Basın Bültenleri

Faber-Castell’le rengarenk yeni yıl mesajları

02.11.2016 Mürekkep çizimleri, birçok ülkede sıkça tercih edilen ve çok eski bir tarihe sahip sanat geleneğidir. Bu gelenek Faber-Castell’in metalik PITT Artist Kalemleri ile yeniden doğuyor. Geniş renk seçeneği sunan PITT Artist Kalemleri yılbaşı hediyelerini en özel hale getirmek isteyenlerin tüm ihtiyaçlarını karşılıyor.
Faber-Castell’in eşsiz Hint mürekkebinin akışkanlığına sahip PITT Artist Kalemleri kağıt üzerinde yumuşak bir tutuş ve pürüzsüz bir renk dağılımı sağlıyor. PITT Artist Kalemlerinin kalıcılığı ve kapatıcı özelliği ile yazı yazmak ve çizim yapmak konforlu bir aktiviteye dönüştürüyor. Yüksek kaliteli ve dayanıklı fırça ucu ile metalik PITT Artist Kalemleri 6 farklı renkte satışa sunuluyor, solmaya dayanıklı, kalıcı mürekkebi ile yazılar ve çizimler

Yeni yıl hediyeleri için güzel dileklerini ve yaratıcı çizimlerini kağıda dökmek isteyenler rengarenk PITT Artist Kalemleri’ni tercih ediyor.

Faber-Castell’den yeni yıla özel Capcanlı ve enerjik Ondoro Turuncu

02.11.2016 Faber-Castell Design Serisi’nin en seçkin tasarımı Ondoro, enerji veren capcanlı turuncu rengi ile yılbaşı için şık ve özgün bir hediye seçeneği sunuyor.
Özel tasarımları ve mükemmelliği hedefleyen kaliteli ürünleriyle bir klasik olan Faber-Castell, modern çizgiler taşıyan Ondoro serisi ile kalem tutkunlarına günün her anı zevkle yaşayacakları bir yazı deneyimi vadediyor.

Krom kaplı parçalarla çerçevelenen ve ipeksi bir his yaratan altıgen gövdesiyle Ondoro işlevselliği ve zarafeti bir araya getiriyor, ele rahat oturan yapısı ile yumuşak ve kolay bir tutuş sağlıyor.

Farklı yazım zevklerine sahip herkes için en özel hediyelerinden biri olmaya aday Faber-Castell Ondoro’nın dolma kalem, roller kalem, tükenmez kalem ve mekanik kalem çeşitleri, kullanma kılavuzu içeren hediye kutusu ile satışa sunuluyor.

Faber-Castell ile ruhunuzu renklendirin!

01.11.2016 Yılbaşında sevdiklerinize sanat terapisi hediye edin.
Faber-Castell’in son yılların en eğlenceli boyama trendine özel tasarladığı Faber-Castell Boyama Terapisi seti yeni yılda sevdiklerini rengarenk bir dünya sunmak isteyenler için keyifli ve sanat dolu bir hediye alternatifi sunuyor.

Anne ve babaların çocukları ile ailece kaliteli zaman geçirmelerini sağlayan Faber-Castell Boyama Terapisi seti, 50 sayfalık boyama kitabı ve birbirine bağlanabilen 60 eğlenceli keçeli kalemden oluşuyor. Faber-Castell’in eğlenceli çizimler ve benzersiz renk çeşitliliği sunan boyama seti, herkesin ruhlarını renklendiren sanat terapisiyle, yaşamın temposundan uzakta rahatlatıcı zamanlar geçirmesini sağlıyor.

Faber-Castell ile Yeni Yılda Işıltılı Masalar

01.11.2016 Dünyaca ünlü yazım ve işaretleme markası Faber-Castell yeni yılı ışıl ışıl Grip Sparkle serisi ile karşılıyor. İş yerinde ve okulda dostlarını minik hediyelerle mutlu etmek isteyenler Faber-Castell'in ışıltılarla süslü grip kurşun kalemlerini tercih ediyor.
Faber-Castell Grip Sparkle kurşun kalemler konforlu ergonomik üçgen tasarımı, kolay açılabilen, uç kırılmasına dayanıklı, iz bırakmadan silinen yapısı ve çevre dostu özelliği ile herkesin ofis ve çalışma masalarının vazgeçilmez kalemi oluyor.

Faber-Castell Grip Sparkle kurşun kalemler capcanlı renk seçenekleri, parlak görünümü ile yeni yılda herkesi sevindirecek uygun bütçeli ve şık bir hediye seçeneği sunuyor.

Faber-Castell’in renkleri “MIX” Festivali’nde müzikle buluştu

05.10.2016 Faber-Castell, tüm sahnelerinde farklı müzik türlerinin yer aldığı Zorlu PSM MIX Festivali’ne, PSM 3D Leke Boyama etkinliği, fanzin, zendala ve heykel atölyeleri sponsorluğu ile renk kattı. Festival katılımcıları şehrin yoğun temposuna kısa bir mola vererek gün boyu süren müzik ve etkinliklerle rahatlama fırsatı yakaladı.
Müziğin ritmine kapılarak keyifli bir hafta sonu geçiren ziyaretçiler meydan fuayede yer alan Faber-Castell boyama aktivitesi ile siyah beyaz çizimleri renklendirdi. Alanda yer alan PSM harflerini Faber-Castell’in canlı ve enerjik tonlarıyla boyayan katılımcılar, yaratıcılık dolu iki gün geçirerek, ruhlarını sanat ve müzik ile dinlendirdi.

Yaratıcı Beyinler İçin Önce Öğretmenler

05.10.2016 Çocukların pedagojik gelişimlerine ve yaratıcılıklarına katkı sağlamayı amaçlayan Faber-Castell, Öğretmen Akademisi Vakfı (ÖRAV) ile yürüttüğü Yaratıcı Çocuk, Yaratıcı Beyin eğitim atölyeleriyle, öğretmenlerle yaratıcılığın önemi konusunda çalışmalar düzenliyor. Faber-Castell, 4 yılda 3000 öğretmenin katıldığı atölyelere, 2016 sonuna kadar 2.000 öğretmene daha ulaşma hedefiyle devam ediyor.

Faber-Castell, bireylerin ve çocukların zihinsel dünyasının şekillenmesini sağlayan eğitimin, bir sistemden öte bir kazanım olduğundan yola çıkarak sektöre değer katacak projelere imza atıyor. 2012 yılından bu yana Yaratıcı Çocuk, Yaratıcı Beyin eğitim atölyeleri gerçekleştiren Faber-Castell, öğretmenlere çocuk gelişiminde yaratıcılığın önemini ve nasıl geliştirebileceğini anlatıyor.

Faber-Castell, yaratıcılık olgusunun sınırları olmayan, geliştirilebilir bir kavram olduğuna, uygun koşullar sağlandığı takdirde herkesin içindeki yaratıcılığın ortaya çıkarılabileceğine inanıyor ve çocuk gelişimde en önemli rolü üstelenen öğretmenlere bu süreçte doğru yaklaşımları benimsetmeyi amaçlıyor.

Tamamen çocukların yaratıcılıklarını geliştirmeye odaklanan ve 2012 yılında başlayan Yaratıcı Çocuk, Yaratıcı Beyin eğitim atölyeleri, 2015 yılından bu yana ÖRAV (Öğretmen Akademisi Vakfı) ile sürdürülüyor. Atölyeler, İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri’nin yetki alanında bulunan devlet ve özel okullardaki anasınıfı, sınıf, görsel sanatlar ve resim öğretmenlerine veriliyor.

Çocuklara pedagojik açıdan yaklaşma ve çocukların yaratıcılıklarını harekete geçirmek üzere çalışan Faber-Castell 4 yılda 6 ilde toplam 420 okul ve 3.000 öğretmene ulaştı. 2016 sonunda İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya ve Adana’da 2.000 öğretmene daha ulaşmayı hedefleyen Yaratıcı Çocuk, Yaratıcı Beyin eğitim atölyeleri, Türkiye genelinde daha çok yaygınlaşarak her geçen gün daha çok öğretmene ve çocuğa ulaşmayı hedefliyor. Faber-Castell Yaratıcı Çocuk, Yaratıcı Beyin eğitim atölyeleri Türkiye geneline yaygınlaştırılarak, daha fazla öğretmene ulaşılması amaçlanıyor. Bunun ilk adımı olarak 2016 yılında, ÖRAV’ın web sitesi aracılığıyla okullardan talep alınmaya başlandı. 2016 yılı içinde bu talepler doğrultusunda diğer illerde de atölyeler planlanacak.

Önce Eğitim

Sürdürülebilir birçok farklı projeye destek veren Faber-Castell, temel davranış biçimlerinin kazanıldığı sosyal süreçlerin tümünde yer almayı amaçlayarak bilgi ve deneyimlerin nesilden nesile aktarılmasını, eğitim sektöründe ihtiyaç duyulan konularda farkındalık yaratılmasını sağlıyor. Faber-Castell, sosyo-kültürel alan için önemli bir güç olan yaratıcılık ve değerlerini desteklemek üzere hayata geçirdiği bütün projelerini ‘eğitim’ çatısı altında gerçekleştiriyor.

Öğretmenlerin gözünden “Yaratıcı Çocuk, Yaratıcı Beyin”

Faber-Castell Yaratıcı Çocuk, Yaratıcı Beyin eğitim atölyeleri’ne katılan öğretmenler eğitimin içerik ve uygulanmasında kullanılan yöntem ve teknikleri yararlı bularak ders verdikleri sınıf ortamlarına taşıyor. Eğitimin hemen sonrasında uygulanan Eğitim Değerlendirme Anketleri’nden elde edilen verilere göre katılımcıların, yaratıcılık ve yaratıcı düşünmeye ilişkin temel kavramlar, kişisel yaratıcılık potansiyeli, öğrenme biçimlerinin yaratıcılık üzerindeki etkisi, yaratıcılık gelişimi için kullanılabilecek teknikler ve yaratıcı ders planı tasarlama konularında farkındalık kazanma oranı %98,7 olarak ortaya çıkıyor.

Özetle katılımcılar;
% 99,5’i eğitimcilerin eğitim içeriğine hakim olduğunu,
%98,3’ü eğitimin ihtiyaçlarına uygun konular içerdiğini,
%99,5’i eğitimde katılımcılar arasındaki etkileşimin sağlandığını,
%99,5’i materyallerin özenli bir biçimde hazırlandığını,
%97,8’i eğitimin kişisel yaratıcılıklarına katkı sağladığını,
%97,2’si sınıflarına taşıyabilecekleri yaratıcı etkinlikler edindiklerini
belirtiyor.

Değerlendirme formunun açık uçlu sorulardan oluşan bölümünde eğitime katılan öğretmenler, eğitim sırasında ele alınan tüm yöntem ve konuları yararlı bulduklarını, eğitimden elde ettikleri kazanımları sınıflarına taşıyacaklarını, ayrıca yaratıcılık ve inovasyon konularında kendilerini geliştirmeye devam edecekleri başka eğitimlere de katılmak istediklerini dile getiriyor.

Karl Lagerfeld Ve Faber- Castell Gururla Sunar: Sınırlı Sayıda Üretilen "Karlbox"

22.09.2016 KARL LAGERFELD ve Faber-Castell, sınırlı sayıda üretilen, kaliteli çizim ve resim gereçlerinden oluşan KARLBOX’ı gururla sunar.

Karl Lagerfeld’in modern ve yenilikçi ruhuyla Faber-Castell’in klasikleşen çizgilerinden harmanlanmış olan KARLBOX, 1761 yılında bir aile şirketi olarak kurulan 255 yıllık kalem tutkunu bir markanın mirasını kutlamak için tasarlandı.

Karl Lagerfeld tarafından tasarlanan, basit şıklığa odaklanan siyah kutu KARLBOX, çizim ve renklendirmeye yönelik 350 adet kaliteli sanat ve grafik ürünü zerafetle bir araya getiriyor.

Örnek alınacak bir işçilikle üretilen kutunun ahşap gövdesi, geleneksel bir Çin evlilik dolabından esinleniyor. İçinde yer alan çekmecelerde ise tümü bizzat Karl Lagerfeld tarafından seçilen, moda, sanat ve tasarım arasındaki sinerjiyi temsil eden renklerde çizim ve resim gereçleri bulunuyor. Her bir çekmece, yaratıcı çalışmalar için çıkarılıp yeniden yerleştirilebiliyor.

Şöhretli kariyeri boyunca yarattığı sayısız sanat eserinde hep Faber-Castell ürünlerini tercih ettiğini belirten Karl Lagerfeld, moda ve tasarımdan, yazı ve hattat sanatına kadar her alanda fikirlerini dile getirmek için genellikle kağıt kalem kullanıyor ve yaratıcı zihninin yeni ürünlerini kuru veya pastel boyalarla kağıda döküyor. Ünlü tasarımcı; “Çizerken beni en mutlu eden şey çizimin kendisi. Bana göre çizmek de nefes almak ve yazmak gibi bir şey. Bunlar beni rahatlatan şeyler. Ayrıca Almanya’da geçirdiğim çocukluğumdan beri Faber-Castell özellikle sanat kalemlerindeki kalitesiyle bilinen en popüler marka olarak itibarını koruyor” dedi.

KARLBOX koleksiyonunda Albrecht Dürer, Polychromos kuru ve pastel boyalar, Pitt Artist kalemler ve boya kalemleri, Castell 9000 kalemler ile sulu boya fırçaları, katlanabilir su kabı, silgi, kalemtıraş gibi yardımcı ürünler bulunuyor. Karlbox’da en kaliteli şekilde üretilen boyalar, ana ve ara renklere göre ayrılarak yumuşak olanlardan canlı ve yoğun pigment taşıyanlara doğru sıralanıyor. Karl Lagerfeld’in şahsi olarak favori serisi Albrecht Dürer’in suda çözünebilen boya kalemlerinin 120 rengi de KARLBOX içinde yer alıyor.

Yalnızca 2500 adet üretilen KARLBOX, Faber-Castell mağazaları ve KARL LAGERFELD butikleri ile Londra’da bulunan Harrods’ta ve dünya çapındaki seçkin mağazalarda kalem tutkunlarının beğenisine sunuluyor. Eşsiz ve sınırlı sayıdaki tasarım, seri numarası ve orijinallik sertifikası ile 2,500 Euro’ya satılıyor.

Faber-Castell’den eşsiz bir çizim kalemi PITT Artist Kalemleri

28.08.2016 Faber-Castell, modern ve kullanımı kolay bir kalemde Hint mürekkebinin kapatıcı özelliği ile çizim yapmanın konforunu bir arada sunan eşsiz bir kalem tasarladı. PITT Artist Kalemleri, resim ve çizim sanatına tutkun ressamlardan grafik tasarımcılarına, yaratıcılığını geliştirmek ve rahatlamak için boya yapmayı hayatlarının keyifli bir parçası olarak gören çocuklardan yetişkinlere herkesin favori kalemi olacak.

Birçok ülkede sıkça tercih edilen ve çok eski bir tarihe sahip mürekkep çizim geleneği, Faber-Castell’in yeni nesil boya ve çizim kalemi PITT Artist Kalemleri ile yeniden doğuyor.

Faber-Castell’in mükemmel bir mürekkep akışkanlığına sahip PITT Artist Kalemleri kağıt üzerinde yumuşak bir tutuş ve pürüzsüz bir renk dağılımı sağlıyor. PITT Artist Kalemleri mürekkebinin kalıcılığı ve kapatıcı özelliği ile çizim yapmayı konforlu bir aktiviteye dönüştürüyor. Diğer boyama teknikleri ile beraber kolaylıkla kullanılabilen kalemler, ressam, grafiker, çocuk, genç ve yetişkin herkesin vazgeçilmezi oluyor.

PITT Artist Kalemleri’nin yüksek kalite ve dayanıklı fırça uçlu versiyonu 60 farklı renkte ve konsept setler halinde satışa sunuluyor ve çalışma sırasında gerçek bir fırça gibi yatay açılarda bile kırılma yapmıyor.

En güzel yazılar PITT Artist Kaligrafi Kalemi ile kağıda dökülüyor

Güzel yazı ve hattatlık gibi görsel sanatlarla ilgilenen amatör veya profesyonel tüm yazı-çizim tutkunları PITT Artist Kaligrafi Kalemi ile hint mürekkebinin kalıcılığını ve mükemmel yazımını kağıda dökebiliyor. Kesik uçlu yazım ve çizim kaleminin magenta pembesi, kahverengi ve siyah seçenekleri bulunuyor.

Koyu renk kağıtlar için PITT Artist Kalemleri Metalik seri

1.5 mm uç kalınlığı üst düzey kapatıcılık sunan PITT Artist Metalik Kalemler 6 farklı renk seçeneği sunuyor. Bakır, lal, gümüş, altın, metalik mavi ve metalik yeşil renklerdeki kalemler özellikle koyu renk kağıtlar üzerinde ışıltılı bir efekt yaratıyor.

Faber-Castell’den kusursuz güzel Ambition kum rengi

28.08.2016 Faber-Castell’in özel tasarımlı Ambition serisine yeni bir renk daha ekleniyor. Sade, yalın ve kusursuz çizgisi ile herkese hitap eden Ambition, yeni kum rengi ile kalem tutkunlarının sevgilisi olacak.
Faber-Castell’in sade ve yalın çizgisi ile herkese hitap eden Ambition serisinin kum rengi kalemleri hem mat hem de desenli seçeneği ile sunuluyor. Kum rengi gövdenin üzerine ritmik bir şekilde dizilmiş paralel ve dama şeklindeki geometrik biçimler, Ambition serisinin kusursuz güzelliğini ve çizgisini yansıtıyor.

Tükenmez, roller ve dolmakalem ürünlerinden oluşan Ambition kum rengi seri, özel üretilmiş mat ve desenli gövdesi, özel cilalanmış krom kaplı başlığı, yüksek kaliteli ucu ve yaylı metal klipsi ile zengin materyal çeşitliğini gözler önüne seriyor. “M” kalınlıktaki dolma kalem aynı zamanda paslanmaz çelik ucu ve her iki uca da takılabilen kapağı ile kullanımda konfor sağlıyor.

Sınırlı adette üretilen Ambition serisi, zarif hediye kutusu ve kullanma kılavuzu ile kullanıcılarına kendini özel hissettiriyor.

Gençlerin vazgeçilmezi Faber-Castell Versatil Kalemler

26.08.2016 Dünyaca ünlü yazım ve işaretleme markası Faber-Castell yeni okul sezonunu renkli, canlı ve fonksiyonel ürünleri ile karşılıyor. Gençler, derslerde ve sınavlarda ihtiyaç duyduğu konforlu yazım deneyimini, sınırsız ürün gamı ile daima yanlarında olan Faber-Castell’in özel ve ergonomik tasarımlı ürünleriyle yaşıyor.
Pembe, mor ve çimen yeşili gibi canlı renklerdeki Faber-Castell Grip 2011 Versatil kalemler, yumuşak tutuş sağlayan noktacıkları ve üçgen gövdesi ile yazarken elin kaymasını önlüyor. Faber-Castell Grip 1345 ve 1347 Versatil kalemler ise kauçuk kılıfı ile her öğrenci için vazgeçilmez bir klasik olmaya devam ediyor.

Klasik, opak, canlı ve şeffaf renk alternatiflerinin yanı sıra konforlu ve kolay kullanımı ile ön plana çıkan Faber-Castell Poly Matic Versatil uçlu kalemlerin uçları, yazım sırasında otomatik olarak çıkıyor ve kesintisiz bir yazım deneyimi yaşatıyor. Faber-Castell Tri Click Versatil kalemler ise şeffaf gövdesi ve renk seçenekleri ile çalışmaları keyfe dönüştürüyor.

Faber-Castell’le Çalışma Keyfi’ni 3’e Katla

25.08.2016 Faber-Castell’in renkli ürünleriyle en güzel #çalışmakeyfi fotoğrafını Instagram’dan paylaşan 1000 kişi 3 aylık Spotify Premium üyeliği kazanma şansı yakalıyor.

Dünyaca ünlü yazım, işaretleme ve boyama gereçleri firması Faber-Castell’in renkli, canlı ve ilham veren ürünleri, okuldan eve, kütüphaneden parka tüm çalışma alanlarına enerji katıyor. Gençler ihtiyaç duyacağı tüm kırtasiye malzemelerini kendi tarzına, zevkine ve keyfine göre Faber-Castell’in sınırsız ürün gamı arasından seçebiliyor.

Faber-Castell uzun ve sıcak yaz günlerinin ardından okula dönüş için hazırlanan gençleri capcanlı ürün seçenekleri ve enerjilerini katlayacak Spotify kampanyası ile karşılıyor. Gençleri nerede olursa olsun kendilerini ifade etmeye davet eden Faber-Castell, defter ve kalemleri ile çalışma ortamlarına keyif ve güzellik katıyor.

Faber-Castell Grip Versatil kalemler, yumuşak tutuş sağlayan noktacıkları, kauçuk kılıfı, üçgen ve yuvarlak alternatifli gövde seçenekleri ile ergonomik bir yazım vadediyor. Pembe, mor ve çimen yeşili gibi canlı renklerdeki kalemlerin ayrıca bordo ve siyah gibi klasik renk alternatifleri de bulunuyor.

Konforlu ve kolay kullanımı ile ön plana çıkan Faber-Castell Poly Matic Versatil uçlu kalemlerin uçları, yazım sırasında otomatik olarak çıkıyor ve kesintisiz bir yazım deneyimi yaşatıyor. Klasik, opak, canlı ve şeffaf renk alternatifleri, ergonomik tutuş sağlayan gövde tasarımı ve çevirmeli ekstra büyük silgi özelliği ile her tarza ve her ihtiyaca hitap ediyor. Kırmızıdan petrol mavisine, yeşilden limon sarısına geniş renk seçeneğiyle Faber-Castell Poly Matic kalemler masaları renklendiriyor.

Faber-Castell’in doğa dostu sert kapaklı ve PP kapaklı defterleri renk ve desen seçenekleri ile gençlerin çalışma keyfini ve motivasyonlarını artırıyor. A5 ve A4 ölçülerinde, spiralli, spiralsiz, çizgili, çizgisiz ve kareli defterlerin 100’den 240 yaprağa kadar farklı seçenekleri bulunuyor.

Çalışırken dikkat çekici noktaların altını çizmek ve farklı renklerle önemli konuları belirlemek isteyen gençlere Faber-Castell Textliner serisinin canlı tonları eşlik ediyor. 3 farklı genişlikte (1mm, 2mm, 5 mm) çizme özelliği ile dikkat çeken Textliner serisi, sarı, turuncu, kırmızı, pembe, yeşil ve mavi renkleriyle, çalışma saatlerine rengarenk bir keyif katıyor.

#çalışmakeyfi’nde Faber-Castell her zaman seninle!

Her zaman yenilikleri takip eden, teknolojinin ve internetin içinde yetişen genç nesil, evde ve okulda tüm çalışma ortamlarını zevklerine ve tercihlerine göre kişiselleştirerek ihtiyaç duyduğu motivasyonu Faber-Castell’in renkli ürünlerinden sağlıyor.

Faber-Castell & Spotify işbirliği ile gençlerin hayatlarının vazgeçilmez bir parçası olan müzik, çalışma keyiflerini arttırmaya devam ediyor. 19 Eylül – 19 Ekim tarihleri arasında Faber-Castell ürünleri ile #çalışmakeyfi fotoğrafını Instagram’dan paylaşan 1000 kişi 3 aylık Spotify Premium üyeliği kazanma şansı yakalıyor.

