Sosyal Sorumluluk ve Sponsorluklar

Tek Çizgide Hayallerim

11.09.2015 2013 yılından bu yana gerçekleştirdiğimiz Faber-Castell “Tek Çizgide Hayallerim” projesiyle gençlere konuşmak yerine, onların kendilerini ifade etmelerine aracı olduk. Her şeyin kâğıda çizilen tek bir çizgi ile başladığından ilham alarak gerçekleştirdiğimiz projede gençlerin düşüncelerini, duygularını ve hayallerini tek çizgide anlatmalarını istedik.

“Tek Çizgide Hayallerim” projesi ile 2013’ten beri 6 bölge, 18 il ve 24 üniversitede toplam 8.000 öğrenciye ulaştık. Öğrencilerin kağıda döktükleri hayalleri bağımsız bir araştırma şirketine yorumlattık. Ortaya oldukça ilgi çekici sonuçlar çıktı. Bu çalışmayla birlikte gençlerin kendileri ve gelecekleriyle ilgili istekleri, hayalleri ilk kez bu kadar geniş kapsamlı bir araştırmanın konusu oldu. 

Genç Çizgi

11.09.2015 Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Tekstil ve Moda Tasarımı Bölümü öğrencileriyle birlikte hayata geçirdiğimiz “Genç Çizgi” projesinde, 2013-14 Eğitim Yılı’nın Güz Dönemi’nde 10 tasarım öğrencisi, Faber-Castell için desen çalıştılar ve bu desenler Faber-Castell’in 2015 koleksiyonundaki çanta, kalem, kalem çantası, silgi ve defterlerinde hayat buldu.

Faber-Castell “Yaratıcılık Atölyeleri”

11.09.2015 Gençlere yönelik çalışmalarımızın yanında çocuklar için müzeler, okullar, oteller ve parti evlerinde oluşturduğumuz Faber-Castell “Yaratıcılık Atölyeleri” ile de çocukların yaratıcılıklarını destekliyor, kendilerini rahatça ve sanatla ifade edebilecekleri ortamlar yaratıyoruz.

Faber-Castell “Yaratıcı Çocuk, Yaratıcı Beyin” Öğretmen Seminerleri

11.09.2015 Sadece çocuklar ile sınırlı kalmadan, çocuklarımızın eğitiminde en büyük katkıya sahip olan öğretmenlerimiz için “Faber-Castell Yaratıcı Çocuk, Yaratıcı Beyin” temalı öğretmen seminerleri düzenliyor, çocuklarda yaratıcılığın önemi ve nasıl geliştirileceği konusunda öğretmenlere destek oluyoruz.

2012’de başladığımız, İlçe Milli Eğitim Müdürlükleriyle birlikte düzenlediğimiz seminerler ile şu ana kadar yaklaşık 3.000 öğretmene sertifika verdik. Bu sene ise ÖRAV (Öğretmen Akademisi Vakfı) işbirliği ile 2000 öğretmene daha ulaşmayı hedefliyoruz.


Bu yıl ve önümüzdeki yıllarda da gençlerin ve çocukların yaratıcılıklarını geliştirmelerine destek vermeye devam edeceğiz.

“Çocuklar Gülsün Diye” Projelerine Faber-Castell Desteği

23.04.2012 Faber-Castell, “Çocuklar Gülsün Diye” derneği ile çok önemli bir birlikteliğe imza attı. 23 Nisan’da Van’da açılışı yapılan anaokulunun her türlü kırtasiye ihtiyacını karşılayan Faber-Castell, bundan sonraki süreçte de derneğin tüm projeleri için desteğini sürdürüyor.

Çocuklara yönelik düzenlediği yaratıcı ve öğretici çalışmalarını her dönemde sürdüren Faber-Castell, Gülben Ergen’in kurucusu ve başkanı olduğu Çocuklar Gülsün Diye Derneği’ni kırtasiye malzemeleriyle desteklemek için önemli bir işbirliğine imza attı. Derneğin 7.2’lik deprem felaketi ile sarsılan Van’ın Erciş ilçesinin Yukarı Işıklı Köyü’nde açtığı 10. ana okulunun tüm kırtasiye malzemelerini karşılayan Faber-Castell, bundan böyle Çocuklar Gülsün Diye Derneği’nin açacağı tüm anaokullarının, boyadan kaleme, silgiden deftere kadar bütün ihtiyaçlarını karşılıyor.

 

Faber-Castell’in, Çocuklar Gülsün Diye Derneği’yle yaptığı bu işbirliği hakkında konuşan Adel Kalemcilik Pazarlama Direktörü Ayşe Kırımlı şunları söyledi: “Türkiye’nin geleceği olan çocuklarımızın yüzünü güldürecek bu projede yer almaktan dolayı çok mutlu ve gururluyuz. Faber-Castell olarak, Çocuklar Gülsün Diye Derneği’ne desteğimizi artırarak devam ettirmeyi planlıyoruz”

“Kalemlerin Yıldızı” Bağdat Caddesi’nde parlayacak!

31.01.2010 ADEL Kalemcilik, UNICEF Türkiye’nin “2015’e kadar Temel Eğitimsiz Çocuk Kalmasın” hedefine öncülük edecek “Stars of İstanbul” projesine “Kalemlerin Yıldızı” ile destek oluyor. 1 yıldızın 100 çocuğun eğitimine destek vereceği proje kapsamında sergilenecek “Kalemlerin Yıldızı”, 8 Eylül – 8 Aralık tarihleri arasında Bağdat Caddesi’nde çocukların geleceğinin parlamasına katkıda bulunmak amacıyla yerini alacak.

Dünyaca ünlü yazım gereçleri firması Faber-Castell’in ortağı ADEL Kalemcilik, UNICEF Türkiye yararına düzenlenen ve eğitimi yarıda kalmış çocuklara parlak bir gelecek sağlama amacı taşıyan “Stars of İstanbul” projesine Eylül, Ekim ve Kasım aylarında Bağdat Caddesi’nde sergileyeceği yıldızı ile destek veriyor.

 

ADEL Kalemcilik’in “Kalemlerin Yıldızı” tasarımı, çocuklara rengârenk hayalleri ve sınırsız yaratıcılığı armağan ederken, geleceklerine de “eğitim” ile ışık saçmayı hedefliyor.

 

Lowe İstanbul’un tasarımı olan “Kalemlerin Yıldızı”,  10 - 11 Eylül ve 17 – 18 Eylül tarihlerinde Bağdat Caddesi’nde, çocuklara yaratıcılıklarını kanıtlama fırsatı sunan aktivitelere de ev sahipliği yapacak. Yıldızın üzerindeki resim alanını dilediği gibi boyayan yaratıcı minikler, eğlenceli bir gün geçirecek. Çocukların yıldızla beraber çekilecek fotoğrafları www.facebook.com/Faber-CastellTurkiye  adresinde yayınlanacak. Bunun yanı sıra, “Faber-Castell Kalem Adam” etraftaki miniklere Faber-Castell’den hediyeler verecek .