Yaratıcı Beyinler için önce öğretmenler

22.08.2016 Çocukların pedagojik gelişimlerine ve yaratıcılıklarına katkı sağlamayı amaçlayan Faber-Castell, Öğretmen Akademisi Vakfı (ÖRAV) ile yürüttüğü “Yaratıcı Çocuk, Yaratıcı Beyin” seminerleriyle, öğretmenleri yaratıcılığın önemi konusunda eğitimler düzenliyor. Faber-Castell, 4 yılda 3000 öğretmenin katıldığı seminerlerine, 2016 sonuna kadar 2.000 öğretmene daha ulaşma hedefiyle devam ediyor.

Faber-Castell, bireylerin ve çocukların zihinsel dünyasının şekillenmesini sağlayan eğitimin, bir sistemden öte bir kazanım olduğundan yola çıkarak sektöre değer katacak projelere imza atıyor. 2012 yılından bu yana "Yaratıcı Çocuk, Yaratıcı Beyin" seminerleri gerçekleştiren Faber-Castell, öğretmenlere çocuk gelişiminde yaratıcılığın önemini ve nasıl geliştirebileceğini anlatıyor.

Faber-Castell, yaratıcılık olgusunun sınırları olmayan, geliştirilebilir bir kavram olduğuna, uygun koşullar sağlandığı takdirde herkesin içindeki yaratıcılığın ortaya çıkarılabileceğine inanıyor ve çocuk gelişimde en önemli rolü üstelenen öğretmenlere bu süreçte doğru yaklaşımları benimsetmeyi amaçlıyor.

Tamamen çocukların yaratıcılıklarını geliştirmeye odaklanan ve 2012 yılında başlayan Yaratıcı Çocuk, Yaratıcı Beyin seminerleri, 2015 yılından bu yana ÖRAV (Öğretmen Akademisi Vakfı) ile sürdürülüyor. Seminerler, İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri’nin yetki alanında bulunan devlet ve özel okullardaki anasınıfı, sınıf, görsel sanatlar ve resim öğretmenlerine veriliyor.

Çocuklara pedagojik açıdan yaklaşma ve çocukların yaratıcılıklarını harekete geçirme üzere çalışan Faber-Castell , 4 yılda 6 ilde toplam 420 okul ve 3.000 öğretmene ulaştı. 2016 sonunda İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya ve Adana’da 2.000 öğretmene daha ulaşmayı hedefleyen Yaratıcı Çocuk, Yaratıcı Beyin seminerleri, Türkiye genelinde daha çok yaygınlaşarak her geçen gün daha çok öğretmene ve çocuğa ulaşmayı hedefliyor. Faber-Castell Yaratıcı Çocuk, Yaratıcı Beyin seminerlerinin Türkiye geneline yaygınlaştırarak, öğretmenler ile birlikte çocuklara da eğitim verilmesi amaçlanıyor.

Bunun ilk adımı olarak 2016 yılında, ÖRAV’ın web sitesi aracılığıyla okullardan talep alınmaya başlandı. 2016 yılı içinde bu talepler doğrultusunda diğer illerde de seminerler planlanacak.

Önce Eğitim

Sürdürülebilir birçok farklı projeye destek veren Faber-Castell, temel davranış biçimlerinin kazanıldığı sosyal süreçlerin tümünde yer almayı amaçlayarak bilgi ve deneyimlerin nesilden nesile aktarılmasını, eğitim sektöründe ihtiyaç duyulan konularda farkındalık yaratılmasını sağlıyor. Faber-Castell, sosyo-kültürel alan için önemli bir güç olan yaratıcılık ve değerlerini desteklemek üzere hayata geçirdiği bütün projelerini ‘eğitim’ çatısı altında gerçekleştiriyor.

Öğretmenlerin gözünden “Yaratıcı Çocuk, Yaratıcı Beyin”

Eğitime katılan öğretmenler eğitimin içerik ve uygulanmasında kullanılan yöntem ve teknikleri yararlı bularak ders verdikleri sınıf ortamlarına taşıyor. Eğitimin hemen sonrasında uygulanan Eğitim Değerlendirme Anketleri’nden elde edilen verilere göre katılımcıların, yaratıcılık ve yaratıcı düşünmeye ilişkin temel kavramlar, kişisel yaratıcılık potansiyeli, öğrenme biçimlerinin yaratıcılık üzerindeki etkisi, yaratıcılık gelişimi için kullanılabilecek teknikler ve yaratıcı ders planı tasarlama konularında farkındalık kazanma oranı %96,9 olarak ortaya çıkıyor.

Özetle katılımcıların;
• % 99,9’u eğitimcilerin eğitim içeriğine hakim olduğunu,
• %96,7’si eğitimin ihtiyaçlarına uygun konular içerdiğini,
• %97,5’i eğitimde katılımcılar arasındaki etkileşimin sağlandığını,
• %97,6’sı materyallerin özenli bir biçimde hazırlandığını,
• %96,4’ü eğitimin kişisel yaratıcılıklarına katkı sağladığını,
• %96,6’sı sınıflarına taşıyabilecekleri yaratıcı etkinlikler edindiklerini
belirtiyor.

Faber-Castell Yaratıcı Çocuk, Yaratıcı Beyin seminerlerinin Türkiye geneline yaygınlaştırarak, öğretmenler ile birlikte çocuklara da eğitim verilmesi amaçlanıyor. Bunun ilk adımı olarak 2016 yılında, ÖRAV’ın web sitesi aracılığıyla okullardan talep alınmaya başlandı. 2016 yılı içinde bu talepler doğrultusunda diğer illerde de seminerler planlanacak.

Okul sıraları Faber-Castell’in renkli dünyasıyla şenleniyor!

19.08.2016 Dünyanın en ünlü ve yaratıcı kırtasiye markası Faber-Castell, üzerinde eğlenceli ve sevimli çizimlerin yer aldığı kurşun kalemleri ile okul sıralarını renklendiriyor.
Özenle tasarlanmış rengârenk ve desenli Faber-Castell kurşun kalemler, çocukların hem motivasyonlarını hem de yaratıcılıklarını arttırıyor. Sınırsız renk seçeneğinde sunulan renkli kalemler, spor, hayvan ve gözde karakterler gibi birçok farklı desenleriyle tüm çocukların tarzına ve zevkine hitap ediyor.

Faber-Castell kurşun kalemler, uç kırılmasına karşı dirençli yapıları, ergonomik gövdeleri ve orta yumuşaklıkta yazmayı sağlayan HB uçları sayesinde çocukların ellerini yormadan rahatlıkla yazı yazmalarını sağlıyor. Kolaylıkla açılabilen kalemler silindiğinde defterde iz bırakmıyor. Okula yeni başlayan çocukları için tasarlanan “Yazmayı Öğreniyorum” serisi ise üçgen gövdesi ve uygun boyutları ile minik ellere konfor sağlıyor.

Faber-Castell ile Hayallerinin Zirvesinde Yaşa!

19.08.2016 Dünyanın en ünlü yazım ve boyama gereçleri firması Faber-Castell, yenilikçi, eğitici ve farklı ürün çeşidi ile çocuklara yaratıcılığın kapılarını açıyor.

Faber-Castell, çocukların içindeki yaratıcılığı ortaya çıkarmak için özenle tasarlanmış birbirinden renkli ve eğlenceli boyama gereçleri sunuyor. Grip kuru boyalar ergonomik yapıları, canlı ve örtücü renkleriyle, eğlenceli keçeli kalemler ise birbirine bağlanan kapakları, parlak ve dayanıklı renkleri ile resim yapmayı keyifli bir aktiviteye dönüştürüyor. Faber-Castell ile resim yapan çocukların derslerinden arta kalan zamanlarda da zihinsel gelişimleri devam ediyor.

Faber-Castell Eğlenceli Keçeli Kalem

Çocukların en sevdiği ürünler arasında yer alan Faber-Castell eğlenceli keçeli kalemler birbirine bağlanabilen havalı kapakları sayesinde boyama aktivitesine eğlence ve yaratıcılık katıyor. Dayanıklı ve parlak renklerden oluşan seri, keçeli kalemler arasında en yoğun örtücü özelliğe sahip boyalar arasında yer alıyor. Kalemlerin jumbo versiyonları ise kalın gövdeleri sayesinde küçük eller için tutuş kolaylığı ve konfor sağlıyor. Birbirine bağlanabilen kapaklarla çocuklar hem boyama yapabiliyor, hem de parçaları birleştirerek yaratıcı şekiller ve maketler yaratabiliyor. Anneler ise boyaları toplarken geçmeli kapaklar sayesinde hiç zorlanmıyor.

Faber-Castell Grip Kuru Boya

Ergonomik üçgen yapısı ve kavramayı kolaylaştıran noktacıkları ile dikkat çeken Faber-Castell Grip kuru boyalar, küçük ressamların ellerini yormadan yumuşak ve güvenli bir kullanım sunuyor. Parlak, canlı ve örtücü renklerdeki boya kalemleri ile çocuklar hayallerindeki her şeyin resmi yapabiliyor. Minik eller, boyaların uzun ömürlü kullanımı ve kırılmaya karşı dayanıklı yapısı ile zorlanmadan yaratıcılıklarını kağıda dökebiliyor. Boyalar ıslak fırça uygulaması sonrası ise tamamıyla çözünerek resimlere suluboya efekti veriyor.

Faber-Castell ile hayalini renklendir

02.08.2016 Dünyanın en ünlü yazım ve boyama gereçleri firması Faber-Castell, yenilikçi ve farklı ürün çeşidi ile çocuklara eğlenceli birçok aktivite sunuyor. Grip kuru boya, eğlenceli keçeli kalemler ve değiştirmeli tablet suluboya, ergonomik yapıları ve eğlenceli tasarımları ile resim yapmayı yaratıcı ve keyifli bir aktiviteye dönüştürüyor.
Faber-Castell Grip Kuru Boya

Ergonomik üçgen yapısı ve kavramayı kolaylaştıran noktacıkları ile dikkat çeken Faber-Castell Grip kuru boyalar, yumuşak ve güvenli bir kullanım sunuyor. Parlak, canlı ve örtücü renklerdeki boya kalemleri uzun ömürlü kullanımı, kırılmaya karşı dayanıklı yapısı ile minik elleri yormadan resim yapmalarını sağlıyor. Boyalar ıslak fırça uygulaması sonrası tamamıyla çözünerek resimlere suluboya efekti veriyor.

Faber-Castell Değiştirmeli Tablet Suluboya

Faber-Castell değiştirilebilir tablet suluboyalar ile çocuklar hem boyama yapabiliyor, hem de parçaları birleştirerek eğlenceli şekiller yaratabiliyor. Yüksek örtücülük özelliğine sahip seri, birbirinden canlı ve parlak renklerden oluşuyor. Birbirine geçebilen eğlenceli tabletler ayrı ayrı ve yedekli olarak satılıyor. Aynı zamanda palet olarak da kullanılabilen suluboya kutusunun kapağında miniklerin isimlerini yazmaları için özel bir alan bulunuyor.

Faber-Castell Eğlenceli Keçeli Kalemler anneleri yormuyor

Çocukların en sevdiği ürünler arasında yer alan Faber-Castell eğlenceli keçeli kalemler birbirine bağlanabilen havalı kapakları sayesinde boyama aktivitesine eğlence ve yaratıcılık katıyor. Dayanıklı ve parlak 60 renkten oluşan seri, keçeli kalemler arasında en yoğun örtücü özelliğe sahip boyalar arasında yer alıyor. Kalemlerin jumbo versiyonları ise kalın gövdeleri sayesinde küçük eller için tutuş kolaylığı ve konfor sağlıyor. Birbirine bağlanabilen kapak ile çocuklar hem boyama yapabiliyor, hem de parçaları birleştirerek farklı şekiller yaratabiliyor. Anneler ise boyaları toplarken geçmeli kapaklar sayesinde hiç zorlanmıyor.

Sanatseverler Yaz Tatilini FABER-CASTELL ile Karşıladı

15.06.2016 Faber-Castell’in illüstratör sanatçı Beril Ateş moderatörlüğünde gerçekleştirdiği “Sanat Terapisi” etkinliğinde, davetliler şehrin yoğun temposuna kısa bir mola vererek rahatlama fırsatı yakaladı. Sanat dolu bu keyifli günde misafirler “Tuzlu Yaz” temalı illüstrasyonları yaratıcılıklarıyla renklendirerek yaza merhaba dedi.

Faber-Castell, sanat tutkunlarını illüstratör Beril Ateş ile gerçekleştirdiği “Tuzlu Yaz” etkinliğinde buluşturdu. Davetliler yazın ortaya çıkan canlı renkleri kağıda dökerek, başarılı sanatçının tasarladığı 12 farklı çizime hayat verdi. Tüm kış "tuzlu kalmanın" ve "denizi öpüp, balıklara sarılmanın" özlemini çeken sanatseverler güzel bir haziran gününde yazı keyifle karşıladı. 


Sanatçı Beril Ateş “’Faber-Castell Sanat Terapisi’ etkinliğinde İstanbul'un kargaşasından uzaklaşmak için Ege'nin tuzunu İstanbul'a taşıdık ve misafirlerimize bu “Tuzlu Yaz”ı çizimlerle yaşatmayı amaçladık. Çizimleri yaparken; yazın tatlı sıcağını, denizaltını, balıkları, meyveleri, buz gibi dondurmaları, serin denizleri düşünerek belki de birçoğumuzun en keyifli olduğu yaz anılarını canlandırmaya çalıştım. Ve tabi bir de çocukluk kahramanlarım olan denizkızlarını... Misafirlerimiz, hazırladığım illüstrasyonları Faber-Castell Sanat&Grafik ürünleri ile renklendirirken şehir hayatının dinamiklerinden uzaklaşarak ruhen rahatlama ve keyifli bir yaz günü yaşama fırsatı yakaladı” dedi.


Adel Kalemcilik Pazarlama Direktörü Ayşe Kırımlı ise “Faber-Castell 255 yıllık bir geçmişe sahip. Kaleme bugünkü formunu veren, dünyanın en büyük kalem üreticisi Faber-Castell olarak sahiplendiğimiz en önemli değerlerden biri yaratıcılık. ‘Yaşam boyu arkadaş’ mottosuyla, yaratıcılık çatısı altında her gün, her yaşa ve öncelikle ruha hitap eden, insanların kendilerini ifade etmelerine fırsat veren güzel işler yapmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bugün yaratıcılıkla hayal gücümüzü beslemek için değerli sanatçı Beril Ateş’in moderatörlüğünde resim yapmanın, boyamanın insanı nasıl cesaretlendirdiğini, yaratıcılığını nasıl geliştirdiğini hep birlikte göreceğiz. İnanıyorum ki, bize enerji veren bu güzel yaz gününde İstanbul’un günlük koşturmasından sıyrılıp katıldığınız bu keyifli çalışmamız, sizleri birbirinden güzel deniz kıyılarımıza götürerek ruhunuzu renklendirecek. Şehir ve iş hayatının bu yoğun temposunda bizimle beraber olduğunuz için, şahsım ve Adel Kalemcilik adına sizlere teşekkür ederim.” dedi.  

Çocuklar, Faber-Castell’in renkleriyle Dalí’yi eğlenerek keşfetti!

15.06.2016 Sabancı Üniversitesi Sakıp Sabancı Müzesi (SSM)’nde 60. yılını kutlayan Akbank’ın sponsorluğunda düzenlenen “İstanbul’da Bir Sürrealist: Salvador Dalí” sergisi kapsamında gerçekleştirilen çocuk eğitim programları, çocukları Dalí’nin gizemli resimleriyle tanıştırdı.

Sabancı Üniversitesi Sakıp Sabancı Müzesi (SSM)’nde 60. yılını kutlayan Akbank’ın sponsorluğunda düzenlenen “İstanbul’da Bir Sürrealist: Salvador Dalí” sergisi kapsamında gerçekleştirilen çocuk eğitim programları, çocukları Dalí’nin gizemli resimleriyle tanıştırdı. Oyun oynamayı çok sevenler ise Dalí’nin oyunlarıyla sıra dışı bir eğlence yaşadı.

Faber-Castell’in katkılarıyla gerçekleştirilen programda, çocuklar Dalí’yi daha iyi tanıma fırsatı buldu. Faber-Castell’in rengarenk guvaş boyaları, boya kalemleri ve pastelleriyle sürrealizmi öğrenerek kendileri de sürrealist eserler yaratmaya çalıştılar.

Anneler ve Çocukları İçin Faber-Castell Boyama Terapisi

02.05.2016 Faber-Castell yetenek ve yaratıcılığı geliştirecek üstün kaliteli boyama ürünlerini geniş bir yelpazede sunuyor. Son yılların en eğlenceli boyama trendine sadece çocuklar değil artık anneleri de katılıyor.

Faber-Castell Boyama Terapisi setinin 50 sayfalık kitabındaki çizimler, farklı dünyalara dalıp günlük yaşamın temposundan uzakta, rahatlatıcı zamanlar geçirilmesini sağlıyor. Birbirine bağlanabilen 60 eğlenceli keçeli kalemin benzersiz renk çeşitliliği, anneler ve çocuklarının hayal dünyasını genişleten eğlenceli bir deneyim yaşatıyor. Aynı zamanda Faber-Castell eğlenceli keçeli kalemler kalın gövdesi sayesinde küçük eller için tutuş kolaylığı sağlanıyor.

Faber-Castell Boyama Terapisi ile anneler, çocuklarıyla birlikte renklerin eğlenceli dünyasına dalıp, boyamanın keyfini doyasıya çıkarıyor.

Faber-Castell’den 23 Nisan Kampanyası

23.04.2016 Faber-Castell, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamalarında anne ve çocukların boyayarak beraber eğlenmeleri için Nezih mağazaları ile bir kampanya düzenliyor.

15-25 Nisan tarihleri arasında, İstanbul ve Ankara’da bulunan Nezih mağazalarından yapılacak kampanyada içinde 60 adet Faber-Castell Eğlenceli Keçeli Kalem ve 50 sayfalık Boyama Kitabı içeren Boyama Terapisi seti alışverişine, Faber-Castell Grip Kalem şeklinde bardak kalemlik hediye edilecek. Boyama Terapisi seti Nezih mağazalarında sınırlı bir süre için 79,90 TL yerine 49,90 TL olarak satışa sunulacak.

Faber-Castell çocukların yaratıcılıklarını atölye çalışmaları ile geliştiriyor

21.04.2016 Dünyaca ünlü yazım ve boyama gereçleri firması Faber-Castell, çocukları ve gençleri Nisan ayında birbirinden renkli atölye çalışmalarına bekliyor. Faber-Castell Yaratıcılık Atölyeleri her hafta sonu İstanbul Oyuncak Müzesi, PeraMüzesi, Rahmi M. Koç Müzesi ve Sakıp Sabancı Müzesi’nde düzenleniyor.

Atölye çalışmaları ayrıca Trump Alışveriş Merkezi içerisinde bulunan, 4-14 yaş arası çocuklara özel aktivite merkezi Kidzmondo’da da yer alıyor. Çocuklar 40’ar dakika boyunca Faber-Castell ürünlerini kullanarak geri dönüşüm ve el işi malzemeleri ile yaratıcılıklarını geliştiriyor, hayal ettikleri objeleri yaratma fırsatı yakalıyor.

İstanbul Oyuncak Müzesi

Etkinlik: “Faber-Castell Yaratıcılık Atölyeleri: Mandala Atölyesi”
Tarih: 30 Nisan Cumartesi
Saat: 11.00
Yaş: 4-6 Yaş Arası (Aile ile), 7-12 Yas Arası (Aile veya kendi başına)
Giriş Ücreti: İndirimli 9 TL, tam 12 TL
Çocukların kendi hayal dünyalarında yolculuğa çıkaran Mandala aynı zamanda ve yaratıcılıklarını keşfetmelerini sağlıyor. Çocuklar, Faber-Castell’in rengarenk boyaları ile en güzel mandalaları yaparken hem dinleniyor, hem de dikkat toplama ve odaklanma konusunda becerilerini artırıyor.

Rahmi M. Koç Müzesi

Etkinlik: “Faber-Castell Yaratıcılık Atölyeleri: Düş Bahçesi”
Yer: Fenerbahçe Vapuru
Tarih: 16 Nisan Cumartesi
Saat: 13.00
Yaş: 5-7 Yaş Arası
Giriş Ücreti: 45 TL
Düş Bahçesi atölyesi, miniklerin hayal gücünü geliştirmeleri ve doğanın mucizelerini öğrenmelerini hedefliyor. Renkli saksılara rengarenk çiçeklerin ekileceği atölyede çocuklar doğayı evlerine taşıyabilecek.

Faber-Castell çocukların yaratıcılıklarını atölye çalışmaları ile geliştiriyor

04.04.2016 Dünyaca ünlü yazım ve boyama gereçleri firması Faber-Castell, çocukları ve gençleri Nisan ayında birbirinden renkli atölye çalışmalarına bekliyor.

İstanbul Oyuncak Müzesi

Etkinlik: “Faber-Castell Yaratıcılık Atölyeleri: İlham Perim Origami Atölyesi”
Tarih: 2 Nisan Cumartesi
Saat: 11.00
Yaş: 4-9 yaş (Aile ile)
Giriş Ücreti: İndirimli 9 TL, tam 12 TL
Çocuklar origami atölyesinde kendi ilham perilerini tasarlıyor. Her çocuğun geniş hayal dünyasını paylaşacağı atölyede, çocuklar origami sanatı sayesinde her an yanlarında taşıyabilecekleri ilham perilerini yapabilecekler.

Etkinlik: “Faber-Castell Yaratıcılık Atölyeleri: BE! Creative - İlham Perileri ile Mitolojik Bir Yolculuk Kukla Atölyesi”
Tarih: 9 Nisan Cumartesi
Saat: 11.00
Yaş: 5-12 yaş
Giriş Ücreti: İndirimli 9 TL, tam 12 TL
Mitolojinin gizemli hikayeleri ile kısa bir yolculuk başlıyor. Bu yolculukta çocuklara ilham perileri eşlik ediyor. Birbirinden renkli malzemelerle ilham perileri ve mitolojik kahramanların kuklalarının yapılacağı atölye, çocukların mitoloji bilgilerini ve el becerilerini geliştirmeye yardımcı oluyor.

Etkinlik: “Faber-Castell Yaratıcılık Atölyeleri: Uzay Aracım Oyun Hamuru Atölyesi”
Tarih: 16 Nisan Cumartesi
Saat: 11.00
Yaş: 4-6 Yaş Arası (Aile ile), 7-12 Yas Arası (Kendi başına)
Giriş Ücreti: İndirimli 9 TL, tam 12 TL
Çocuklar uzaya çıkma serüvenine atılıyor. Oyuncakların esin kaynağı olduğu bu atölyede, çocuklar oyun hamurlarını kullanarak hayal gücünün sınırlarını aşıyor ve kendi uzay araçlarını yapıyorlar.

Etkinlik: “Faber-Castell Yaratıcılık Atölyeleri: Mandala Atölyesi”
Tarih: 30 Nisan Cumartesi
Saat: 11.00
Yaş: 4-6 Yaş Arası (Aile ile), 7-12 Yas Arası (Aile veya kendi başına)
Giriş Ücreti: İndirimli 9 TL, tam 12 TL
Çocukların kendi hayal dünyalarında yolculuğa çıkaran Mandala aynı zamanda ve yaratıcılıklarını keşfetmelerini sağlıyor. Çocuklar, Faber-Castell’in rengarenk boyaları ile en güzel mandalaları yaparken hem dinleniyor, hem de dikkat toplama ve odaklanma konusunda becerilerini artırıyor.

Rahmi M. Koç Müzesi

Etkinlik: “Faber-Castell Yaratıcılık Atölyeleri: Astronomi Atölyesi, Güneş Sistemine Yolculuk”
Yer: Fenerbahçe Vapuru
Tarih: 2 Nisan Cumartesi
Saat: 11.00
Yaş: 9-12 Yaş Arası
Giriş Ücreti: 60 TL
Geceleri gökyüzünde çıplak gözle bile görülebilen gezegenleri ve Güneş Sistemi’ndeki diğer gök cisimlerini yakından tanımak isteyenleri Astronomi Atölyesi’nde sürprizler bekliyor. Okul programlarındaki üniteleri de destekleyen atölyede, küçük katılımcılara 2016 yılı Ay Takvimi hediye edilecek.

Etkinlik: “Faber-Castell Yaratıcılık Atölyeleri: Boyama Atölyesi, Parım Parım Parmaklarım”
Yer: Rahmi Koç Müzesi Anasınıfı Eğitim Atölyesi
Tarih: 9 Nisan Cumartesi
Saat: 13.00
Yaş: 4-6 Yaş Arası
Giriş Ücreti: 40 TL
Küçük yaş grubuna özel bu atölyede hayatı elleriyle keşfederek kavrayan çocuklar yaratıcılıklarını konuşturacak. Atölyede Haliç’in güzel renkleriyle minik parmaklar buluşturuluyor.

Etkinlik: “Faber-Castell Yaratıcılık Atölyeleri: Tasarım Atölyesi, Hayallerle Dolu Küçük Evler”
Yer: Rahmi Koç Müzesi Anasınıfı Eğitim Atölyesi
Tarih: 16 Nisan Cumartesi
Saat: 11.00
Yaş: 9-12 Yaş Arası
Giriş Ücreti: 50 TL
Rahmi Koç Müzesi, müze bünyesinde yer alan sergiyi gezen çocuklara; edindikleri bilgileri, atölyelerinde sanatla birleştirerek kendi bebek evlerini tasarlama ve yarattıkları bebek evlerini kendi hayalleriyle doldurma imkanı tanıyor.

Etkinlik: “Faber-Castell Yaratıcılık Atölyeleri: Bitki Atölyesi, Düş Bahçesi”
Yer: Fenerbahçe Vapuru
Tarih: 16 Nisan Cumartesi
Saat: 13.00
Yaş: 5-7 Yaş Arası
Giriş Ücreti: 40 TL
Bitki atölyesi çocuklara saksıda çiçek büyütme bilgisi ile onların çevre bilincine katkıda bulunmayı hedefliyor. Renkli saksılara rengarenk çiçeklerin ekileceği atölyede çocuklar doğayı evlerine taşıyabilecek.

Pera Müzesi

Etkinlik: “Faber-Castell Yaratıcılık Atölyeleri: Kutu Kutu Pense”
Yer: Pera Müzesi
Tarih: 9 Nisan Cumartesi
Saat: 11.00
Yaş: 4-6 Yaş Arası
Giriş Ücret: 45 TL / PERAkart aile ile %50 indirimli
Çocuklar, sanatçı Tomur Atagök’ün “Günceler / Türki Cumhuriyetler” adlı eserinden esinlenerek, kibrit kutularını tasarlıyor, içlerine akordiyon şeklinde açılan kağıtlar yerleştirip, düğme, pul vs. gibi koleksiyonlarını korumak için kutular yaratıyorlar.

Etkinlik: “Faber-Castell Yaratıcılık Atölyeleri: Bu Resim Çok Derin”
Yer: Pera Müzesi
Tarih: 9 Nisan Cumartesi
Saat: 14.00
Yaş: 7-12 Yaş Arası
Giriş Ücret: 45 TL / PERAkart aile ile %50 indirimli
Çocuklar, de Chirico’nun “Metafizik New York Görünümü” gibi tipik ve keskin perspektifle yapılmış iç mekân eserlerini inceliyor. Üç boyutlu derinlik görüntüsü veren perspektif çizimini öğreniyor ve iç mekân resmini sürpriz figür ve objelerle baştan yaratıyor. Bu çalışma sayesinde çocuklar perspektif, oran, orantı, biçim ve form gibi kavramlar hakkında bilgi ediniyor.

Etkinlik: “Faber-Castell Yaratıcılık Atölyeleri: Birebir Birleştir”
Yer: Pera Müzesi
Tarih: 10 Nisan Pazar
Saat: 12.20
Yaş: 4-6 Yaş Arası
Giriş Ücret: 45 TL / PERAkart aile ile %50 indirimli
Çocuklar bu atölye çalışmasında, de Chirico’nun natürmortlarından esinlenerek, doğal veya hazır malzeme parçalarından oluşturulan “asamblaj” tekniğini öğreniyor. Üç boyutlu kompozisyon yaratmak amacıyla heykellerini gündelik yaşamda atık olarak karşımıza çıkan malzemelerle tasarlıyor, sanatsal ifadenin malzemenin sınırlarını nasıl da aştığını deneyimliyor. Atölyeye gelirken evde kullanmadıkları eşyalarını getirebiliyor ve kendilerine ait parçalardan heykellerini oluşturabiliyor.

Etkinlik: “Faber-Castell Yaratıcılık Atölyeleri: Parıldayan Neon Işıklar”
Yer: Pera Müzesi
Tarih: 10 Nisan Pazar
Saat: 15.00
Yaş: 7-12 Yaş Arası
Giriş Ücret: 45 TL / PERAkart aile ile %50 indirimli
Neon sanatının tarihi ve Dan Flavin gibi öncü sanatçılar hakkında bilgi edinen çocuklar, atölye çalışmasında siyah duralit üzerine parlak neon enstalasyonlarını yaratıyorlar. Karanlıkta birbirinden gizemli görünecek bu tekniğin sonucunu biz de heyecanla bekliyoruz

Faber-Castell Yaratıcılık Atölyeleriher hafta sonu İstanbul Oyuncak Müzesi, PeraMüzesi, Rahmi M. Koç Müzesi ve Sakıp Sabancı Müzesi’nde düzenleniyor. Atölye çalışmaları ayrıca Trump Alışveriş Merkezi içerisinde bulunan, 4-14 yaş arası çocuklara özel aktivite merkezi Kidsmondo’da da yer alıyor. Çocuklar 40’ar dakika boyunca Faber-Castell ürünlerini kullanarak geri dönüşüm ve el işi malzemeleri ile yaratıcılıklarını geliştiriyor, hayal ettikleri objeleri yaratma fırsatı yakalıyor.

36 değerli sanatçının el yazıları ile hayat verdiği ‘Yüzündeki Çocuk’ resim sergisi Teşvikiye Işık Galeri’de açıldı.

31.03.2016 Ressam Nurettin Kazankaya’nın İstanbul Oyuncak Müzesi’nde yer alan antika oyuncakların ziyaretçilere yaşattığı duygu yoğunluğunu tuvale aktararak oluşturduğu “Yüzündeki Çocuk” resim sergisi, 11 Nisan tarihinde Faber-Castell’in sponsorluğunda Fevziye Mektepleri Vakfı’na ait Galeri Işık Teşvikiye’de açılıyor. Sergi alanında yer alan Sanat Terapisi panosunda ise ziyaretçiler serginin kendilerinde bıraktığı duyguları aktarıp sanat yoluyla rahatlayabilecek.
İstanbul Oyuncak Müzesi, 11. yaşına girerken sıra dışı bir resim sergisini ziyaretçileri ile buluşturuyor. Ressam Nurettin Kazankaya’nın farklı bir bakış açısı ile hazırladığı “Yüzündeki Çocuk” resim sergisi, müze ve ziyaretçi ilişkisini özgün ve farklı bir tarzda yansıtıyor. Faber-Castell’in sponsorluğunda 11 Nisan 2016 tarihinde Fevziye Mektepleri Vakfı’na ait Galeri Işık Teşvikiye’de ziyarete açılan sergi 30 Nisan tarihine kadar sanatseverleri bekliyor.

Ressam Nurettin Kazankaya dünyada bir ilki gerçekleştirerek iki yıl boyunca İstanbul Oyuncak Müzesi’nde sergilenen antika oyuncakların ziyaretçilere yaşattığı duygu yoğunluğunu resme aktardı. Oyuncaklar ve ziyaretçi portrelerinin birlikte yer aldığı resimler, farklı disiplinlerden 36 ünlü sanatçının duygularını eserlere el yazısı ile aktarmasıyla tamamlandı.

Yeniden yorumladıkları eserlere duygularını katan sanatçılar arasında Ali Poyrazoğlu, Altan Erkekli, Ara Güler, Aydın Boysan, Cahit Berkay, Can Dündar, Cem Yılmaz, Coşkun Aral, Ergin İnan, Erol Evgin, Fazıl Say, Filiz Akın, Gülten Dayıoğlu, Günseli Kato, Güçlü Mete, Gürbüz Doğan Ekşioğlu, Haldun Dormen, İlhan Şeşen, Leman Sam, Levent Üzümcü, Mehmet Aksoy, Metin Uca, Musa Kart, Müjdat Gezen, Nasuh Mahruki, Nebil Özgentürk, Nihat Sırdar, Onay Akbaş, Perran Kutman, Suna Keskin, Sunay Akın, Süleyman Saim Tekcan, Tuluhan Tekelioğlu, Türkan Şoray, Zihni Göktay, Zülfü Livaneli yer alıyor.

Sergiyi gezen ziyaretçileri 11-13 Nisan tarihlerinde “Faber-Castell Sanat Terapisi” bekliyor. Sergi alanında yer alan terapi panosuyla ziyaretçiler, serginin kendilerinde bıraktığı duyguları yazarak veya boyayarak panoya aktarırken, şehrin yoğun temposuna kısa bir ara verip, sanat yoluyla rahatlayacak.

Sergi, Galeri Işık Teşvikiye’de 11 - 30 Nisan tarihleri arasında, Pazar ve resmi tatil günleri hariç, her gün 10:00-20:00 saatleri arasında ücretsiz olarak gezilebilecek.

Yüzündeki Çocuk Basın Daveti

31.03.2016 Değerli Basın Mensubu,

İstanbul Oyuncak Müzesi 11. yaşına girerken, sıra dışı bir resim sergisini ziyaretçileri ile buluşturmaya hazırlanıyor. Ressam Nurettin Kazankaya’nın farklı bir bakış açısı ile hazırladığı “Yüzündeki Çocuk” resim sergisi, İstanbul Oyuncak Müzesi’nde sergilenen antika oyuncakların ziyaretçilere yaşattığı duygu yoğunluğunu konu alıyor. Oyuncakların ve ziyaretçi portrelerinin birlikte yer aldığı resimler, farklı disiplinlerden 36 ünlü sanatçının* duygularını eserlere el yazısı ile aktarmasıyla tamamlandı. Sergi açılışı 11 Nisan Pazartesi günü, Faber-Castell ana sponsorluğunda, Ressam Nurettin Kazankaya, İstanbul Oyuncak Müzesi Kurucusu Sunay Akın ve Adel Kalemcilik Pazarlama Direktörü Ayşe Kırımlı ev sahipliğinde tarihinde Feyziye Mektepleri Vakfı’na ait Galeri Işık Teşvikiye’de gerçekleştirilecek. Altan Erkekli, Cem Yılmaz, Erol Evgin, Fazıl Say, Filiz Akın, Günseli Kato, Haldun Dormen, İlhan Şeşen, Leman Sam, Levent Üzümcü, Nasuh Mahruki, Nebil Özgentürk, Türkan Şoray ve Zülfü Livaneli gibi sanat hayatından ünlü isimlerin katılımıyla ziyarete açılacak sergide siz değerli basın mensuplarını da aramızda görmekten mutluluk duyarız.

Tarih: 11 Nisan 2016, Pazartesi
Kokteyl: 18.00-20.00
Yer: Galeri Işık Teşvikiye
LCV: Sevilay Buluç - Grup 7 İletişim Danışmanlığı / 0534 334 93 35 – 0212 292 13 13

*Sanatçılar: Ali Poyrazoğlu, Altan Erkekli, Ara Güler, Aydın Boysan, Cahit Berkay, Can Dündar, Cem Yılmaz, Coşkun Aral, Ergin İnan, Erol Evgin, Fazıl Say, Filiz Akın, Gülten Dayıoğlu, Günseli Kato, Güçlü Mete, Gürbüz Doğan Ekşioğlu, Haldun Dormen, İlhan Şeşen, Leman Sam, Levent Üzümcü, Mehmet Aksoy, Metin Uca, Musa Kart, Müjdat Gezen, Nasuh Mahruki, Nebil Özgentürk, Nihat Sırdar, Onay Akbaş, Perran Kutman, Suna Keskin, Sunay Akın, Süleyman Saim Tekcan, Tuluhan Tekelioğlu, Türkan Şoray, Zihni Göktay, Zülfü Livaneli

Yüzündeki Çocuk Resim Sergisi

31.03.2016 7 Nisan 2016 Basın Davetli Listesi
GAZETELER

Agos Gazetesi
Akşam Gazetesi
Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi
HaberTürk Gazetesi
Hürriyet Daily News Gazetesi
Hürriyet Gazetesi
İstanbul Art News Gazetesi - İSTANBUL
Karar Gazetesi
Meydan Gazetesi
Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi
Sabah Gazetesi
Sözcü Gazetesi
Star Gazetesi
Takvim Gazetesi
Taraf Gazetesi
Todays Zaman Gazetesi
Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi
Yeni Şafak Gazetesi
Yeni Yüzyıl Gazetesi
Yurt Gazetesi
Zaman Gazetesi

DERGİLER
Genç Sanat Dergisi
Marketing Türkiye Dergisi
Milliyet Sanat Dergisi
RH+ Art Magazine Dergisi
Zero İstanbul Dergisi - İSTANBUL
Artam Global Art Dergisi
Art Unlimited Dergisi
Paros Dergisi
Kültür Sanat Haritası Dergisi
Turnusol Dergisi
Fil Dergisi
Urbanista Dergisi
Artı Eğitim Dergisi
A Dan Z Ye Eğitim Dergisi
Vitae Dergisi
İdeal Eğitim Dergisi
International Education Dergisi
Öğretmenim Dergisi
Alem Dergisi
Hafta Sonu Dergisi
Hello Dergisi
Şamdan Plus Dergisi
Vip Turkey Dergisi
Klass Magazin Dergisi
Quality of Magazine
Q Life Dergisi
Bitter Dergi
Cemiyet Magazin Dergisi
Life is Life Magazin Cemiyet Dergisi
Social Life Dergisi
Elalem Life Dergisi
Gala Dergisi
Black or White Dergisi
Originel Dergisi
The Best Mekan - Dergi
İstanbul Star Magazine Dergisi
Cherie Dergisi
Mürekkep Balığı Dergisi
Toyder
Frekans Dergisi

TELEVİZYON
24 TV
A Haber TV
Al Jazeera Türk (El Cezire Türk) TV
CNN Türk
Habertürk TV
Kanal D TV
NTV
Show TV
Star TV
Tv8

111 yaşında bir kalem: Castell 9000

30.03.2016 Faber-Castell, 30 Mart Dünya Kurşun Kalem Günü’nde, 111 yaşına basan ünlü kurşun kalemi Castell 9000’in doğum gününü kutluyor. Castell 9000, ünlü bilim-kurgu karakteri E.T.’den, Günter Grass’ın illüstrasyonlarına 111 yıldır dünya çapındaki sanatçılara ilham kaynağı olmaya devam ediyor.
Yeşil rengi ile herkesin yakından tanıdığı ve 111 yıldır sanatçılara esin kaynağı olan Castell 9000 doğum gününü, Faber-Castell’in ilk hayranlarından biri olan ünlü ressam Vincent Van Gogh’un da doğum günü olan 30 Mart Dünya Kurşun Kalem Günü’nde kutluyor. 1905 yılında kullanıcılara sunulan Castell 9000’i kullanma şansı bulamasa da, Van Gogh 1883’te yazdığı bir mektupta Faber-Castell’den aldığı bir kalemden övgüyle bahsediyordu: “Sana Faber’de bulduğum bir kurşun kalem çeşidinden bahsetmek istiyorum. İdeal bir kalınlığa sahip ve oldukça yumuşak, mükemmel bir koyuluk veriyor, marangoz kalemlerinden daha üstün bir kalitesi var ve büyük çalışmalar için uygun.”

E.T.’ye ilham kaynağı olan ikonik kurşun kalem

Renk ve baskı düzeltmeleri dışında, 111 yıldır altıgen görünüşünü, koyu yeşil rengini ve altın harflerini koruyan Castell 9000, yüksek kalite kurşuna sahip donanımıyla 16 farklı sertlik derecesi içeriyor.

Castell 9000, ilk günden bu yana sanatçıların yaratıcı çalışmalarının önemli bir parçası oldu. Efekt sanatçısı Carlo Rimaldi, Castell 9000’den aldığı ilhamla milyonlarca sinemaseverde iz bırakan, garip uzaylı karakter E.T.’yi yarattı. Nobel Edebiyat Ödülü’ne sahip yazar ve illüstratör Günter Grass da çiçeklere süslenmiş bir buket kalemi gösteren suluboya resmi gizemli hatlarla süsledi: “Arzu edilen kelimeler. Bütün kalemler bilendi. Ama hâlâ dile getirilmeyenler var.” Alman performans ve heykel sanatçısı Joseph Beuys ise Castell 9000’i bir eserinde ünlem işareti gibi konumlandırarak, kalemi yaratıcı bir sanat eserine çevirdi.

Kont Anton-Wolfgang von Faber-Castell Vefat Etti

23.01.2016 Aile’nin 8. kuşak temsilcisi Kont Anton-Wolfgang von Faber-Castell ağır hastalığına karşı verdiği savaşı kaybederek 21 Ocak Perşembe günü, Houston, ABD’de ailesinin yanında vefat etti. Kendisi 74 yaşındaydı.
Aile’nin 8. kuşak temsilcisi Kont Anton-Wolfgang von Faber-Castell ağır hastalığına karşı verdiği savaşı kaybederek 21 Ocak Perşembe günü, Houston, ABD’de ailesinin yanında vefat etti. Kendisi 74 yaşındaydı.

Kont Anton-Wolfgang von Faber-Castell ardında eşi Mary ve dört yetişkin çocuğunu bıraktı. Neredeyse 40 yıllık liderlik sürecinde, Faber-Castell öncü bir kalem üreticisi olmanın yanı sıra uluslararası seçkin bir markaya dönüştü.

En son anına kadar çalışmaları ve tutku duyduğu; ailesi, şirket ve çalışanları üzerine odaklanmıştı. Yönetim ve çalışanlar olarak bizler olağanüstü bir girişimci olması ve ileri görüşlü kişiliği için kendisine hayran olduğumuz, hepsinin ötesinde bir insan olarak bize rol model olan örnek bir iş adamının ardından yas tutuyoruz.

Adel Kalemcilik Hakkında
Türkiye’de kırtasiye denince ilk akla gelen ve bir geleneğe dönüşen Adel Kalemcilik, 1969’da İstanbul-Kartal’daki fabrikasının açılışıyla faaliyete geçti. Dünyanın en eski yazım gereçleri firması olan Faber-Castell ile kuruluşundan bu yana sürdürdüğü işbirliğini 1995 yılında ortaklıkla pekiştiren Adel, bu ortaklığın gücü ile Türkiye’ye değer katan yatırımlarını ara vermeden sürdürüyor. Anadolu Grubu bünyesinde faaliyet gösteren ve 1996 yılında Borsa İstanbul’da payları işlem görmeye başlayan Adel Kalemcilik, bugün 4.000’e yakın çeşit ürün ile Türkiye’de üretilen ve ithal edilen Faber-Castell, Graf von Faber-Castell, Adel, Adeland, Eberhard Faber, Atlas ve Max markalarının pazarlama ve satışını gerçekleştiriyor. Özünde barındırdığı “iyilik” değerini benimseyerek eğitimin ve eğitimde yaratıcılığın en büyük destekçisi olan Adel Kalemcilik çok sayıda sponsorluk ve sosyal sorumluluk projesini yürütüyor. Temmuz 2015’de Çayırova’daki yeni üretim tesisine taşınan Adel Kalemcilik; perakende sektöründeki deneyimi ve geniş bayi ağıyla yeni bir kulvarın oyuncusu oldu ve iki yılı aşkın süredir yapılan titiz çalışmalar ve pazar araştırmaları sonucunda, kendi yarattığı Adeland markası dışında; Auldey, Lotus, WOW ve NICI gibi dünyanın önde gelen markaları ile 2015 yılında oyuncak sektörüne de girdi. Ek:
CV Knt A.W. von Faber-Castell

Alman tüketicisi, “Faber-Castell”’i en güvenilir marka seçti

18.11.2015 Faber-Castell’in başarısının sırrı, uzun bir geçmişe sahip olmasında değil, “hayat boyu arkadaş” felsefesinde yatıyor.

İş dünyasının saygın dergisi WirtschaftsWoche’nin yaptığı marka güvenilirliği anketinde, Faber-Castell yaklaşık 250.000 tüketici tarafından 973 firma arasında en çok güvenilen marka seçildi. Geçen yıl olduğu gibi, bu yıl da Alman tüketicisi ”Faber-Castell” dedi.


Alman iş dünyasının önemli dergilerinden WirtschaftsWoche, internet üzerinden 54 kategoride yaklaşık 250.000 tüketicinin katıldığı bir anket düzenledi. 973 şirketten tüketicilerin katıldığı anket, tüketicilerin en fazla hangi markalara güvendiğini, hangi markaların en sadık müşterilere sahip olduğunu gösteren Almanya’nın güven indeksini oluşturdu.


1761 yılında kurulan Faber-Castell, ankette hayranlık uyandıracak bir performans sergileyerek tüm sektörlerde ve yazım araçları üreticileri arasında birinci oldu. WirtschaftsWoche’ye göre Faber-Castell’in başarısının sırrı, uzun bir geçmişe sahip olmasında değil, “hayat boyu arkadaş” felsefesinde yatıyor. Tüm yaş gruplarına yönelik ürünlerle Faber-Castell, küçük yaşlarda markayı deneyimleyen kişilerin, ilerleyen yaşlarda markanın tüm ürün yelpazesini deneyimlemesinin daha mümkün olduğunu vurguluyor. WirtschaftsWoche’un görüşüne göre, Faber-Castell’in sürdürebilirlik konusundaki lider pozisyonu, tüketici memnuniyetinde önemli bir role sahip.


Faber-Castell’e 3 Ayrı Ödül Daha!


İş dünyası Dergisi FOCUS-Money’nin,  DEUTSCHLAND TEST ve danışmanlık firması ServiceValue ile gerçekleştirdiği sürdürülebilirlik sıralamasında Faber-Castell, ofis ve yazım gereçleri kategorilerinde "Good Conscience" altın sürdürülebilirlik ödülünü kazandı.


Faber-Castell ayrıca Almanya’nın en sevilen 100 aile şirketi sırlamasında 7’nci sırada yer aldı. Bu sonuç, yine FOCUS-Money, DEUTSCHLAND TEST ve ServiceValue tarafından yapılan bir ulusal tüketici araştırmasının sonuçlarından elde edilmiştir.


Ve son olarak, Almanya’nın ofis yönetimi konusundaki en büyük iş dergisi working@office, Faber-Castell’i “Ofisteki Hizmet Şampiyonu” olarak seçti.  Bu ödül, hizmet kalitesi açısından ofis malzemelerinin tedarikçilerini değerlendiren  tüm ofis çalışanlarının katılımıyla yapılan araştırmanın sonuçlarına dayanarak verilmiştir. 

Yaratıcı Beyinler İçin Önce Öğretmenler

01.09.2015 Çocukların Yaratıcılıklarını Artırmayı Hedefleyen Faber-Castell, ”Yaratıcı Çocuk,Yaratıcı Beyin Seminerleri”ne Öğretmen Akademisi Vakfı İle Devam Ediyor.

Çocukların yaratıcılıklarına ve pedagojik gelişimlerine katkı sağlamayı amaçlayan Faber-Castell, 2012 yılından bu yana yürüttüğü “Yaratıcı Çocuk, Yaratıcı Beyin” seminerleriyle öğretmenlere yaratıcılığın önemini anlatmaya devam ediyor. 2012 yılından bu yana 1.500 öğretmene eğitim veren Faber-Castell, bu yıl Öğretmen Akademisi Vakfı (ÖRAV) ile 1.500 öğretmene daha ulaşmayı hedefliyor.Dünyaca ünlü yazım, işaretleme ve boyama gereçleri firması Faber-Castell, çocuklarda  yaratıcılığı geliştirmek için, “Yaratıcı Çocuk, Yaratıcı Beyin” projesiyle öğretmenlere özel seminerler düzenliyor. Faber-Castell, ilki 2012 yılında gerçekleştirilen ve geleneksel hale gelen “Yaratıcı Çocuk, Yaratıcı Beyin” seminerler dizisinde, 3 yılda 400’ü aşkın okulda 1.500 öğretmene ulaşarak çocuklarda yaratıcılığın önemini vurguladı. Bu yıl ise ÖRAV ile İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya ve  Adana’da 1.500 öğretmene daha ulaşarak yaratıcılık ve mesleki gelişim eğitimleriyle öğretmenlere katkı sağlamayı amaçlıyor.

 


Öğretmene odaklanan “Yaratıcı Çocuk, Yaratıcı Beyin” projesi, öğretmenlerin sahip oldukları yaratıcılık potansiyellerini fark etmeleri ve yetkinliklerini geliştirmeleri üzerine kurgulanıyor.

 


İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri’nin yetki alanında bulunan devlet ve özel okullardaki anasınıfı, sınıf ve resim öğretmenlerinin “çocukların gözünden bakabilmesini” hedefleyen proje,  çocuklara pedagojik olarak yaklaşma ve yaratıcılığı harekete geçirme yöntemleri eğitimleriyle, öğretmenlerin bilgilerini de tazeliyor.

Ders Çalışmanın En Renkli Hali Faber-Castell Neon Renkleriyle Göz Kamaştırıyor!

01.08.2015 Faber-Castell, neon serisiyle hem çocukların hem de büyüklerin kalem, silgi, defter ve kalem çantalarına ışıltı katıyor. Yeni okul döneminde okul sıraları bu ürünlerle ışıl ışıl parlayacak!

Faber-Castell’in birbirinden eğlenceli ürünleri arasında yerini alan neon serisi renkli kalem, silgi, defter ve kalem çantaları ile sadece çocukların değil, göz alıcı renklere ilgi duyan büyüklerin de gönlünü fethediyor. Her zaman tarzıyla öne çıkmayı sevenlere hitap eden Faber-Castell neon ürünler yeni okul döneminde de çantaların vazgeçilmezi oluyor.  Kolay açılan ve yumuşak yazan kurşun kalemleri, PVC içermeyen doğa dostu silgileri, PP kapaklı, kalın pet spiralli kareli ve çizgili defterleri ve fermuarlı minik iç bölmeye sahip, paslanmaz metal logolu, su geçirmeyen kalem çantalarıyla, hayatına ve çantalarına renk katmak isteyenlerin tercihi olarak ön plana çıkıyor. Yeşil, sarı, turuncu ve pembenin göz kamaştıran renkleriyle tasarlanan seri, girdiği ortamda dikkatleri üzerine çekiyor. 

Bir Nesil Daha Faber-Castell’le Okula Başlamaya Hazır

01.08.2015 Dünyaca ünlü yazım ve boyama gereçleri firması Faber-Castell, okulların açılmasıyla birlikte aileler ve çocukların en çok tercih ettiği okul gereçleri olarak raflardaki yerini aldı. Ürün güvenliği ve kalite yönetimini ilke olarak belirleyen Adel Kalemcilik; Faber-Castell ürünleriyle de uluslararası normlara uygun, güvenli her türlü kırtasiye gereciyle fark yaratıyor.

DEĞİŞTİRİLEBİLİR TABLET SULUBOYA

Suluboyayı başka bir boyuta taşıyarak aynı zamanda boyarken oyun oynama imkanı da sunan değiştirilebilir tablet suluboyalar, birbirine geçen kapsülleriyle fark yaratıyor. Böylece çok kullanılan ve biten boyaların yerine yenisiyle değişme imkanı da sunarak tasarruf etme olanağı da yaratıyor. Bazı modellerin içinde fırça ve beyaz opak boya da hediye eden bu özel suluboyalar; 12 ve 24’lü olarak raflardaki yerini alıyor.

 

SULUBOYA SULUĞU VE FIRÇASI

Her zaman yeniliklerin öncüsü olan Faber-Castell, sulu boya fırçasında da bir ilki gerçekleştiriyor. Gövdede yer alan ve fırçanın kirlenmesini önleyen plastik kılıf ile çocuklar için daha rahat ve kontrollü kullanım sağlarken, farklı uç kalınlıklarıyla resim yapmayı sanata dönüştürüyor. Suluboya suluğuysa; fırçanın üzerinde rahatça durabilmesi için kıvrımlı kenarlarıyla dikkat çekiyor. Ayrıca temizlendikten sonra katlanabilen gövdesiyle de her boyuttaki çantaya kolayca sığabiliyor.

 

EĞLENCELİ KEÇELİ KALEM

Birbirlerine geçen havalandırmalı kapaklarıyla keçeli kalemden fazlasını sunan Faber-Castell, yazmayı ve boyamayı oyuna dönüştürüyor. Su bazlı mürekkebiyle sağlık açısından da güvenli olan bu eğlenceli kalemler, kesintisiz ve örtücü boyama özelliğine sahip. 6’lı ve 12’li standart paketlerinin yanında; bez çanta içinde ya da kamyon biçimli kutularda da raflardaki yerini alan kalemlerin araba şeklinde olanları kumbara görevi de görerek öğrencileri tasarruf etmeye yönlendiriyor.  En önemli özelliklerinin başındaysa uzun süre dayanıklı olması geliyor.

 

GRİP KURUBOYA

Faber-Castell’in ödüllü “Grip” serisi ürünlerinden olan kuruboyalar; elin kaymasını engelleyen yumuşak tutuş özelliği, boyarken eli yormayan ergonomik üçgen gövdesi, suda çözünebilme özelliğine sahip yapısı, uç kırılmasına karşı direnci arttırılan özel yapıştırma sistemi ile okul döneminin en çok tercih edilen boya kalemlerinden olmasını sağlıyor. Çevre dostu olan Faber-Castell kuruboyaları kolayca silinebiliyor da…

 

YAPIŞKANLI RESİM KAĞIDI

Resim yapmayı zevke dönüştüren Faber-Castell yapışkanlı resim kağıtları kaymayan özelliğiyle ister sıra ister duvar her türlü düz yüzeye kolayca yapışıyor. İstenildiği zaman bulunduğu yerden başka bir alana da alınarak yapıştırılabilen bu kağıtlar düz ve desenli olarak satışa sunuluyor. Rulo şeklinde olduğu için istenilen ölçüde kesilerek, sınıflarda ya da aktivite alanlarında birden fazla çocuğun birlikte resim yapmasına olanak tanıyor. Böylece sınırsız boyama alanıyla her yaştan çocuk hayallerinin peşinde resim yapabiliyor.

 

ZIPLAYAN OYUN HAMURU

Bu hamurlar, top gibi zıplıyor! Çocukların yaratıcılıklarının yanı sıra el ve motor becerilerini geliştirmeye yardımcı olan yapışmaz, ufalanmaz Faber-Castell su bazlı oyun hamurları ele yapışmıyor, renk vermiyor, iz bırakmıyor. Bu ürünle yapılan irili ufaklı hamur toplarıysa gerçek bir top gibi zıplıyor. İçinde kalp, balık, araba, elma gibi kalıplar da bulunan hamur kutusunda, şekil verme tekniklerini anlatan kitapçık da bulunuyor. 

En Tarz Babalara Hediye Faber-Castell; "Ondoro"

19.06.2015 Çantalarından kalem eksik etmeyen, tarz sahibi babalar için Faber-Castell “Ondoro”lar biçilmiş kaftan. Faber-Castell Design serisi Ondoro’lar; dolma kalem, tükenmez ve kurşun kalem çeşitleriyle babalara farklı, değerli bir armağan alternatifi sunuyor.

Dünyaca ünlü yazım ve boyama gereçleri firması Faber-Castell’in şıklık ve zarafeti işlevsellikle buluşturan Design Serisi Ondoro kalemleri; ipeksi dokunuşu, altıgen gövdesi, sıra dışı ve estetik duruşuyla en tarz babalar için ideal bir hediye alternatifi oluyor. Ondoro; Babalar Günü’nde yazı yazmaktan vazgeçemeyen babaları mutlu etmenin en özel yollarından biri…


Ondoro’nun kırılmaya dayanıklı 0,7 mm uca sahip mekanik kurşun kalem ve tükenmez kalemlerinin yanında ayrıca roller kalem ve dolma kalem seçenekleri de bulunuyor. Kalemlerde çeşitlerine göre yaylı metal klips, paslanmaz çelik uç, kartuş, mürekkepli sistem özellikleri mevcut.


Hediye kutusu ve kullanma kılavuzuyla beraber sunulan Ondoro’nun mat siyah, ahşap gövde, turuncu, siyah renkte seçenekleri farklı zevklere hitap ediyor. 

Faber-Castell iklimin korunmasına katkıda bulunuyor

02.06.2015 Alman Teknik Denetim Derneği tarafından yapılan bilimsel araştırmayla, dünyanın en büyük kalem üreticisi Faber-Castell’in ürünlerinin karbonsuz olduğunu onaylandı. Faber-Castell’in Brezilya’daki ormanları, zararlı karbon emisyonlarının etkisini de azaltıyor.

Faber-Castell, iklim korumasına dikkat çekmek üzere bilimsel bir araştırmaya imza attı. Alman Teknik Denetim Derneği TÜV Rheinland® tarafından yapılan bilimsel araştırma, Faber-Castell’in Brezilya’daki ormanlarında 900.000 tondan fazla karbonun yok edildiğini onaylıyor.  


Araştırma sonuçlarına göre, Faber-Castell’in, iklim koruması kapsamında karbondioksiti yok ettiği sonuçlarına ulaşılıyor. Karbon kredisi alarak sadece karbonun ayak izlerini telafi eden diğer şirketlerin aksine, Faber-Castell tamamen karbonsuz olarak konumlanıyor ve iklim koruması için gerçek bir katkı sağlıyor.


Faber-Castell’in Güneydoğu Brezilya’da bulunan Prata’daki benzersiz ormancılık projesi, Faber-Castell’in sahibi ve CEO’su Kont Anton-Wolfgang von Faber-Castell tarafından 30 yıl önce başlatıldı. Yaklaşık 10.000 hektarlık alana dikilen milyonlarca fidanla oluşan ormanlardan, günümüzde São Carlos’taki yıllık ahşap kalem üretim kapasitesi 2 milyarın üzerinde olan dünyanın en büyük fabrikasına FSC® sertifikalı ahşap tedarik ediliyor


Günümüzde, kaynakları korumanın yanı sıra, çevreye saygı göstermek de önemli bir rol oynuyor. Bu proje çerçevesinde, Faber-Castell’in Prata’daki ormanının yaklaşık 2,700 hektarlık bölümü el değmeden bekletiliyor, bu bölümde türüne az rastlanan hayvanlar ve bitki türleri için doğal bir ortam sağlanıyor. 


Hasat edilen ağaçların sürekli yeniden ağaçlandırılması sayesinde ormanlar “sürdürülebilir ekolojik sistem” oluyor.  

“Tek Çizgide Hayallerim” Projesinin Üçüncüsü Tamamlandı Gençler,Hayallerini Erdil Yaşaroğlu’yla Birlikte Çizdi

09.05.2015 Faber-Castell, üçüncüsünü gerçekleştirdiği “Tek Çizgide Hayallerim” projesinin finalini Erdil Yaşaroğlu’nun katılımıyla Salt Galata’da yaptı. 18 ilde, 21 üniversitede toplam 3.000 üniversite öğrencisiyle bir araya gelen Faber-Castell; hayallerini, ellerini kaldırmadan tek çizgiyle anlatan gençler arasından ilk üçe giren isme ödüllerini verdi.

Dünyaca ünlü yazım, işaretleme ve boyama gereçleri firması Faber-Castell, üç yıldır üniversite gençliğiyle bir araya gelerek, onlara konuşmak yerine kendilerini çizimleriyle ifade etme fırsatı veriyor. Her şeyin kâğıda çizilen tek bir çizgiyle başlamasından ilham alan projede gençler hayallerini tek çizgide anlatırken, Faber-Castell böylece hayallerini milyonlarla paylaşmalarına aracı oluyor.


Faber-Castell, “Tek Çizgide Hayallerim” projesiyle bu yıl Türkiye’nin 18 ilinde eş zamanlı olarak 21 üniversitede öğrencilerle buluştu. 3.000 gençten toplanan “hayaller”, Facebook üzerinden halk oylamasına sunuldu. Ardından eserler jüri tarafından değerlendirilerek ilk üç belirlendi.   Hayallerini en iyi anlatan birinci gençIphone 6, ikinci genç Playstation 4, üçüncü isimse Ipad Mini kazandı.


 9 Mayıs’ta gerçekleşen final etkinliğinde dereceye giren üç üniversite öğrencisi ERDİL YAŞAROĞLU ile bir araya gelerek, Twitter üzerinden canlı olarak iletilen hayalleri çizdiler. Üniversitelilerle bir araya gelen Erdil Yaşaroğlu; “Yıllarca hayallerini çizerek paylaşan ve bunu yaparak çok mutlu olan biri olarak, genç arkadaşların da bu yola teşvik edilmesi beni sevindirdi. Dijital çizim araçları ne kadar gelişse de kalemin ve kâğıdın tadından vazgeçemiyorum. Onlar fikirlerimi paylaşmamda bana yardımcı olan en yakın arkadaşlarım.” diyerek duygularını paylaştı.


Final partisinde gençlerle bir araya gelen Adel Kalemcilik Genel Müdürü Evrim Hizaler; “Biz Faber-Castell olarak her şeyin kağıda çizilen tek bir çizgi ile başladığından ilham aldık, sizden tek çizgide hayallerinizi anlatmanızı istedik. Bizimle öyle güzel hayaller paylaştınız ki sadece bu kampanya ile sınırlı kalmasını istemedik. Hayallerinizi bir araştırma şirketine yorumlattık ve ortaya Türk Gençliği’nin Hayal Raporunu çıkardık.


Gençler, en çok huzur ve mutluluk istiyormuş. Topladığımız hayallerin %26’sı manevi hayaller üzerine. 2013 ve 2014’de toplam 5.000 hayali bizimle paylaştınız.  Bu sene ise 3.000 hayali bunların üzerine eklemiş bulunuyoruz. Şimdi bu hayallerin de analizini yapacağız. Bakalım bu sene siz gençler en çok ne hayal etmişsiniz?


Faber-Castell enerjisini siz gençlerden alıyor. Görüşleriniz bizim için her şeyden değerli. Tek Çizgide Hayallerim ile gençlerin kendilerini ifade etmesine, milyonlarla paylaşmasına aracı olmak için yola çıktık. Gösterdiğiniz ilgi bizi çok mutlu etti. Hepinize teşekkür ederim.”


“Tek Çizgide Hayallerim” projesi ile Faber-Castell 2013’den itibaren toplam 8.000 gence ulaştı.

Faber-Castell Oyun Hamurları İle Şekil Şekil Eğlence Çocuklar Yaratıcılıklarını Geliştiriyor

28.04.2015 Faber-Castell’in birbirinden eğlenceli ve eğitici ürünleri arasında yerini alan yepyeni renklere sahip su bazlı oyun hamurları çocukların yaratıcılıklarını geliştirebilmelerine yardımcı oluyor.

Yapışmayan ve ufalanmayan hamurlar sayesinde çocuklar diledikleri gibi oynarken, el, motor ve kavrama becerilerini geliştirirken aynı zamanda yaratıcı fikirlerini ortaya çıkarıyorlar.


Faber-Castell’in 4 adet pastel renk ve 4 adet toprak renkten oluşan kolay şekillenen hamurları, çocukların vazgeçemeyecekleri oyun arkadaşları oluyor.


 Faber-Castell’in zıplayan oyun hamurları ise şekil verilerek yapılan model tamamen kuruduktan sonra daha da hafifleşiyor maket olarak uzun süre saklanabiliyor. ve ürün Oyun hamuru ile yapılan toplar da gerçek bir topmuş gibi zıplıyor. Çocuklar bu sayede hem yaratıcılıklarını sergilerken hem de keyifle oyun oynayabiliyor.


Faber-Castell oyun hamurları için tavsiye edilen perakende satış fiyatı 8.45 TL.

Bu bayram Çocuklar Faber-Castell İle Daha Yaratıcı

13.04.2015 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda Faber-Castell; çocuklara renklerle dolu bir bayram yaşatıyor. Birbirinden farklı ürünleriyle hayal dünyalarını resmetmeye teşvik ederken, Faber-Castell “Yaratıcılık Atölyesi” tüm çocukları verimli zaman geçirmeye çağırıyor.

Çocuklar 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın heyecanını yaşarken,Faber-Castell zamanlarını rengârenk geçirmeleri için çocukları pastel boyaların, suluboyaların ve keçeli kalemlerin dünyasına davet ediyor.


 Faber-Castell ile her çocuk bir ressam


Faber-Castell’in ışıltılı, rengârenk pastel boyalarıyla minik ressamlar birbirinden özel resimlere imza atıyor. Hem pastel hem suluboya özelliği taşıyan Aqua pastel boya rahat ve yumuşak kullanımı ile çocukların vazgeçilmezi oluyor. Eğlenceyi ve yaratıcılığı birarada sunan değiştirilebilir tablet suluboyanın, birbirine geçebilen tabletleri sayesinde resim yapmak daha eğlenceli hale geliyor. Faber-Castell’in boyama önlükleri de bu eğlenceli boyama macerasında çocukların özgürce hareket etmesine olanak tanıyor.


Eğlenceli Keçeli Kalemlerin birbirine bağlanan özel kapakları sayesindeyse, çocuklar yaptıkları yaratıcı maketleri, dilerlerse çizdikleri resimlerle birleştirebiliyorlar. Böylelikle ortaya ilginç ve eğlenceli eserler çıkartmış oluyorlar.


Faber-Castell tarafından 23 ve 24 Nisan’da Capitol AVM’de düzenlenecek “Yaratıcılık Atölyesi’nde çocuklar bayramın keyfini doyasıya yaşayacak.


Rahmi M. Koç Müzesi, İstanbul Oyuncak Müzesi, Ankara Rahmi M. Koç Müzesi ve Pera Müzesi’nde gerçekleşecek tasarım ve yüz boyama etkinlikleriyle de çocuklar bayramı baharın tüm renkleriyle birlikte değerlendirme fırsatı yakalayacak.


Türkiye’nin ilk çocuk şehri KidzMondo’da ise çocuklar 23 Nisan’da  Faber-Castell “Yaratıcılık Atölyesi”nde yaşıtlarıyla birlikte rengârenk ve yaratıcı saatler geçirecek.

Sömestr Faber-Castell ile Daha Yaratıcı

12.01.2015 Dünyaca ünlü yazım, işaretleme ve boyama gereçleri markası Faber-Castell sömestr döneminde çocukları birbirinden farklı ürünleriyle hayal dünyalarını resmetmeye teşvik ederken, Faber-Castell “Yaratıcılık Atölyeleri”nde sanatla iç içe bir tatile çağırıyor.

Çocuklar eğitim-öğretim yılının ilk yarısını geride bırakırken, Faber-Castell onları zamanlarını rengârenk geçirmeleri için pastel boyaların, suluboyaların ve keçeli kalemlerin dünyasına davet ediyor.


Faber-Castell’in ışıltılı, rengârenk pastel boyalarıyla minik ressamlar birbirinden özel resimlere imza atıyor. Hem pastel hem de suluboya özelliliği taşıyan Aqua pastel boya rahat ve yumuşak kullanımı ile çocukların vazgeçilmezi oluyor.


Eğlenceyi ve yaratıcılığı bir arada sunan değiştirilebilir tablet suluboyanın birbirine geçebilen tabletleri sayesinde resim yapmak daha eğlenceli hale geliyor.


Eğlenceli Keçeli Kalemlerin birbirine bağlanan özel kapakları sayesindeyse yaratıcı maketler yapabilen çocuklar hem eğlence hem boyama keyfini bir arada yaşıyorlar.


Faber-Castell “Yaratıcılık Atölyeleri” ile Rengarenk Bir Tatil


Sene boyunca İstanbul ve Ankara’daki müzelerde gerçekleşen Faber-Castell “Yaratıcılık Atölyeleri” sömestr tatilinde de ara vermeden devam ediyor. Çocuklar Rahmi M. Koç Müzesi, İstanbul Oyuncak Müzesi, Pera Müzesi, S.Ü Sakıp Sabancı Müzesi ve Ankara Çengelhan Müzesi’ndeki atölyelere katılarak Faber-Castell ürünleriyle çok farklı tasarımları hayata geçiriyorlar.


Türkiye’nin ilk çocuk şehri KidzMondo’da, Faber-Castell “Yaratıcılık Atölyesi” ile çocuklara rengârenk bir dünyanın kapıları aralanıyor. Aynı zamanda gerçekleştirilen tasarım etkinlikleriyle çocukların zihinsel gelişimlerine, sosyalleşmelerine ve yaratıcı düşünmelerine katkı sağlanıyor.


Uzmanların Önerisi


Maltepe Üniversitesi Psikoloji Bölümü Öğretim Görevlisi Gülçin Karadeniz sömestr döneminde aileler ve çocuklar için önerilerde bulunarak; “Çocukların tatili eğlenerek, dinlenerek, hem psikolojik gelişimlerini hem de zihinsel gelişimlerini olumlu etkileyecek bir şekilde geçirmeleri önemlidir. Tatil, çok yoğun geçen okul döneminden sonra daha çok keyif alınan aktivitelere zaman ayırmaktır. Tatil programı yapılırken çocukların istekleri ve ihtiyaçları ilk sırada göz önüne alınmalıdır. Aslında en önemlisi bu planlar yapılırken,çocukların küçük yaşlardan itibaren sosyalleşmeye başladıklarını unutmayıp, grupların içinde yer alabilecekleri, takım halinde hareket etmenin önemini anlayabilecekleri aktivitelere öncelik tanımaktır. Özellikle resim yapmak hem çocukların hayal güçlerini geliştirir hem de dinlenmelerine yardımcı olur. Bunun için de çocuklara farklı boyalar hediye ederek seçenekleri zenginleştirilmelidir.” dedi.


Bu tatilde de çocuklar hayallerine Faber-Castell’in renkli, eğlenceli ve yaratıcı atölyeleri ile bir adım daha yaklaşacaklar. 

45. kuruluş yılını kutlayan Adel Kalemcilik’te yeni fabrika için geri sayım başladı.

12.05.2014 Türkiye yazım, çizim, boyama ürünleri pazarının lideri ADEL Kalemcilik, 2014 yılında 45. kuruluş yılını yeni yatırımlarla kutluyor. 2013 yılında cirosunu % 17 büyüten Adel Kalemcilik, 2013 yılını değerlendirdi.

45. kuruluş yılını kutlayan Adel Kalemcilik’te yeni fabrika için geri sayım başladı. Türkiye yazım, çizim, boyama ürünleri pazarının lideri ADEL Kalemcilik, 2014 yılında 45. kuruluş yılını yeni yatırımlarla kutluyor. 2013 yılında cirosunu % 17 büyüten Adel Kalemcilik, 2013 yılını değerlendirdi.

‘Yüksek kaliteli, güvenilir ürün’ anlayışı ile sektöründe farklılık yaratan Adel Kalemcilik, 2013 yılında yüzde %17 oranında büyüdü. Yüzde 22,60 oranında halka açık olan Adel Kalemcilik pay değeri de son beş yılda 15 kat artarak yatırımcısına kazandırmaya devam etti.

 

Adel Kalemcilik Genel Müdürü Evrim Hizaler, Adel Kalemcilik olarak 2013 yılını verimli geçirdiklerini söyledi. 2014 yılının da özel bir anlamı olduğunu kaydeden Hizaler, “Türkiye’nin en büyük gruplarından Anadolu Grubu’nun yüzde 57 ortaklığı olan Adel Kalemcilik’in bu yıl 45. kuruluş yılını kutluyoruz. 45 yıldır bu ülkenin çocuklarına, gençlerine, yetişkinlerine kalemlerimizle, eğitim araçlarımızla dokunuyoruz. Yazı hayattır ve aslında o kadar çok insanın hayatına dokunuyoruz ki, bu da bizim başarı kriterlerimizin başında yer alıyor” dedi.

Adel Kalemcilik’in konusunda uzman ve tecrübeli, güvenilir bir şirket olduğunu hatırlatan Hizaler, dünyanın kalem devi 253 yıllık Faber-Castell’le olan ortaklığın da bunun bir sonucu olduğunu kaydetti. Adel Kalemcilik ailesi ile 44 yıldır çalışan bayiler olduğunu ifade eden Hizaler, “Burada ikinci, üçüncü kuşakla birlikte çalışıyoruz. Bayilerimizle yıl bazında çalışma ortalamamız ise 21’dir. Bunların hepsini güçlü ve güvenilir bir şirket olarak başardık” diye konuştu.

 

Adel Kalemcilik satışlarını %17 artırdı

Adel Kalemcilik’in 2013 yılında net karının yüzde 103 oranında artığına dikkat çeken Hizaler, rakamsal verilere ilişkin şu bilgileri verdi: “Şirket olarak geçen yıl satışlarımızı bir önceki yılın aynı dönemine göre %17 oranında artışla 186 milyon TL’ye çıkardık. Finansal tablolarımıza baktığımızda istikrarlı bir büyüme içinde olduğumuz görülüyor. Adel Kalemcilik olarak ciromuzu son 5 yılda iki kattan fazla artırdık. %22,60’lık halka açıklık oranımızla şirketimizin pay değeri de yatırımcısına kazandırmayı sürdürüyor. Pay değerimiz son 5 yılda 15 kat artarak iyi bir performans sergiledi. Öte yandan şirket olarak düzenli temettü ödüyoruz. Son 10 yıldır düzenli temettü ödeyen ilk 25 şirketten biriyiz. Başarı grafiğimiz her yıl artıyor. Bu da bizi mutlu ediyor. Gelecekte de bu başarılarımızı devam ettirmek için elimizden gelen çabayı göstereceğiz.”

 

Adel Kalemcilik olarak 2013 yılı net karından 20 milyon TL brüt kar payı dağıtılması için genel kuruldan karar alındığını da kaydeden Hizaler, ödemelerin 30 Mayıs 2014 itibariyle ödenmeye başlanacağını söyledi.

 

2015’te yeni fabrika ile Çayırova’da üretime devam

Adel Kalemcilik olarak 45 yıldır, Kartal’daki fabrikada üretimi aralıksız sürdürdüklerini belirten Hizaler, Çayırova’da geçen yıl temeli atılan fabrikanın 2014’te tamamlanmasını öngördüklerini ifade etti. Hizaler, şunları ekledi:

 

“Çayırova’daki yeni üretim tesisimiz yaklaşık 36.000 m2’lik bir alana kuruluyor. Çayırova’daki fabrika için yaklaşık 25 milyon TL’lik yatırım yapıldı. Fabrika bitiminde ise yatırım miktarımız 50 milyon TL civarında olacak.”

 

3500 çeşit ürün

Adel Kalemcilik olarak 3500 çeşit ürünle dünyadaki sayılı kırtasiye şirketlerinden biri olduklarını vurgulayan Hizaler, 2013 yılında 278 milyon parçalık üretim gerçekleştirdiklerini kaydetti. 2013 yılında üretilen ürünlerin yan yana konması halinde dünyanın çevresini dönecek uzunluğa erişildiğini söyledi.

 

58 ülkeye, 5,3 milyon dolarlık ihracat

Adel Kalemcilik’in 2013 yılında 58 ülkeye ihracat gerçekleştirdiğinin altını çizen Hizaler, yaklaşık 5,3 milyon dolarlık ihracat geliri elde edildiğini belirtti. “İhracatta Rusya ilk sırada” diyen Hizaler ihracat pazarlarına ilişkin şu değerlendirmeyi yaptı: “Ürün gamımızı 58 ülkeye bayilerimiz aracılığıyla ihraç ediyoruz. İhracat yaptığımız ülkelerin ihtiyaçları doğrultusunda özel ürünleri de pazara sunabiliyoruz. Her ülkede tek yetkili distribütörle çalışıyoruz. Bu sayede de etkin bir dağıtım ağımız bulunuyor. İhracatımızı Rusya başta olmak üzere, Güney Afrika, Avrupa ve Ortadoğu ülkelerine yapıyoruz. Ayrıca Güney Kore, Namibya ve Peru da ihracat yaptığımız pazarlar arasında yer alıyor. 2014’te de Etiyopya, Türkmenistan, Birleşik Arap Emirlikleri, Zimbabwe gibi ülkelere de ihracat yapmaya başladık.

 

Kendi çocuklarımıza kullandırmayacağımız ürünleri üretmiyoruz ve satmıyoruz.

Adel Kalemcilik olarak özellikle ürün güvenliği konusunda titizlikle çalıştıklarını söyleyen Evrim Hizaler, markasız ve kaynağı belirsiz ürünlerin kesinlikle kullanılmaması gerektiğinin altını çizdi. Hizaler, “Adel Kalemcilik olarak ürün güvenliği konusunda dünyanın önde gelen akredite test laboratuvarları ile çalışıyoruz ve ürünlerimizi ulusal ve uluslararası mevzuatlar kapsamında test ettiriyoruz. Ürünlerimiz Türkiye ve Avrupa’da geçerli olan tüm testlerden geçmiştir. Ürün güvenliği ile ilgili test raporu ve CE sertifikalarına sahibiz” diye konuştu.

 

Adel Kalemcilik kurumsal sosyal sorumluluk bilinciyle hareket ediyor

“2013 yılında 10.000 öğrenciye kırtasiye desteği sağladık. Müzelerde ve okullarda yaptırdığımız ‘Faber-Castell Yaratıcılık Atölyeleri’ ile 10.000’den fazla çocuğun yaratıcılığını destekledik. Öte yandan 2012 yılında başlattığımız ve ilçe milli eğitim müdürlükleriyle birlikte düzenlediğimiz ‘Yaratıcı Çocuk, Yaratıcı Beyin’ temalı öğretmen seminerlerimizle bugüne kadar 400 okuldan 1.000 öğretmene ulaştık, sertifika verdik. Bu yıl da Kocaeli ve Ankara’da gerçekleştirdik seminerimizi. Önümüzdeki günlerde İzmir ve Ordu’da da devam edeceğiz. Yine 2012 yılında başlattığımız iş birliği çerçevesinde ‘Çocuklar Gülsün Diye’ Derneği ile de okul öncesi eğitimin yaygınlaştırılması için çalışmalar gerçekleştirdik. Çocuk ve öğretmen eğitimlerinin yanı sıra geçtiğimiz yıl 3 ilde 8 üniversitede gençlerin hayallerini ‘Tek Çizgide Hayallerim’ projesiyle birleştirdik. Projeye katılan 1.500’den fazla öğrencimizin seçilen 200 çizimini Türkiye’nin ilk açık hava mecrasında sergiledik.”

 

Adel Kalemcilik Hakkında

Anadolu Grubu bünyesinde faaliyet gösteren ve 1996 yılında Borsa İstanbul’da payları işlem görmeye başlayan Adel Kalemcilik, Kuruluşundan bu yana dünyaca ünlü yazım ve boyama gereçleri üreticisi Faber-Castell ile işbirliğini sürdürüyor. İstanbul Kartal’daki fabrikasında üretimine devam eden Adel, 1995 yılında Faber-Castell’in Adel Kalemcilik’e ortak olmasıyla daha da güçlendi. Özünde barındırdığı “iyilik” değerini benimseyerek eğitimin ve eğitimde yaratıcılığın en büyük destekçisi olan Adel Kalemcilik geniş ürün yelpazesi ile Türkiye’de üretilen ve ithal edilen Faber-Castell, Graf von Faber-Castell, Adel, Adeland, Eberhard Faber, Atlas, Cordial ve Max markalarının pazarlamasını gerçekleştirirken, 60’ya yakın ülkeye müşteri istekleri doğrultusunda üretilen Adel, Adeland ve Faber-Castell markalı ürünleri ihraç ediyor. Türkiye’de kalem denince ilk akla gelen marka olan Adel Kalemcilik’in geniş ürün yelpazesinde bulunan ürünler her yaş grubunun ilk tercihi oluyor.

Adel Kalemcilik, 45. yılında 20 farklı noktada perakendecilerine yeni ürünlerini tanıtacak

17.03.2014 Türkiye yazım, çizim, boyama ürünleri pazarının lideri ADEL Kalemcilik, 6 Mart’ta başlatacağı satış ve pazarlama aktivitelerini 23 Mart’a kadar sürdürecek. Adel, 45. Yılında Türkiye genelinde 20 farklı noktada perakendeci ve bayileriyle yeni ürünlerini buluşturacak.

Türkiye kırtasiye sektörünün lideri Adel Kalemcilik, 19 yıldan beri süregelen geleneksel kırtasiye ürünleri satış ve pazarlama aktivitesinde mart ayı boyunca 20 farklı noktada perakendeci ve bayilerine; boya kaleminden pastele, tükenmez kalemden, dosyaya, puzzledan oyunlara; portföyünde yer alan yüzlerce yeni ürün, konsept ve hizmeti ilk defa tanıtacak.

 

Satış ve Pazarlama Aktivitesine Kocaeli, Sakarya ve Lüleburgaz’da başlayacak olan Adel Kalemcilik, 6 Mart’ta İstanbul Haliç Kongre Merkezi’nde ve sonrasında Bursa’dan Eskişehir’e, Ankara’dan Adana’ya kadar geniş bir bölgede tanıtım faaliyetlerine devam edecek. Tüm kırtasiye perakendecileri ve bayilere yönelik yapılan bu aktivitede Adel Kalemcilik 3.500 çeşit ürünü ile 8.000’den fazla perakendeciye ulaşarak piyasanın nabzını tutacak.

 

Adel Kalemcilik, Türkiye yazım, çizim, boyama ürünleri pazarının lideri olarak ağaç cidarlı kurşun kalemler, boya ve kopya kalemleri, tükenmez kalemler, mekanik kurşunkalemler ve uçları, sıvı mürekkepli kalemler, keçeli kalemler, pastel boyalar, suluboyalar, silgiler, oyun hamurları, parmak boyası ve guvaş boya üretiyor.

 

Ürünlerinde yüksek kaliteyi ve eksiksiz ürün güvenliğini hedefleyen, tüketici sağlığına ve doğal çevreye saygıya özel önem veren ADEL, portföyündeki ürünlerini “Faber-Castell”, “Graf von Faber-Castell”, “Adel”, “Adeland”, “Eberhard Faber”, “Atlas” ve Türkiye distribütörü olduğu Japon devi “Max” markaları altında güçlü bir satış ağı ile tüm Türkiye'ye sunuyor.

Renkler Dünyası Çocuklar İçin Güvenli

17.03.2014 Faber–Castell’in çocuklar tarafından çok sevilen ürünü GRIP Jumbo Silinebilir Mum Boya 12 renkten oluşuyor. Çocukların zengin hayal dünyasına yönelik olan seride renkler oldukça parlak ve yoğun. Kalemtıraş ile açılabilen mum boyalar, silinebilir olma özelliğiyle de miniklerin vazgeçilmezi oluyor.

Kolay tutuş sağlayan ergonomik Jumbo üçgen gövdeye sahip olan mum boyalar, üzerindeki GRIP noktacıkları sayesinde eli yormadan çizim ve boyama yapmada kolaylık sağlıyor. GRIP Jumbo Silinebilir Mum Boyalar birçok mum boyanın aksine ufalanmıyor, kağıt üzerinde pürüzsüz bir görünüm oluşturuyor.

 

Leke yapmayan boyalar bu özelliğiyle en çok anneleri sevindirirken, çocuklar için güvenli olarak üretilen GRIP Jumbo Mum Boyalar ebeveynlerin de tercihi oluyor.

Saraylardan kalemlere yansıyan aşk öyküleri

21.02.2014 St. Petersburg'daki dünyaca ünlü Katerina Sarayı’dan ilham alan Graf von Faber-Castell yılın kalemi 2014, markanın 14 Şubat Sevgililer Günü için düzenlediği ‘Aşk Dediğin Bir Andır’ etkinliğinde de sohbetin çıkış noktası oldu. Cemiyet hayatının önde gelen isimlerinin bir araya geldiği özel etkinlikte, Prof. Dr. Gül İrepoğlu, Rus ve Osmanlı sarayları arasında kurduğu paralellikten yola çıkarak, o dönemlere damga vuran aşkları anlattı.

Tutku ve Zarafet’in simgesi Graf von Faber-Castell, ‘sevgiler gününe‘ özel bir etkinlik düzenledi. ‘Aşk Dediğin Bir Andır’ konseptiyle düzenlenen etkinlikte, 'Cariye' gibi eserlerin yazarı Prof. Dr. Gül İrepoğlu davetlileri, Graf von Faber-Castell yılın kalemi 2014'e de ilham veren St. Petersburg'daki dünyaca ünlü Katerina Sarayı’ndan, Osmanlı saraylarına uzanan, tutku ve romantizm dolu bir yolculuğa çıkardı.

 

Etkinlik, aralarında Ayşe Tolga, Neşe Erberk, Burcu Hanif, Ethel Baler, Meral Yazıcı, Gamze Cizreli, Elif Gönlüm, Sedef Betil, Yelda Elmas, Hülya Altemur, Zeynep Üstünel, Gülden Büyükuçak Sedefhan Oğuz’un da yer aldığı, cemiyet hayatının önemli isimleri katılımıyla gerçekleşti.

 

Kaliteyi, şıklığı ve zarafeti bir arada sunan Garf von Faber-Castell’in düzenlediği 14 Şubat Sevgililer Günü buluşmasında, Akik Odaları’nın mimarisi ve özel taşlarıyla, Graf von Faber-Castell 'Yılın Kalemi’nin' sınırlı sayıdaki yeni sürümüne ilham veren Katerina Sarayı'ndan bahsederek söze giren İrepoğlu, konuklarla Kanuni Sultan Süleyman ile Hürrem Sultan'ın aşk dolu mektuplarından, Osmanlı’da şiirlere, saraylara gizlenmiş, resimlenmiş aşk hikâyelerini paylaştı.

 

"Yazmak aşk gibidir, insanı mutlu eder..."

 

Etkinlikte gerçekleştirdiği konuşmasında, yazı yazmanın da ‘aşk’ gibi insanı mutlu eden bir eylem olduğunu dile getiren Adel Kalemcilik Genel Müdürü Evrim Hizaler, “Graf von Faber-Castel olarak aşkı da yazma eylemini de sahipleniyoruz. ‘Aşk Dediğin Bir Andır’ konseptiyle bugün bizleri bir araya getiren de bu duygudur. Geçmişimizde yaşanan aşkları tarihçimiz Prof. Dr. Gül İrepoğlu ile yeniden gün yüzüne çıkardık. Bu romantik konuya vesile olduğumuz için çok mutluyuz” dedi.

 

Tarihin ve aşkın birleştiği buluşmada, Katerina Sarayı’nın ihtişamından ilham alınarak tasarlanan Graf von Faber-Castell’in Yılın Kalemi konukların ilgisini çekti. Sohbete katılanlar arasında yapılan sürpriz çekilişi kazanan bir konuğa Graf von Faber-Castell Anello Serisi özel bir kalem hediye edildi.

Sömestr Faber-Castell ile Daha Eğlenceli

23.01.2014 Dünyaca ünlü yazım, işaretleme ve boyama gereçleri firması Faber-Castell sömestrda çocukları eğlenceli etkinliklere davet ediyor. İstanbul’da gerçekleşecek boyama aktiviteleri ile sömestr tatilinde çocuklar renkli dakikalar yaşayacak.

Çocuklar eğitim-öğretim yılının ilk yarısını geride bırakırken, dünyaca ünlü yazım, işaretleme ve boyama gereçleri firması Faber-Castel çocuklara sömestr tatillerini keyifli hale getirmek için, Faber-Castell şatosunda rengârenk bir eğlence sunuyor.

 

Faber-Castell’in güvenli, ergonomik ve fonksiyonel ürünleri ile gerçekleşecek aktivitelerde çocuklar boyama ve çeşitli oyunlar ile eğlenirken, eğlenceli keçeli kalemler ile yapacakları yaratıcı maketler AVM’ler içerisinde sergilenecek. Faber-Castell sömestr aktiviteleri için tüm çocukları İstinye Park ve Palladium AVM’ye davet ediyor.

 

Program

 

01-02 Şubat 2014 10:00-19:00 İstinye Park & Palladium AVM

Faber-Castell’den ‘Renkli Yönetmenler’ Facebook Uygulaması

23.01.2014 Çocukların eğlenirken yaratıcılıklarını geliştirmesine yardımcı olan Faber-Castell yeni Facebook uygulaması ile çocukların sömestr tatillerine renk katıyor

Faber-Castell’in yeni facebook uygulaması çocukların içindeki yaratıcılığı ve sanat sevgisini ortaya çıkartıyor.

 

Çocuklar Faber-Castell eğlenceli keçeli kalemler ve değiştirilebilir tablet suluboya ile tasarladıkları nesneleri Faber-Castell facebook sayfasındaki uygulamada yer alan film afişi şablonlarına yerleştirerek kendi filmlerinin yönetmeni ve afiş tasarımcısı oluyorlar.

 

Hazırlanan film afişleri içerisinden en çok beğenilen, oy alan tasarımların sahibi olan küçük yönetmenler birbirinden eğlenceli sürpriz hediyeler kazanma fırsatı yakalıyorlar.

 

Eğlenceyi yakalamak isteyen çocuklar www.facebook.com/FaberCastellTurkiye sayfasından uygulamaya ulaşabiliyor.

Faber-Castell Tasarım Atölyeleri Yeni Yılda Da Devam Ediyor

30.12.2013 Dünyaca ünlü yazım ve boyama gereçleri firması Faber-Castell’in desteğiyle Rahmi M. Koç Müzesi, Çengelhan Rahmi M. Koç Müzesi, Pera Müzesi ve S.Ü Sakıp Sabancı Müzesi’nde gerçekleşen atölye çalışmalarıyla çocuklar bilmedikleri dünyalara doğru yolculuğa çıkarken çok farklı tasarımlar yapma fırsatı yakalıyorlar.

Rahmi M. Koç Müzesi
Etkinlik: ‘Boyama Atölyesi; Parım Parım Parmaklarım’
Yer: Fenerbahçe Vapuru
Tarih: 4 Ocak Cumartesi
Saat: 14:00 – 15:00
Yaş: 4 - 6 Yaş Arası

 

Etkinlik Detayı:Çocuklar için, 10 parmaklarındaki 10 marifeti gösterme zamanı. Artık ortada ne fırça var ne de kalem var. Her şey parmaklarda. Bu hafta sonu Haliç’in muhteşem renkleri çocukların parmaklarıyla hayat bulacak. Rahmi M. Koç Müzesi’ndeki “Boyama Atölyesi; Parım Parım Parmaklarım” adlı atölyeye katılım için biletler www.biletix.com üzerinden temin edilebilir. Atölye için kişi başı katılım ücreti 25 TL.

 

Çengelhan Rahmi M. Koç Müzesi
Etkinlik: ‘Tasarım Atölyesi; Uçaklar Ne İlginç Araçlar’
Yer: Ankara Çengelhan Rahmi M. Koç Müzesi
Tarih: 4 Ocak Cumartesi
Saat: 11:00 – 12:30
Yaş: 6 - 8 Yaş Arası

 

Etkinlik Detayı:Bu cumartesi çocuklar uçakların ilginç dünyasına doğru yolculuğa çıkacak. Bu dünya ile ilgili merak ettikleri her şeyi bu atölye sayesinde öğrenecekler. Atölyeye katılım için rezervasyon yaptırmanız gerekmektedir. Atölye için kişi başı katılım ücreti 20 TL’dir

 

Pera Müzesi
Etkinlik: ‘Maviyi Seviyorum’
Yer: Pera Müzesi
Tarih: 4 Ocak Cumartesi
Saat: 11:00 – 12:30
Yaş Grubu: 4 – 6 Yaş Arası

 

Etkinlik Detayı:Mavinin birbir farklı tonunu keşfedecek çocuklar, keşfettikleri bu renklerle kendi resimlerini oluşturacaklar. Atölye başına katılım bedeli: 45 TL PERAkart aile ile %50 indirimli.

 

Etkinlik: ‘Hayalimdeki Takı’
Yer: Pera Müzesi
Tarih: 4 Ocak Cumartesi
Saat:14:00 – 16:00
Yaş Grubu:7 – 14 Yaş Arası

 

Etkinlik Detayı:Sophia Vari’nin eserlerinden ilham alan çocuklar, birbirinden çeşitli malzemelerle kendi takılarını tasarlayacaklar. Atölye başına katılım bedeli: 45 TL PERAkart aile ile %50 indirimli.

 

Etkinlik: ‘Kağıt Üstüne Kağıt’
Yer: Pera Müzesi
Tarih: 5 Aralık Pazar
Saat:12:20 – 14:20
Yaş Grubu:4 – 6 Yaş Arası

 

Etkinlik Detayı:Çocuklar, sergideki kolaj çalışmalarını inceledikten sonra, eğitim atölyesinde değişik kağıtları bir araya getirerek, kendi kolajlarını oluşturacaklar. Atölye başına katılım bedeli: 45 TL PERAkart aile ile %50 indirimli.

 

Etkinlik: ‘Günlük Hayatımızdaki Şekiller’
Yer: Pera Müzesi
Tarih: 5 Aralık Pazar
Saat:15:00 – 17:00
Yaş Grubu:7 – 14 Yaş Arası

 

Etkinlik Detayı:Geometrik ve organik şekillerle çalışan Sophia Vari’nin rölyef çalışmalarını inceleyen çocuklar, farklı bir malzemeyle soyut/somut kavramları üzerine kabartmalarını oluşturacaklar. Atölye başına katılım bedeli: 45 TL PERAkart aile ile %50 indirimli.

S.Ü. Sakıp Sabancı Müzesi
Etkinlik: : ‘Taş Ağır mıdır?’
Yer: S.Ü. Sakıp Sabancı Müzesi
Tarih: : 31 Aralık ve 02 / 03 Ocak 2014
Saat: 10:00 – 15:00
Yaş Grubu:5 - 17 yaş arası

 

Etkinlik Detayı:Bu atölyede, Anish Kapoor’un eserlerinde yaratmaya çalıştığı ağır, hafif boşluklu ve soyut olma algılarını katılımcıların da duyumsamalarını sağlayacak üç boyutlu çalışmalar yapılacaktır.

 

Etkinlik: ‘Asistanım Bilgisayar’
Yer: S.Ü. Sakıp Sabancı Müzesi
Tarih: 4 Ocak Cumartesi
Saat: 11:00 – 13:00
Yaş Grubu:9 - 12 yaş arası

 

Etkinlik Detayı:Bu çalışma ile çocuklar bilgisayar kullanarak tasarım yapacaklar ve tasarladıkları biçimleri kendi seçecekleri materyaller ile üç boyutlu hale getirecekler. Etkinlik için rezervasyon yapılması gerekmektedir.

 

Etkinlik: ‘Malzemem, Ben ve Tesadüfler’
Yer: S.Ü. Sakıp Sabancı Müzesi
Tarih: 4 Ocak Cumartesi / 14:00 – 16:00 ve 5 Ocak Pazar / 14:00 – 16:00
Yaş Grubu:7 - 8 yaş arası

 

Etkinlik Detayı:Çocuklar, Anish Kapoor'un sıklıkla kullandığı pigment, balmumu gibi materyalleri Süreç Stüdyosu olarak tasarlanan atölyede kullanarak bir sanat laboratuarı deneyimi yaşayacaklar. Bir eser yaratılırken kendi kararlarının dışında nelerden etkilendiğini yaşayarak görecekler. Etkinlik için rezervasyon yapılması gerekmektedir.

 

Etkinlik: ‘Dünya Bu Eser İçin Çok Küçük’
Yer: S.Ü. Sakıp Sabancı Müzesi
Tarih: 5 Ocak Pazar
Saat: 11:00 – 13:00
Yaş Grubu:5 - 6 yaş arası

 

Etkinlik Detayı:Çocuklar, onlar için hazırlanmış beyaz bir galeri, kamusal alan ve doğa maketleri için soyut biçimler tasarlayacaklar. Küçük büyük algısı, objenin mekanı var etmesi, soyut figür gibi kavramları tartışıp minyatür dünya içine büyük eserler yapıp yerleştirecekler. Etkinlik için rezervasyon yapılması gerekmektedir.

 

Tek çizgiyle hayallere yolculuk!

01.12.2013 Hedef kitlesinde yer alan gençlerden hayallerini tek çizgide anlatmalarını isteyen Faber Castell, "Tek çizgide hayallerim" yarışmasıyla oldukça ilginç bir kampanyaya imza attı. İlk etapta 500 çizim toplamayı hedefleyen yarışmaya bin 507 katılım olurken bu işlerden 200'ü Türkiye'nin ilk açıkhava mecra sergisinde sergilendi...

Dünyaca ünlü kalem ve yazım gereçleri firması Faber-Castell, "Tek Çizgide Hayallerim" kampanyası ile gençlere destek verdi. İstanbul, Ankara ve İzmir'deki 8 üniversitede, 19 Eylül- 4 Ekim tarihleri arasında kurulan standlarda, gençlerin hayallerini tek çizgide anlatmalarını isteyen yarışmada, oylamalar sonucunda ve yarışmanın galibi olan üç gence ödülleri verildi. Yarışmaya katılan bin 507 gençten 200'ünün çizimleri ise 4-13 Kasım tarihleri arasında, Türkiye'nin ilk açıkhava mecra sergisinde resim severlerle buluştu.

Kalem kendini ifade etmenin en önemli aracı

Gençlerin Vespa motosiklet, MacBook Pro ve iPad ile ödüllendirildiği yarışmada, hedef kitlenin yaratıcılığına destek vermek üzere projeyi gerçekleştirdiklerini söyleyen Adel Kalemcilik Pazarlama Direktörü Ayşe Kırımlı, kalemin, insanların kendilerini yaratıcı bir şekilde ifade etmelerinin en önemli aracı olduğunu belirtiyor. "Tek Çizgi" projesininde gençlere bu fırsatı verdiğinin altını çizen Kırımlı, "Y ve Z kuşakları kendi tarzını ortaya koymak isteyen bir kitle. Onları anlayıp destekliyoruz" diyor.

Açıkhavada "hayallerden" oluşan bir sergi

"Kampanyayı hazırlarken 'kalemle yaratıcılık' ve 'kendini ifade etmekten yola çıktık" diyen Kırımlı, "Tek Çizgide Hayallerim" kampanyasının da aslında bu doğrultuda ortaya çıktığını vurguluyor. Gençlerden, ellerini kaldırmadan tek çizgide hayallerini anlatılmasının istendiği yarışmanın sonrasında bir roadshow başlatan marka, sekiz ayrı üniversitede kurulan standarda, gençlerin çizim yapmasını sağlamış. çizdikleri hayallerini herkesin görebilmesini istediklerini ifade eden Kırımlı, kampanya sürecinin kendilerini bir sergi fikrine taşıdığını anlatıyor.

Böylece marka, Türkiye'de ilk defa açık hava mecralarında "hayallerden" oluşan bir sergiyi hayata geçirmiş. Sosyal medya desteğiyle tanıtım Projenin başında, 500 çizim toplamayı hedefleyen markayı gençlerden gelen ilgi oldukça şaşırtmış. Bin 507 gencin "hayalini" çizdiği yarışmada, oylamanın iki aşamalı gerçekleştiğini belirten Kırımlı, jüri ön elemesi sonrası, web oylaması ve jüri oylamasının ardından, çizimlerden 200'ünün açık hava mecralarında sergilendiğini söylüyor. Kampanyanın duyurusu için de hummalı bir çalışma yaptıklarını dile getiren Kırımlı, nasıl bir iletişim stratejisi yürüttüklerini ise şöyle anlatıyor: "Kampanya roadshow ile başladığından, roadshow öncesi ziyaret edilecek üniversitelerde açıkhava, el ilanı, afiş gibi yöntemlerle duyurular hazırladık. Çizimler Facebook uygulamasında oylamaya sunulduğu dönemde gençlerin ziyaret ettiği sitelerde banner kullanımımız oldu. Twitter fenomenlerinden destek aldık. Oylama sonucunda Facebook fan sayımızın takipçi sayısı da ciddi oranda arttı. Tüm bu süreç içerisinde PR ajansımız aracılığıyla basın bülten gönderimlerimiz gerçekleşti. " 3 büyük ildeki 8 üniversitede kurulan stantlarda, gençlerin hayallerini tek çizgide anlatmalarına olanak tanıyan yarışmada oylamalan sonucu ilk üç resim belirlendi.

"Yola çıkarken amacımız gençlerin hayallerini anlatabilecekleri, bunu da yaratıcı bir şekilde yapabilecekleri bir platform yaratmaktı. Nihayetinde kampanya, hem gençler tarafından hem de sektörel anlamda, çok beğenildi. Özellikle Türkiye'de ilk kez açıkhava mecrasında bir sergi gerçekleştirmiş olmamız çok olumlu tepkiler almamızı sağladı. Kampanyayı her yıl daha da çok gence ulaşarak devam ettirmeyi planlıyoruz. Bizi izlemeye devam edin/'

Stil Sahiplerine 'E-Motion Pure Black'

18.11.2013 Faber-Castell Design’ın E-Motion Pure Black koleksiyonu, kalem severler için şık bir hediye alternatifi oluşturuyor. Siyahın asaleti ve Emotion serisinin dinamik çizgilerini taşıyan E-motion Pure Black’in dolma kalem ve tükenmez kalemi bulunuyor.

Faber-Castell Design’ın E-Motion Pure Black serisi dinamik şekli, mat siyah rengi ve özel dokusuyla tutku uyandırıyor.

 

Siyah ve sade tasarımı ile karizmatik bir E-Motion Pure Black serisi, dolma kalem ve tükenmez kalemleri ile karizmatik bir alternatif sunarak, siyah ve sade tasarımı ile dikkat çekiyor.

 

Siyahın maskülen ağırlığını sportif çizgiler ile birleştiren Pure Black, alüminyum gövde ve özel baklava deseni ile kalem meraklılarını büyülüyor. Sade tasarımı ile konforu birleştiren ‘Pure Black’ serisi sevdiklerine ne hediye alacağına karar veremeyenler için gözden kaçıramayacakları bir alternatif oluşturuyor.

 

Çevirme mekanizmalı B uçlu tükenmez kalemi ve paslanmaz çelik uçlu dolma kalemi rahat ve konforlu yazım sağlıyor. E-motion kalemler, mat siyah krom başlığı üzerindeki yaylı metal klips sayesinde kalem severlerin yanlarından ayıramayacakları bir aksesuar olmaya aday.

Graf von Faber-Castell’in Deri Aksesuarları Tasarımıyla Dikkat Çekiyor

09.10.2013 Graf von Faber-Castell yazı takımlarına uyum sağlayan eşsiz tasarıma sahip aksesuarlarını sunmaya devam ediyor. Pürüzsüz deriden oluşan Graf von Faber-Castell deri koleksiyonunun içerisinde; kalem için kılıflar, kredi kartlık, kartvizitlik, erkek ve kadın cüzdanları, bozuk para cüzdanı ve anahtarlıklar bulunuyor.

Tasarımı, kalite ve şıklık ile birleştiren Graf von Faber-Castell’in deri koleksiyonu, yazım gereçlerinden ilham alınarak, fonksiyonellik ve mükemmel estetiği içinde barındıracak şekilde tasarlandı.

 

İtalyan derisinden yapılmış olan Graf von Faber-Castell aksesuarları şıklığı ve pratikliğiyle dikkat çekiyor. Graf von Faber-Castell deri aksesuarlarının arasında kalem, kredi kartı ve kartvizitler için kılıfların yanı sıra, erkek ve kadın cüzdanları, bozuk para cüzdanı ve anahtarlıklar bulunuyor.

 

Graf von Faber-Castell seyahat cüzdanı, kredi kartı ve bozuk para bölmesi, orta kısmında yer alan kalem yerleştirmek için uygun bir bölmesinin yanı sıra, seyahat sırasında elinizin altında olması gereken dokümanlarınızı da kolayca yerleştirebileceğiniz bir bölme ile seyahatlerin vazgeçilmesi olacak.

 

Graf von Faber-Castell’in birbirinden kaliteli ve şık deri aksesuarları sevdiklerinize hediye edebileceğiniz çok özel ve anlamlı hediye alternatifleri arasında yerini almaya hazırlanıyor. Özel hediye kutularında satılan Graf von Faber-Castell deri ürünlerine seçkin satış noktalarından ulaşabilirsiniz.

Faber-Castell Gençlerin Yaratıcılığını Destekliyor!

08.10.2013 Dünyaca ünlü yazım, işaretleme ve boyama gereçleri firması Faber-Castell’in “Tek Çizgide Hayallerim” konseptli yarışmasında gençler hayallerini çiziyor.

İstanbul, Ankara ve İzmir’in sekiz büyük üniversitesinde 19 Eylül-4 Ekim tarihleri arasında kurulacak olan Faber-Castell stantlarında gençler hayallerini tek çizgide anlatacak.

 

Öğrencilerin çizdikleri resimler 7 Ekim tarihinden itibaren www.facebook.com/fabercastellturkiye sayfasından oylanacak, seçilen eserler Türkiye’nin ilk açık hava mecra sergisinde yerini alacak. Hayallerini tek çizgi ile en iyi anlatan ve oylama sonucu ilk üçe giren kişiler sırasıyla Vespa motosiklet, MacBook Pro ve yeni IPad kazanacak.

 

Yaşam boyu arkadaş Faber-Castell, sadece yaratıcılığını gösteren gençlere ödül vermekle kalmıyor, onlara internetten destek olanlara da hediye veriyor. Her hafta Facebook sayfasında oylamaya katılacak otuz kişi D&R’dan hediye çeki kazanacak.

 

Yarışma Tarihleri

 

19-20 Eylül Yeditepe Üniversitesi
24-25 Eylül Sabancı Üniversitesi, Bilkent Üniversitesi
26-27 Eylül Marmara Üniversitesi, Gazi Üniversitesi
01-02 Ekim Mimar Sinan Üniversitesi, Yaşar Üniversitesi
03-04 Ekim İzmir Ekonomi Üniversitesi

Tek bir kalemde, silgi, kalemtıraş ve keyifli yazım deneyimi …

08.10.2013 Faber-Castell‘in 1993 yılında tasarladığı ve amacı tek bir kalemde, hem silgi, hem kalemtıraş hem de kurşun kalemi bir arada barındırmak olan “İdeal Kalem”; kalite, geleneksellik ve yeniliği bir arada sunuyor. Faber-Castell “İdeal Kalem” yumuşak yazımı ile tek bir kalemde, silgi, kalemtıraş ve keyifli yazım deneyimi yaşatıyor.

Klasik kurşun kalem ile yazmanın verdiği zevkin ilk şartı her zaman ucunun sivri olmasıdır. Faber-Castell “İdeal Kalem” kalemtraşınızı her zaman kaleminizle beraber yanınızda taşımanıza olanak sağlıyor. Ayrıca kalemin arkasında yer alan silgisi sayesinde yazmak, düzeltmek ve açmak için her şey olabilecek en küçük hacimde Faber-Castell “İdeal Kalem”de bir araya geldi.

 

Yumuşak yazıma sahip olan “İdeal Kalem”in kapağı hem kalemin ucunu koruyor, hem kısalan kalemin arkasına takılarak kullanım ömrünü uzatıyor. Siyah, pembe, mavi, lacivert ve vişne rengi bulunan Bold ve Slim İdeal Kalem ile bir klasik olan Castell 9000’den oluşan 3 farklı çeşidi sayesinde kurşun kalem ile yazı yazmanın keyfine varacaksınız. Bold İdeal Kalem 4,15TL, Slim İdeal Kalem 3,25TL ve Castell 9000 İdeal Kalem 22 TL perakende satış fiyatı ile bir tutku haline gelmeye hazırlanıyor.

Faber-Castell’den yepyeni bir ikili

08.10.2013 Hayata dokunuşlarıyla renk katan Faber-Castell, Scribero Combi roller ve fosforlu kalemi ile yazım ve işaretlemeyi bir arada sunuyor. Siyah dinamik tarzıyla gençlerin kalem kutularının favori ürünü olarak yerini alıyor.

Dünyaca ünlü yazım, işaretleme ve boyama gereçleri firması Faber-Castell, iki özelliği bir arada barından kalemi Scribero ile mükemmel bir yazı deneyimi sunuyor.

 

Rahat tutuş sağlayan ergonomik üçgen gövdesi ile konforlu yazı yazmayı sağlayan Scribero Combi, mavi roller ve sarı fosforlu uçlarıyla kontrastlığı dinamik bir dizaynla buluşturuyor.

 

Scribero Combi mavi roller uç ile not alırken, aynı zamanda sarı fosforlu uç ile notların önemli noktaları işaretlenebiliyor.

 

Farklılığı, kendi tarzını yansıtmayı seven gençlerin yanlarında bulundurmak isteyecekleri Scribero Combi roller kalem 14 TL’den satışa sunuluyor.

ELİNDE KALEM OLAN BİR İNSAN EYLEMSİZ OLAMAZ

01.09.2013 • Her 10 tüketiciden 9'u Faber-Castell markalı bir ürün kullanıyor. • Normal boyuttaki bir ağaçtan yaklaşık 72 bin adet kalem yapılıyor. • Bir kurşunkalem yaklaşık 45 bin kelime yazıyor. • Kurşun kalemlerin uzunluk, kalınlık ve sertlik standartlarını ilk defa Faber-Castell oluşturmuş.

Onun işi renklerle, boyalarla, hamurlarla. . . En önemlisi ise yazıya hayat veren onu ölümsüzleştiren "kalemle". . . Zira kendisi de bir kalem aşığı. . . Kalem tutan insanın eylemsiz olmayacağını anlatırken gözlerinin içi parlıyor. İş başında kullandığı kalemlerini bize tanıtırken ise oldukça titiz. . . Kalemlerinin sanki birer ruhu varmış gibi onlara o denli hassas davranıyor. Kimden mi bahsediyoruz? Anadolu Grubu'nun Efes markası çatısı altında 15 yıl pazarlama direktörlüğü yaptıktan sonra grubun bir diğer iştiraki olan Adel Kalemcilik’in başına geçen Evrim Hizaler'den. . . Marketing Magazine olarak Hizaler ile bir araya gelerek kalem tutan insanı, 252 yaşında olan ortakları Faber-Castell'i ve kişisel hedeflerini konuştuk. . .

Zor olmadı mı 15 yıl hizmet verdiğiniz bir sektörü arkonızdo bırakıp yeni bir olana geçiş yapmak?

2012 yılında Adel'de göreve boşladım. Anadolu Grubunun Efes markasının 15 yıl boyunca pazarlama direktörlüğünde çalıştım. Ve 16 yıldır da bu grubun içindeyim. Her iki sektöründe çok farklı dinamikleri var. Ancak kalem işi çok zevkli eğlenceli ve yaratıcılığınızı destekleyen bir ürün. . . Kalem denince üzerine pek düşünülmüyor belki oma ben kendimi kalemsiz düşünemiyorum. Bu yüzden her zaman derim ki "Elinde kalem olan bir insan eylemsiz olamaz". . . öte yandan Faber- Castell markası 45 yıldır Adel'de var olan bir marka. Adel ve Faber-Castell'in yolculuğu 1969 yılında şirket kurulduğunda teknik bir anlaşmayla başlamış. 1996 yılında ise Faber-Castell'in Adel’e ortak olmasıyla perçinlenmiş. Faber-Castell hem marka hem firma olarak sürdürülebilirliğin bu kadar konuşulduğu bir dönemde kendini ispat etmiş şirketlerden biri 250 yıldır sektörde ve kaleme bugünkü normları kazandırmış, kaleme formunu vermiş bir marka. . .

Yani Adel'de olmak dahi keyifli diyorsunuz.

Her işin kendi içinde olması gereken davranış biçimi var. Pazarladığımız ürünle ilgili bir takım sorumluluklar mevcut. . . Kıyaslamak gerekirse birinde 18 yaş üstü kesime hitap ediyorsunuz, yine sorumlulukların ve etik kuralların yoğun olduğu bir olan. . . Kırtasiye sektörünün en büyük farkı ise insanın doğduğu andan itibaren kullanabileceği her tarzda ürün üretiyorsunuz. İşte Adel'deki güzellik bu. . . Faber-Castell'in marka sloganı "Yaşam boyu arisodaş'tır. Bazı sözler insana klişe gelebilir ama bu çok büyük bir iddiodır. Ortaya böyle bir iddia koyuluyorsa insanın yaşamından ölünceye kadar nelerden hoşlanıp hoşlanmadığını ne kadarında bunun yanında olabileceğine kafa yorulmalı. . . O yüzden bizim 3 binden fazla ürünümüz ve bir insan ömrü boyunca ilgi alanlarına göre destekleyen bir portföyümüz var. Çünkü insanın olduğu her yerde bir yazım çizim gereci vardır. Kalemin insan için önemi nedir? Bugün fırıncısı da öğretmeni de işçisi de herkes kalem kullanıyor. Bir çocuk için kalem kendini ifade etme aracı. . . İş hayatındaki çoğu birey için ise kalemler kendini ifade ediş tarzı ve çok önemli bir aksesuar. . . Örneğin, her zaman elime geçen bir kalemle yazmak yerine o günkü ruh halimi ifade eden farklı bir renkle yazmak isteyebilirim. Bugün çoğu erkek için ise kalem sınırlı sayıdaki aksesuarların bir parçası ve onları motive edici bir unsur. . .

Peki, anlattığınız bu hedef kitlelerin Adel içindeki yeri nedir?

Adel son 5 yılda cirosunu ikiye katlamış bir şirket. Ürünlerimiz satış dağılımına baktığımız zaman yüzde 70'i okul ve eğitime, yüzde 30'u ise iş dünyasına yönelik satışlar.

Bildiğimiz kadarıyla portföyünüzde bir de dizayn kalemler var. Türkiye'de bu kategoriye ilgi nasıl?

Bildiğimiz kadarıyla portföyünüzde bir de dizayn kalemler var. Türkiye'de bu kategoriye ilgi nasıl?

Türkiye'nin ünlü kalem koleksiyonerleri kimler?

Anadolu Grubu Başkanı Tuncay Özkan tam bir kalem tutkunu. . . Hatta kalem dolu çantasını yanından. ayırmaz. Mario Levi. Doğan Hızlan, Muhidddin Şimşek ve bayileremizden Cemşen'in sahibi Osman Cahit Şen Türkiye'nin kalem koleksiyonerleri olarak bilinen isimlerden birkaçı. .

100 YIL DEĞİŞMEYEN MODEL 250 YILLIK ŞİRKET, 100 YILLIK MODELLER. . .

01.08.2013 MARKA KÜLTÜRÜ İÇİN ÖRNEK, ÜSTELİK ÜRÜNLERİ KALEM, HALA KENDİNİ İFADE EDİŞİN EN GÜZEL ARACI. . .

Hiçbir üründe 100 yıl değişmeyen model olur mu? Başka şirketleri araştırmadım ama Faber-Castell'de var. Bizim çocukluğumuzda da olan hani küt kısmı boyalı köşegen kalemler. . . Aynı özeni, tasarımda üretimde, 250 yıl sürdüren bir şirket. Üstelik "kalem" gibi nispeten basit görünen bir alanda. . . Bu köklü şirket Türkiye'de Anadolu Grubu şirketlerinden Adel Kalemcilik ile 1967'den bu yana işbirliği içinde. 1995 yılından beri de ortak. Adel'in genç genel müdürü Evrim Hizaler zaten tutkulu olduğum bu kalem işinde beni de heyecanlandırdı. Kalem tüm teknolojik gelişmelerle birlikte hala dünyada "yaratıcılığın" en önemli sembolü. . . Hizaler, Faber-Castell'in hem üretim ve tasanm hem de anlayış olarak bu presipleri benimsediğini söylüyor. Çok şey konuştuk ama Hizaler'den ayaküstü birkaç not aktarmak istiyorum: - Biz anlayış olarak elinde "kalem" olan insanın eylemsiz olamayacağını düşünüyoruz. "Klasik bir üründe" ergonomi ve teknolojide önemli yaratıcılıklarla pek çok yeni ürün geliştiriyoruz.

Faber-Castell’in toplam ürün yelpazesi 3. 500'e ulaşıyor. Türkiye'de sattığımız ürünlerin yüzde 50'sini burada üretiyoruz. Hedef yatırımları artırmak. Teknoloji evet gelişiyor ama kendini ifade edişin en önemli aracı kalem ve bu durum yeni fonksiyon ve tasarımlarla daha da güçleniyor.

Sporun tüm enerjisini ve dinamizmini artık Faber-Castell kalemleri ile yansıtabilirsiniz

25.07.2013 Dünyaca ünlü yazım, işaretleme ve boyama gereçleri firması Faber-Castell’in Spor serisi kalemleri ile çocuklar artık okulda her an spor tutkusunu yansıtabilecekler.

Yeni eğitim yılına girerken, spor tutkunlarının vazgeçilmezi olacak olan Faber-Castell’in Spor serisi kurşun kalemleri görücüye çıkıyor. Bu sene çocuklar Faber-Castell’in futbol, basketbol, tenis ve Amerikan futbolu desenlerinden oluşan kalemleriyle sporun tüm enerjisini yaşayacaklar. Ucu kolay açılan ve iz bırakmadan silinen birbirinden renkli Faber-Castell spor serisi kalemlerinin tamamlayıcı ürünleri arasında olan futbol, basketbol, tenis ve Amerikan futbol topu şeklindeki silgiler ile çocuklar içindeki spor aşkını en eğlenceli şekilde yansıtabilecekler.

 

Kalemlerin uçlarının çabuk kırılmasına karşı direncini arttıran özel yapıştırma sistemi ile spor serisi kalemler, bir taraftan da spor yapmanın verdiği dayanıklılığı yansıtıyor. Spor serisi kalemtıraşlar ise kalemleri ile bütün olmalarının yanı sıra standart ölçülerde her türlü kurşun kalem ve boya kalemleri ile kullanılabilir olmaları sayesinde çocuklara pratik çözüm sunuyor.

GRAF VON FABER-CASTELL İLE 'BAŞARIYA İMZA ATANLAR' BULUŞMALARI BAŞLADI

02.07.2013 TUTKU VE ZARAFETİ TASARIMLARINDA BİR ARAYA GETİREN GRAF VON FABER-CASTELL, TÜRKİYE'DE 'GRAF VON FABER-CASTELL İLE BAŞARIYA İMZA ATANLAR' BULUŞMALARININ İLKİNİ GERÇEKLEŞTİRDİ. İŞ DÜNYASININ ÖNEMLİ KADIN YÖNETİCİLERİNİN YER ALDIĞI TOPLANTIDA TOPLUM GÖNÜLLÜLERİ VAKFI BAŞKANI İBRAHİM BETİL DE KONUK KONUŞMACI OLARAK TECRÜBELERİNİ PAYLAŞTI...

Graf von Faber-Castell, 'Sürdürülebilir Başarı' konulu sohbet toplantılarının ilkini 'Graf von Faber-Castell ile Başarıya İmza Atanlar' konseptiyle gerçekleştirdi. Adel Kalemcilik Genel Müdürü Evrim Hizaler ve Adel Kalemcilik Pazarlama Direktörü Ayşe Kırımlı'nın ev sahipliğini yaptığı ve iş dünyasından çok sayıda önemli ismin katıldığı toplantının konuşmacısı başarılı bir işadamı olmanın yanı sıra toplumsal çalışmalarda da yol gösterici kimliğiyle tanınan İbrahim Betil oldu. Adel Kalemcilik Genel Müdürü Evrim Hizaler, Graf von Faber-Castell ile 'Başarıya İmza Atanlar' toplantılarında, topluma katkı yapan sürdürülebilir başarıların ilham veren öykülerini paylaşmak ıstedikJerini, bu toplantılara farklı davetli grupları ile önümüzdeki aylarda da devam edeceklerini belirtti. Hizaler toplantıda 252 yılı aşkın geçmişi ile halen Faber-Castell ailesinin 8. kuşak temsilcisinin yönetiminde olan Faber-Castell markasının, çevreye ve insana olan duyarlılığının bir sonucu olarak günümüzde sürdürülebilir başarıyı yakalamış örneklerden biri olduğunun da altını çizdi.

İBRAHİM BETİL'DEN BASARININ SIRLARI. . .

'Sürdürülebilir Başarı: Graf von Faber-Castell ile Başarıya İmza Atanlar' konulu toplantıda konuşan Toplum Gönüllüleri Vakfı Başkanı İbrahim Betil, kurumsal dünyada başarı için iki önemli noktaya işaret etti. Bu alanda başarı için maddi kavnakların yeterli olması gerektiğini belirten Betil, ikinci önemli kaynağın ise insan gücü olduğunu sövledi. "Yönetimde başarıyı elde etmek İçin birlikte çalıştığımız insanlara sorumluluk vermemiz gerekiyor'' diyen Betil, "Birlikte çalıştığımız ve hareket ettiğimiz arkadaşlarımızın katılımcılığını sağlayarak yaratıcılıklarını geliştirmeliyiz. Bunu yapabilen şirketler de başarılı olacaktır" dedi. Sivil toplum örgüt yapılarında birlikte kararlar verildiğini bir hiyerarşinin olmadığını belirten Betil şunlan söyledi: "Ekipteki insanlar hedefe yürürken bir baskıyla hatta bir ödülle değil tam tersine amacı anlayıp bireysel olarak motive olup kendi öz disipliniyle ilerlerse yaygınlık ve başarı sağlanır. Yani katılımcılıktan bahsediyorum. Kararların oluşumunda insanları bu süreç içine katmak gerekir.

" ADEL KALEMCİLİK GENEL MÜDÜRÜ EVRİM HİZALER VE TOPLUM GÖNÜLLÜLERİ VAKFI BAŞKANI İBRAHİM BETİL "SÜRDÜRÜLEBİLİR BAŞARI İÇİN KURUMSAL SOSYAL SORUMLULUK ŞART"

Şirketlerin marka değerlerinin sadece fiyat ve ürün kalitesinden geçmediğine işaret eden İbrahim Betil, kurumların sosyal sorumluluk projelerine yaklaşımının da marka değerine etkisi olduğunu söyledi. İngiltere'de kurumsal sosyal sorumluluk çalışmaları alanında yapılan bir araştırmaya da değinen Betil, "Çalışanlar, şirketlerinin kurumsal sosyal sorumluluk projeleri içinde yer almasından son derece memnun oluyor. Bu durum çalışanların verimliliğini de doğrudan etkiliyor. Bu nedenle şirketlerin bu alanda ciddi çalışmalar yapması gerekiyor. Bu da başarıyı sürdürülebilir kılan etkenlerin başında yer alıyor" dedi.

İbrahim Betil ‘Sürdürülebilir Başarı’nın sırlarını iş kadınlarına anlattı

12.06.2013 Tutku ve zarafeti tasarımlarında bir araya getiren Graf von Faber-Castell, Türkiye’de ‘Graf von Faber-Castel ile Başarıya İmza Atanlar’ buluşmasının ilkini gerçekleştirdi. İş dünyasından önemli isimlerin yer aldığı toplantının konuşmacısı İbrahim Betil oldu. Betil, sürdürülebilir başarının sırlarını kadın yöneticilerle paylaştı.

Graf von Faber-Castell ‘Sürdürülebilir Başarı’ konulu sohbet toplantılarının ilkini ‘Graf von Faber-Castel ile Başarıya İmza Atanlar’ konseptiyle gerçekleştirdi. Adel Kalemcilik Genel Müdürü Evrim Hizaler ve Adel Kalemcilik Pazarlama Direktörü Ayşe Kırımlı’nın ev sahipliğini yaptığı ve iş dünyasından çok sayıda önemli ismin katıldığı toplantının konuşmacısı, başarılı bir işadamı olmanın yanı sıra toplumsal çalışmalarda da yol gösterici kimliğiyle tanınan Sayın İbrahim Betil oldu.

 

Adel Kalemcilik Genel Müdürü Evrim Hizaler, ‘Graf von Faber-Castell ile Başarıya İmza Atanlar’ toplantılarında, topluma katkı yapan “sürdürülebilir başarıların” ilham veren öykülerini paylaşmak istediklerini, bu toplantılara farklı davetli grupları ile önümüzdeki aylarda da devam edeceklerini belirtti.

 

‘’Bugün 252 yılı aşkın geçmişi ile halen Faber-Castell ailesinin 8. Kuşak temsilcisinin yönetiminde olan Faber-Castell, çevreye ve insana olan duyarlılığının bir sonucu olarak günümüzde sürdürülebilir başarıyı yakalamış örneklerden biridir.

 

‘Başarı için insan gücü önemli’

 

Sürdürülebilir Başarı; ‘Graf von Faber-Castell ile Başarıya İmza Atanlar’ konulu toplantıda konuşan Toplum Gönüllüleri Vakfı Başkanı Sayın İbrahim Betil, kurumsal dünyada başarı için iki önemli noktaya işaret etti. Bu alanda başarı için maddi kaynakların yeterli olması gerektiğini belirten Betil, ikinci önemli kaynağın ise insan gücü olduğunu söyledi. “Yönetişimde başarıyı elde etmek için birlikte çalıştığımız insanlara sorumluluk vermemiz gerekiyor” diyen Betil, “Birlikte çalıştığımız ve hareket ettiğimiz arkadaşlarımızın katılımcılığını sağlayarak yaratıcılıklarını geliştirmeliyiz. Bunu yapabilen şirketler de başarılı olacaktır” dedi.

 

‘Başarı için katılımcı yaklaşım önemli’

 

Sivil toplum örgüt yapılarında birlikte kararlar verildiğini bir hiyerarşinin olmadığını belirten Betil şunları söyledi: Ekipteki insanlar hedefe yürürken bir baskıyla hatta bir ödülle değil tam tersine amacı anlayıp bireysel olarak motive olup kendi öz disipliniyle ilerlerse yaygınlık ve başarı sağlanır. Yani katılımcılıktan bahsediyorum. Kararların oluşumunda insanları bu süreç içine katmak gerekir.”

‘Sürdürülebilir başarı için KSS şart’

 

Şirketlerin marka değerlerinin sadece fiyat ve ürün kalitesinden geçmediğine işaret eden İbrahim Betil, kurumların sosyal sorumluluk projelerine yaklaşımının da marka değerine etkisi olduğunu söyledi. İngiltere’de kurumsal sosyal sorumluluk çalışmaları alanında yapılan bir araştırmaya da değinen Betil, “Çalışanlar şirketlerinin kurumsal sosyal sorumluluk projeleri içinde yer almasından son derece memnun oluyor. Bu durum çalışanların verimliliğini de doğrudan etkiliyor. Bu nedenle şirketlerin bu alanda ciddi çalışmalar yapması gerekiyor. Bu da başarıyı sürdürülebilir kılan etkenlerin başında yer alıyor” dedi.

Faber-Castell, Çocuklar için Öğretmenlerle El Ele Veriyor

18.05.2013 ‘Yüksek kaliteli, güvenilir ürünler’ anlayışı ile çalışmalarını sürdüren Faber-Castell, 2012 yılında hayata geçirdiği ‘Yaratıcı Çocuk, Yaratıcı Beyin’ projesine devam ediyor. Seminerlerin bu yılki ikinci ayağı Ankara’da gerçekleşiyor.

Dünyaca ünlü yazım, işaretleme ve boyama gereçleri firması Faber-Castell, ilki geçtiğimiz yıl gerçekleştirilen ‘Yaratıcı Çocuk, Yaratıcı Beyin’ seminer dizisine devam ediyor. Öğretmenler için hazırlanan seminerin bu yılki konusu ise ‘Çocukların gözünden bakabilmek’...

 

Çocukların gelişim ve eğitimine büyük önem veren ve bu konuda projeler geliştiren Faber-Castell, bu yılın ikinci seminerini 18 Mayıs Cumartesi günü, Ankara Crown Plaza gerçekleştiriyor. Hacettepe Üniversitesi Eğitim Fakültesi Öğretim Görevlisi Prof. Dr. Belma Tuğrul’un ‘Çocukların gözünden bakabilmek’ konulu sunumunun ardından, Ressam Faika Şafak ile çeşitli resim tekniklerinden uygulamalar gerçekleştirilecek olan seminerde öğretmenlere çocukların gözünden dünyaya bakabilmeleri anlatılacak.

 

İlçelere bağlı devlet okulu ve özel okullardan çok sayıda ilkokul, anaokulu ve resim öğretmeninin eğitim alacağı seminer sonrası katılımcılara, Üniversitesi Eğitim Fakültesi Öğretim Görevlisi Prof. Dr. Belma Tuğrul tarafından imzalı katılım sertifikası takdim edilecek.

Graf Von Faber Castell’den annelerin sıcacık dünyasına rengarenk bir dokunuş…

10.05.2013 Lüksü ve tasarımı bütünleştiren Graf Von Faber Castell’in eşsiz kalem koleksiyonu, dünyanın en değerli hazinesi annelere bir ömür boyu eşlik etmeye hazırlanıyor. Marka kalemlerin üzerine annelerinin isimlerini itinayla işleyerek özel günde farkındalığını hissettiriyor. Markanın Guilloche adlı orijinal koleksiyonuna ait her bir yazım gereci annelerin değerli kalbini fethetmeye yetiyor.

Kutsal varlığın simgesi annelere sunulan indigo mavisi ve mercan kırmızısı tonundaki orijinal koleksiyon adeta unutulmaz anları ölümsüzleştiriyor. Graf von Faber-Castell Guilloche serisinin rodyum kaplamalı metal kısımları ve 18 ayar beyaz altın uçlu dolma kalemleri, yazma tutkunu annelere sevgiyi anlatmanın en anlamlı yolunu sunuyor.

Özel tasarım Platino Wood ile Babanızın Kalbini Kazanın

10.05.2013 Bu yıl babanıza kendini önemli hissettirin ve Graf von Faber-Castell’in özel koleksiyon ürünlerinden birini hediye edin. Graf von Faber-Castell Platino Wood serisi giyimine olduğu kadar aksesuarlarına da özen gösteren babaların tarzına çok yakışacak kalemlerden oluşuyor.

‘Graf von Faber-Castell’ koleksiyonunda yer alan ve kısa zamanda koleksiyonerlerin vazgeçilmezleri arasına giren Intuition Platino serisinden Platino Wood, bu sene babaların vazgeçilmezi oluyor. Kıymetli ağaçlardan üretilen zarif ahşap gövdesi ve konkav formu ile ele mükemmel şekilde oturan Platino Wood, babasına hediye seçmekte zorlananlar için şık bir alternatif oluşturuyor.

 

Platin kaplama metal kısımlar, kızıl kahve bakkam ağacı, koyu kahve grenadilla ağacı, mat siyah abanozdan üretilmiş göz alıcı gövde ve renkleri ile dikkat çeken Platino Wood serisinin dolma kalem, roller, mekanik kurşun kalem ve tükenmez kalem seçenekleri bulunuyor.

 

İnce ve şık tasarımıyla, kalem tutkunu babalar için anlamlı bir hediye seçeneği oluşturan Graf von Faber – Castel Platino Wood serisi kalemler, bu yıl babalara verilecek en anlamlı hediye olacak.

 

Stil sahibi babalar için...

 

Gövdesinde hiçbir vida kullanılmayan Platino Wood ince kıvrımlarıyla şıklığı kalite ile buluştururken, rahat bir tutuş sağlıyor. Ahşabın en yalın ve sıcak hali ile birleşen platin kaplı metal kapak, dolma kalem ve roller kalemleri tamamlıyor. Aynı zamanda 18 ayar çift renk altından oluşan uçlarıyla dolma kalemler, lüksü tutku ile birleştiriyor.

 

Intuition Platino Wood kapaklarına isim yazdırılabilen roller ve dolma kalemleri stil sahibi babaların vazgeçilmezi olacak. Graf Von Faber-Castell Platino Wood kalemler, babaların yanından hiç ayırmayacağı ve uzun yıllar kullanabileceği bir hediye seçeneği…

Faber-Castell, Çocuklar için Öğretmenlerle El Ele Veriyor Çocukların 23 Nisan Neşesine Ortak Oluyor

23.04.2013 Faber-Castell, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda tüm çocuklara renklerle dolu bir bayram yaşatıyor. Çocuklar, 23-24 Nisan tarihlerinde Şaşkınbakkal ve Buyaka AVM’de Nezih Kırtasiye desteğiyle, yaratıcılıklarını ortaya çıkaracak eğlenceli boyama aktiviteleri ile keyifli birer gün geçirecek.

Dünyaca ünlü yazım, işaretleme ve boyama gereçleri firması Faber-Castell, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda hem çocuklar hem de aileleri için eğitici ve eğlendirici bir etkinlik düzenliyor. 23-24 Nisan tarihlerinde, Nezih Kırtasiye desteğiyle, Şaşkınbakkal ve Buyaka AVM’de gerçekleşecek etkinliklerde, Faber-Castell şatosunda çocuklar birbirinden eğlenceli boyama aktiviteleriyle bayramın coşkusunu doyasıya yaşayacak. Markanın birbirinden özel yenilikçi ürünlerinin yer alacağı etkinlikte gerçekleştirilecek boyama, yüz boyama ve sosis balon şişirme aktiviteleriyle çocuklar öğrenirken eğlenecek, aileler ise neşeli saatler geçirecek.

 

Faber-Castell’in geniş ürün gamında hem büyükler, hem de çocuklar için onlarca ürün seçeneği yer alıyor. Suda çözünerek suluboyaya dönüşen Grip Boya Kalemleri, birbirine geçebilen tabletleri sayesinde boyama ile eğlenceyi birleştiren Değiştirilebilir Tablet Suluboyalar, canlı renklere sahip Floresan Pastel Boyalar ve minik ressamların yaratıcılığını geliştiren Jumbo Suluboyalar markanın en dikkat çeken ürünlerinin başında yer alıyor.

Mardinli çocuklar, İstanbul’un renkli dünyasına Faber – Castell ve İstanbul Akvaryum’un desteğiyle karışacak

05.04.2013 Eylül 2012'de Mardin Müzesi'nde Ayşegül Dinçkök'ün sualtı fotoğraflarından oluşan 'Derin Tutku Sergisi' sırasında Faber Castell ve İstanbul Akvaryum'un katkılarıyla düzenlenen resim yarışmasının sonuçları belli oldu. Yarışmaya katılan ve dereceye giren 12 Mardinli öğrenci ödüllerini almak üzere 22 Nisan'da İstanbul'a geliyor.

Resim yarışmasında başarıları tescillenen öğrenciler, dünyaca ünlü yazım, işaretleme ve boyama gereçleri markası Faber-Castell ve İstanbul Akvaryum desteğiyle 22 Nisan'da düzenlenecek bir törenle ödüllerine kavuşacak.

 

Birbirinden değerli jüri üyeleri tarafından 14 Mart tarihinde seçilen 12 resmin dışında toplam 50 adet resim 22 Nisan-12 Mayıs tarihleri arasında üç hafta boyunca İstanbul Akvaryum'da sergilenecek. Dereceye giren ilk 50 çocuğa ise mansiyon ödülü verilecek.

 

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nda çeşitli etkinlere katılacak öğrenciler için İstanbul'u daha yakından tanımaları adına 3 günlük bir gezi programı da düzenlenecek.

 

Jüri üyeleri arasında Ayşe Sözeri Cemal, Berrak Barut, Zuhal Şeker, Çağdaş Ertuna, Emine Özilhan, Ferhan İstanbullu, Gül Oğuz, Doç. Gülten İmamoğlu, İnci Aksoy, Melda Narmanlı Çimen, Dr. Nazan Ölçer, Oya Eczacıbaşı, Dr. Özlem Cankurtaran, Prof. Nurhan Atasoy, Şeyma Doğramacı, Mustafa Taviloğlu, Zeynep Fadıllıoğlu, Arhan Kayar ve Sunay Akın gibi isimler bulundu.

 

Derin Tutku Hakkında

 

Endonezya'nın Sulawesi adasındaki eşsiz sualtı dünyasını ve canlılarını kendi objektifinden yansıtan Ayşegül Dinçkök'ün bu sergi ile en büyük amacı, deniz görmemiş gençlere ve çocuklara dokunabilmek, pek çoğunun uzak olduğu bu büyülü dünya ile onları tanıştırabilmek ve çevre bilincini geliştirmekti. Sergilenen fotoğrafların satışından elde edilen gelirler Sualtı Araştırmaları Derneği'nin "Ege'nin Kadın Balıkçıları" projesine aktarılarak, zor şartlarda çalışmakta olan kadın balıkçıların iş ve yaşam standartlarını iyileştirmek için kullanılmıştır. Satıştan elde edilen gelirin bir kısmı ise Yarım Kalan Hayatlar projesine aktarılmıştır. Nisan 2012'de İstanbul'da gerçekleştirildikten sonra Eylül ayında Mardin'e taşınan sergi Anadolu'nun deniz görmemiş çocuklarına da ulaştırılmış ve Faber-Castell desteğiyle Mardin'deki ilköğretim çocukları arasında bir resim yarışması düzenlenmiştir. Serginin 2013 yılında da Anadolu'nun değişik illerine taşınması hedeflenmektedir.

 

Ayşegül Dinçkök Hakkında

 

Lisanslı yüzücü olan Ayşegül Dinçkök başladığı dalış sporuyla birlikte su altında gördüğü her şeyi paylaşmak için fotoğraf çekmeye başladı. İlk sualtı fotoğraf sergisi "Derin Tutku"yu Nisan 2012'de MSGSÜ Tophane-i Amire Tek Kubbe Binası'nda gerçekleştirdikten sonra aynı sergiyi Eylül ayında Mardin Müze'sine taşımıştır. Mayıs ayında Van'a taşınacak serginin önümüzdeki yıllarda da Anadolu'nun değişik illerine taşınması hedeflenmektedir.

Mario Levi “Aşkı Yazmayı ve Aşkı Yazanları” anlattı

14.02.2013 14 Şubat Sevgililer Günü’nde Tutku ve Zerafet” simgesi Graf von Faber- Castell’in ev sahipliğinde cemiyet hayatının önde gelen isimleri, Mario Levi ile edebiyat dünyasında aşkın sihrini keşfetti.

Graf von Faber-Castell ev sahipliğinde Four Seasons Bosphorus Hotel’de gerçekleşen davete, aralarında Ayşegül Dinçkök, Ayşe Kucuroğlu, Etel Baler, Burcu Hanif, Feryal Gülman, Meral Yazıcı, Zeynep Üstünel, Sitare Akdilek gibi çok özel isimlerin de bulunduğu cemiyet hayatının önde gelen isimleri katıldı.

 

Kont Anton Wolfgang von Faber-Castell’in, geçmişi yeniden keşfetmek ve bunu geleceğe, kusursuz tasarım ve yeni teknoloji ile taşıma tutkusunun sonucu doğan Graf von Faber-Castell Markasının 14 Şubat Sevgililer Günü için Four Seasons Hotel Bosphorus’un eşsiz atmosferinde gerçekleştirdiği davette yazar Mario Levi; St Petersburg’un buz tutmuş tundralarından Dublin’in arka sokak publarına, Londra’nın kırsalından Küba’nın balıkçı kasabalarına uzanan bir coğrafyada ”Edebiyat Dünyasında Aşkı Yazmayı ve Aşkı Yazanları” anlattı.

 

“Aslında hepimizin hayattaki en büyük amacı bir ‘iz’ bırakmak... Kimimiz bunu hayata geçirdiğimiz projelerle, kimimiz ise sevdiklerimizin, dostlarımızın gönüllerinde yer edinen hatıralarla başarıyoruz. Kimi aşkını kalemle anlatır kimi kalem aşkını içinde taşır. İşte bu nedenle Sevgililer Günü’nde Türkçemizde aşkı yazmayı en güzel başaran isimlerden bir olan Mario Levi ile birlikteyiz” diyerek söze başlayan Adel Kalemcilik Genel Müdürü Evrim Hizaler, konuklara böylesine özel bir günde Graf von Faber Castell ile birlikte oldukları için teşekkür etti.

 

Aşkı simgeleyen ikramlar eşliğinde Mario Levi’yi dinleyen ve bu romantik sohbete katılanlar arasında yapılan sürpriz çekilişi kazanan bir konuğa, özenle seçilmiş malzemelerin, fonksiyonellik ve mükemmel estetiğin birleşimi Graf von Faber-Castell Slim Line kalem hediye edildi.

Faber-Castell’le rengarek dünyalara yolculuk

16.01.2013 Dünyaca ünlü yazım, işaretleme ve boyama gereçleri firması Faber-Castell’in hem suluboya hem de kuru boya kalemi olarak kullanılabilen Aquarell Boya Kalemleri ve 120 farklı rengi bulunan Polychromos Pastel Boya ile unutulmaz resimlere imza atın...

Parlak ve kalıcı 120 rengi bulunan Faber-Castell Albrecht Dürer Aquarell Boya Kalemleri, resimlerinize farklı bir soluk getiriyor. Yumuşak ve suda çözünebilen özelliği ile hem suluboya hem de boya kalemi olarak kullanılabilen Faber-Castell Albrecht Dürer Aquarell Boya Kalemleri, içerdiği yüksek kaliteli pigmentlerle ve solmaya karşı dayanıklı yapısıyla dikkat çekiyor. 12, 24, 36, 60 ve 120 farklı renkten oluşan setleri metal kutuda satışa sunulan Faber-Castell Albrecht Dürer Aquarell Boya Kalemleri, koleksiyonerler için 120 rengi kapsayan kaliteli maun ağaç kutusuyla da göz kamaştırıyor. Faber-Castell Albrecht Dürer Aquarell Boya kalemi setlerinin tavsiye edilen perakende satış fiyatı 40 TL ile 400 TL arasında değişiyor.

 

Yumuşak ve kalıcı pastel boya: Faber-Castell Polychromos

 

Faber-Castell, toplam 120 rengi bulunan Faber-Castell Polychromos Pastel Boya Kalemleri'ni metal ve karton kutularda 12, 24, 36, 60 ve 120 renk seçeneği ile setler halinde beğeniye sunuyor. 100 rengi kapsayan kaliteli maun ağaç kutusuyla satışa sunulan Polychromos Pastel Boya Kalemleri yumuşak ve kalıcı renklere sahip.

 

Yüksek kaliteli pigmentler boyanın örtücülüğünü artırırken, ışığa dayanıklı olma özelliğiyse renklerin uzun süre canlı kalmasını sağlıyor. Yumuşak ucu ile kullanım kolaylığı sağlayan Faber-Castell Polychromos Pastel Boya Kalemleri'nin ucu, kalemtıraşla açılabiliyor. Özel bir sistemle üretilen kalemlerin ucu kırılmaya ve suya karşı dayanıklıdır. Yumuşak ucu sayesinde kullanım kolaylığı sağlayan Faber-Castell Polychromos Pastel Boya Kalemleri'ni 44 TL’den başlayan fiyatlarla sahip olabilirsiniz.

Sömestr tatili Faber-Castell’le renkleniyor

08.01.2013 Sömestr tatilinde çocuklara en güzel karne hediyesi Faber-Castell’den. Tatil boyunca çocuklar Faber Castell’in Floresan Pastell Boya ve Jumbo Suluboya ürünleriyle eğlenceli ve yaratıcı zaman geçirecekler.

Dünyaca ünlü yazım, işaretleme ve boyama gereçleri firması Faber-Castell, çocukların renkli dünyasına tatil boyunca ortak olmaya devam ediyor. Faber-Castell Floresan Pastel Boya ve Jumbo Suluboya ürünleriyle çocuklar hayal dünyalarını yansıtan resimleri sömestr tatilinde keyifle yapacak.

 

Parlak ve örtücü renkleriyle hayal güçlerini en iyi şekilde resmetmelerini sağlayan Faber-Castell Jumbo suluboya, iki paletindeki altı floresan, altı normal renk ile yaratıcılığın sınırlarını zorlayan çocukların resimlerini zenginleştiriyor. Standart suluboyalardan farklı olarak Faber-Castell Jumbo suluboya, 40 mm çapındaki daha geniş tabletleri ile çocukların en sevdikleri renkleri kolayca kullanmalarını sağlarken, kapağın üzerindeki özel tasarım su haznesi ve fırçasıyla, küçük ressamlara tam bir boyama seti sunuyor.

 

Çocukların eğlenerek resim yapmaları için ideal olan Faber-Castell’in Floresan Pastel Boya Setikağıt, karton, tahta ve taş üzerine kolayca uygulanabiliyor. Canlı ve örtücü floresan renkleriyle en iyi şekilde resim yapmayı sağlayan Faber-CastellFloresan Pastel Boya Seti, renk karışımları çeşitlemeleriyle çocukların yaratıcılıklarını geliştirirken resimlerini zenginleştiriyor.

 

Faber-Castell’in diğer tüm boyama ürünleri gibi Jumbo suluboya ve Floresan Pastel Boya Setide Türkiye ve dünya çapında akredite bir laboratuvar olan SGS Laboratuvarları’nda testlere tabi tutularak, çocukların sağlığı için ürün güvenliği konusunda test ediliyor. Böylece çocuklara ulaşan boyama ürünleri, anne-babalar tarafından gönül rahatlığıyla satın alınmaları için ulusal ve uluslararası tüm standartlara uygun olarak üretiliyor.

Aşkınızı Kaleme Alın

08.01.2013 Graf von Faber-Castell’in tasarım harikası yeni Guilloche Ciselé serisi, sadelikteki şıklığıyla aşkınızı yansıtabileceğiniz eşsiz bir hediye! Sevgililer gününde aşkınızı anlatmanın en çekici yolu sıradan cümleleri aşka dönüştürmektir…

Tasarımı ve tarzı ile farklılık yaratan ürünler sunan Graf von Faber-Castell, koleksiyonunun yeni serisi Guilloche Ciselé kalemleri sevgilinize armağan edebileceğiniz muhteşem bir hediye.. Mücevher gibi incelikle işlenen özel seri, derin, mat yüzeyler, parlak işlemelerle birlikte eşsiz ve çekici görünüşüyle Guilloche Ciselé serisinden sevgilinize hediye ederek özel hissettirebilirsiniz.

 

Özenle seçilmiş materyaller, fonksiyonellik ve estetiği uyum içinde eşsiz bir yorumla buluşturan balıksırtı desenli, koyu antrasit renkli Graf von Faber-Castell Guilloche Ciselé serisinde, cilalı, rodyum kaplamalı kapak, uç bölüm ve tutma yeri, gövde ile güzel bir kontrast oluşturuyor.

 

Seri mükemmel bir dörtlüden oluşuyor: mekanik kurşun kalem, tükenmez kalem, roller kalem ile kalem meraklılarını çok memnun edecek olan rodyum kaplı, 18 ayar altın kalem ucu ve kartuş dönüştürme sistemi olan bir dolma kalem.

Bir tarzın olsun, kalemin ve ucu ona uysun!

03.01.2013 Dünyaca ünlü yazım, işaretleme ve boyama gereçleri firması Faber-Castell’in kalemin elden kaymasını önleyen noktalı yapısıyla, kolay tutuş özelliğine sahip Grip 2011 Versatil ve Tükenmez kalemleri ile not almak keyifli hale geliyor.

0.5mm ile 0.7 mm mekanik kurşun kalemler için Grip 120’lik Tüp içerisindeki, 60 mm uzunluğundaki uç ile yazı yazmanın da zevkine varacaksınız.

 

Faber-Castell, yılın en moda renklerini yansıtan Grip 2011 Versatil kalemleri ve Tükenmez kalemleri ile dersleri rengarenk ve keyifli hale getiriyor. Her zaman tarzlarıyla öne çıkmayı tercih edenlere eşlik eden kalem uçları ile rahatça kavramaya yardımcı olan noktalı yapısıyla da uzun süre not almayı kolaylaştırıyor. Farklı ve canlı renk seçenekleri sunan Faber-Castell Grip 2011 kalemleri, yazarken keyif almak için alternatif arayanların tercihi oluyor. 18 TL’den başlayan Faber-Castell Grip 2011 kalemlerini sakın kaçırmayın!

 

Faber-Castell’in Grip Min 120’lik kırmızı, mavi, pembe, açık mavi ve beyaz tüp renk seçenekleriyle sınıfın gözdesi olacaksınız! Ders anında soluksuzca yazı yazabileceğiniz ve uzun dönemde rahatça kullanabileceğiniz kalem uçları ile yazı yazmak artık çok kolay. Her tüp içinde 120 adet min bulunan Grip Min Tüp ile ders notlarınız biter, kalem uçlarınız bitmez.

 

Grip Min 120’lik Tüp’e 2.00 TL’den başlayan fiyatlarla sahip olabilirsiniz.

Kalbiniz ürünleriniz için çarpmalı

23.12.2012 Yılda 2 milyar kalem üreten ünlü kırtasiye markası Faber-CastelPin başındaki Kont AntonWolfgang von Faber-Castell: "Önemli olan, işinizi ciddiye almanız. Kalbiniz ürünleriniz için çarpmalı. Hakiki bir sevgi duymuyorsanız, önemli bir fırsatı kaçırmış olursunuz. Eğer tepedeki kişi, ürünleriyle gerçekten ilgileniyorsa, o zaman işler farklı yürür"

Dünyanın en büyük ve en eski kurşun kalem üreticisi Faber-Castell, yılda 2 milyar kalem üretiyor. Yazı, boyama ve çizim için geliştirdiği 2 bin çeşitlik bir ürün yelpazesine sahip. Dünya çapında 7 bin çalışanı ve yıllık 570 milyon euro cirosu var. 1761'de Almanya'nın Nürnberg kenti yakınlarındaki Stein'de Caspar Faber isimli bir mobilya ustası tarafından kurulan Faber-Castell'in başında, 1976'dan beri ailenin sekizinci kuşağından Kont Anton Wolfgang von Faber-Castell var. Geçtiğimiz günlerde, Kont Faber-Castell'le, Stein'daki şatosunda Milliyet için bir söyleşi yaptık. Melisa Eliyeşil'le evlenen Charles von Faber-Castell'in babası olan Kont Faber-Castell'e küresel bir aile şirketini yönetmenin sırlarını sordum.

Siz sekizinci neslin temsilcisi olarak markanızı ileri götürmek için neler yapıyorsunuz?

Sürekli öğreniyorum. Yeni bir strateji yapmam gerekmiyor. Sadece geçmişe bakıyor ve geçmişte başlatılanları sürdürüyorum. Marka özümüze yansımış olan temel değerlerimiz değişmiyor. Sadece 150 yıl önce yapılanların üzerine, çevreye duyarlılık gibi yeni konular eklememiz ve yeni döneme uyum sağlamamız gerekiyor. Daha iyi ürün, daha yüksek fiyat .

Aile şirketlerinin çok azı, geçmiş değerlerini koruyarak büyümeyi başarıyor. Sizin sırrınız nedir?

Her yeni nesil, işi yapabilecek kapasiteye ve isteğe sahip olmalı. Sadece işi yönetmek değil, şirketi geleceğe taşımakla da sorumlu olmalı. Bu da ailenin rolünün ne olduğu sorusuna bizi getiriyor. Bir aile şirketinde ayakta kalmak istiyorsanız, başarısı kanıtlanmış değerlere sıkı sıkıya tutunmanız gerekir. Aile şirketi olarak çevrenizdeki insanlara ve topluma karşı daha fazla sorumluluk hissediyorsunuz. Bir aile şirketini, yatırımcıların çalışanların işten çıkarılmalarını alkışladığı bir küresel şirket gibi yönetemezsiniz.

Bu işte en önemli olan şey nedir?

Önemli olan, işinizi ciddiye almanız ve işe sahip çıkmanızdır. Kalbiniz ürünleriniz için çarpmalı. Eğer hakiki bir sevgi ve ilgi duymuyorsanız, en azından önemli bir fırsatı kaçırmış olursunuz. Bir şirketin tepesindeki kişi, ürünleriyle ilgileniyorsa, o zaman işler farklı yürüyor. Günün sonunda kaderinizi belirleyen en önemli faktör; müşterilerinizin beklentilerinden de fazlasını buldukları ürünler yapmanız. Anahtar başarı faktörü bu. Başarının sırrı fiyat rekabeti yapmakta değil, katma değerli ürünler sunabilmekte. Ben daha iyi bir ürün sunabiliyorsam, daha yüksek bir fiyat talep edebilirim.

Dağıtım ne durumda?

Bugünlerde en büyük sorunlar dağıtımda yaşanıyor. Büyük zincir mağazalar, tüm kârınızı almaya çalışıyorlar. Bu kısırdöngü içine girmemek, bağımlı hale gelmemek gerekir. 20 yıl önce biz de bu sarmala girmiştik. Öyle ki artık taleplere hayır diyemez hale gelmiştik. Başarılı olmak için hayır diyebilecek güçte olmanız gerekir. Biz Faber-Castell olarak, "Eğer başka ürünleri istiyorsanız, onlarla çalışın ancak biz bunları yapmayız" diyebiliyoruz. Bize şantaj yapılmasına izin vermiyoruz. Büyük zincirlerle çalışırken güçlü bir markanız yoksa sorun yaşama tehlikeniz var.

Ne kadar risk alıyorsunuz?

Ben sadece "hesaplanmış risk" alıyorum. Denemeden yeni iş yaratamazsınız. 1990'larda markamızı yeniden lanse ettik. Risk alarak, "premium" ürünlere geçtiğimizi duyurduk. İnsanlar "Bu lüks ürünlere neden geçiyorsunuz? Çok pahalılar" yorumunu yaptı. Bu hesaplı bir riskti. Hedef kitle gruplarıyla çalışmalar yapmıştık. Bir başarısızlık da olabilirdi ancak ben başarılı olacağımıza emindim. Yeni satış noktaları oluşturdum. Doğru becerilere sahip insanları işe almak gerekli. Ancak başarıyı belirleyen en önemli faktörün şans olduğunu da unutmamak lazım.

Türkiye en önemli ikinci Pazar

Türkiye'de Adel Kalemcilikle ortaklığınız nasıl gidiyor?

Türkiye'deki yatırımımız çok başarılı. Eğer şanslı olmak istiyorsanız, doğru zamanda, doğru kişileri işe almanız gerekiyor. Biz Türkiye'de ilk günden itibaren adım adım büyüdük. Türkiye, bizim küresel olarak en önemli ikinci pazarımız. Eşsiz bir büyüme öykümüz var. Adel bir başarı öyküsü.

Sadık müşteriler ve sadık çalışanlar yaratmanın sırn ne?

Sadakat sözcüğünü dikkatli kullanmak gerek. Yapacağınız en iyi şey, iyi ürünlerinizin olmasıdır. Günümüzde müşteriler sadık değiller. En iyi ürünleri arıyorlar. En iyi ürünü siz sunmazasnız, başkasına gidiyorlar. Ben de müşterilerden sadakat değil, ürünlerimize daha yüksek fiyat ödemelerini bekliyorum. Şirket içinde sadakat çok önemli. İnsanlar ikna oldukları için sadık olmalı, öyle olmak zorunda kaldıkları için değil. Şirketin değerlerinin doğru olduğuna inanmalılar. Nihai tüketiciler en önemlisi. Çalışanların düşünceleri, sektörün tavsiyelerinden daha da önemli olan tek şey nihai müşterinin beklentileridir. Onlardan yola çıkarsanız ve doğru adımlan atarsanız, gerisi zaten kendiliğinden gelecektir. Büyük şirketlerin satın alma bölümlerine bakarak karar verirseniz, işiniz zor.

Müşterileriniz sizin reklamınızı yapıyor. . .

Çok reklam yapabilirsiniz, ancak en önemlisi ürününüzü denetmenizdir. Ürünüz ne kadar çok kişinin elinde olursa, başarı şansınız o kadar artıyor. Biz her zaman alanların, ürünlerimizin farkını hissetmelerini istedik. Eğer çocuklar bizim boyalarımızdan hoşlanırsa, onu hatırlarlar. Aynı şekilde kötü ürünümüz varsa, bunu da asla unutmazlar. Bizim yıllardır sürdürdüğümüz "yaşam boyu arkadaş" yaklaşımımız çok önemli. Bir çocuğa markamızı sevdirmeyi başarır ve hafızasında olumlu bir yer edinebilirsek, o çocuk büyüdüğü zaman da bizim ürünlerimizi almayı sürdürecektir.

Oğlum Charles çok akıllı ama sadece akıl yetmez

Markanızı başka alanlara yaymayı, genişlemeyi düşünüyor musunuz?

Bu soruyu bana 30 yıl önce sormuş olsaydınız, "Evet, işimizi çeşitlendirmemiz gerekir" diye cevap verebilirdim. O zamanlar, gelecekle ilgili daha kaygılıydım. Siyah kurşun kalem, nesli tükenmekte olan bir ürün gibiydi. Bugün, 30 yıl sonra içim çok daha rahat. Ticari başarımızın büyük bir bölümü işimizin özüne odaklanmamızdan kaynaklandı. İşimizin özünü destekleyen aksesuarlara önem verdik. Kalem açacağı, silgi, boya gibi. . . Bunlar insanların çok ilgilenmediği önemsiz, çekici olmayan ürünler olabilir ama biz özen gösterdik. Warren Buffett'm dediği gibi "Alkışlanan yatırımlardan korkun, en iyi yatırımlar, dinleyenleri esneten yatırımlardır. " Biz "Bir kalemtıraşı veya bir silgiyi nasıl çekici kılarız?" diye yola çıktık. Benim öğrendiğim en önemli ders, en basit ürünü bile çok çekici kılabileceğinizdir.

Neler yapmayacaksınız?

Asla elektronik işine girmeyeceğim. Bir ticaret unsuru olarak kullanabilirim, ancak, asla elektronik üretimi yapmayacağım. Bu bir intihar olur. Biz bu dersi aldık. 1980 sonundaki krizde rakiplerimiz de öğrendi. Bir alana erken girmek tehlikeli. Tasarımların bilgisayar destekli yapılır hale geldiği yıllarda, rakiplerimiz zorlandı. Biz zorlanmadık, çünkü o sıralar renkli ürünlere, boyalı kalemlere geçişe başlamıştık. Yaratıcı, oyun ve öğrenme ürünlerine yönlenmiştik. Bizim Faber-Castell markasını genişletmeye ihtiyacımız yok.

Gelecek nesilleri göreve nasıl hazırlıyorsunuz?

Kardeşim bana "Oğlunu karşına al, işi öğret" diyor. Bence, Charles, benim yaptığımı yapmalı. İşi nihai tüketiciden öğrenmeli. Piyasaya bakmalı. Önce, ürünlere gerçek bir ilgi duyması, satış ekibiyle konuşması ve başarı için neler gerektiğini kendisinin anlaması gerekiyor. Oğlum akıllı ama akıl tek başına yeterli değil. İşi öğrenmesi gerekir. İşi bilmek, insanlarla geçinebilmeyi bilmek demek. Sadece bir şirketi değil, tüm bölümleri de yönetebilmek, zor bir satın alıcıyla karşı karşıya oturup pazarlık ederek onu sizin ürününüzü almaya ikna edebilmek, en önemlisi asla kibirli olmamak demek.

Faber-Castell VitrinYarışması’nın birincilik ödülü Akdeniz Bölgesi’nin…

20.12.2012 Dünyaca ünlü yazım, işaretleme ve boyama gereçleri firması Faber-Castell'in 2.kez düzenlediği 'Vitrin Yarışması'nın kazananları belli oldu. Adel Kalemcilik Genel Müdürlüğü binasında gerçekleşen ödül töreninde ilk 3'e giren kırtasiye perakencilerine ödüller takdim edildi.

Türkiye genelinde seçilen ilk 3 kırtasiye perakendecisi sırasıyla 11.000, 8.500 ve 5.500 TL değerinde ürün ve Toshiba Notebook, Ipad2 ve Blackberry cep telefonu hediyeleriyle ödüllendirildi.

 

Faber-Castell'in ikinci kez düzenlediği 'Vitrin Yarışması'nda seçkin bir jüri tarafından yapılan değerlendirmede, Akdeniz Bölgesi'nden Ercanlar Kırtasiye birinci seçilirken, ikinciliği Ege Bölgesi'nden Birlik Kırtasiye, üçüncülüğü ise Karadeniz Bölgesi'nden Gökhan Kırtasiye aldı.

 

Türkiye'nin 7 bölgesinden toplam 150 perakendecinin katıldığı yarışmada, mağaza vitrinini en yaratıcı şekilde düzenleyen kırtasiye perakendecileri ön plana çıktı. Dereceye girenlere sırasıyla 11.000, 8.500 ve 5.500 TL değerinde ürün ve Toshiba Notebook Satellite L755-14G, Ipad2-3G, WI-FI 16 GB ve Blackberry 9780 Bold cep telefonu hediye edildi.

 

Faber-Castell markalı ürünlerin ve promosyon malzemelerinin kullanıldığı Vitrin Yarışması'nda Türkiye genelinin yanı sıra bölge genelinde de seçilen ilk 3 kırtasiye perakendecisi de sırasıyla 4.000, 2.750 ve 1.750 TL değerinde ürünle ödüllendirildi.

 

Yarışmanın jürisi, Adel Kalemcilik A.Ş. Pazarlama Müdürü Anıl Atal, Adel Kalemcilik A.Ş. Satış Müdürü Kemal Akyüzlü, Ünite İletişim-Pazarlama İletişimi Grup Koordinatörü Ela Belül, Lowe Dijital Grup Direktörü Onur Çakı ve Dreambox Kurucusu ve Kreatif Direktörü Çağrı Öztoksoy'dan oluştu.

 

Ödül kazanan yarışmacıların isimlerine ve vitrin görsellerine www.faber-castellvitrini.com web sitesinden ulaşabilirsiniz.

Faber-Castell atölyelerinde yeni yıla renkli kutlama!

17.12.2012 Hem yaratıcılıklarını sergilemek, hem de el becerini geliştirmek isteyen tüm çocukları 22 Aralık Cumartesi günü Rahmi M. Koç Müzesi ve İstanbul Oyuncak Müzesi'nde düzenlenecek Faber-Castell'in atölye etkinliklerine bekliyoruz! İsterseniz yaratıcı enerjinizi kullanarak yılbaşı ağacınızı aydınlatın, isterseniz rengarenk hayallerle kendi hayal kahramanınızı yaratın!

Etkinlik: "Yılın Başı, Yılbaşı Ağacı" Enerji Atölyesi
Yer: Rahmi M. Koç Müzesi Eğitim Birimi / Fenerbahçe Vapuru
Tarih: 22 Aralık 2012, Cumartesi
Saat:11.00-12.30
Yaş Grubu: 9-12

 

Etkinlik detayı: Rahmi M. Koç Müzesi Eğitim Birimi ve uzman eğitimciler eşliğinde, 9 – 12 yaş arasındaki çocuklar, kendi yılbaşı ağaçlarını yaparak ışıkla süsleyecekler! Çocuklar çam ağaçlarını hazırlarken basit devrenin mantığı öğrenerek, enerji dünyasında dolaşacak ve kablolarla dans edecek; yılbaşına özel sadece bir kez gerçekleşecek bu atölyede diğer arkadaşlarıyla birlikte çok eğlenceli vakit geçirecekler!

 

Rahmi M. Koç Müzesi'ndeki "Yılın Başı, Yılbaşı Ağacı" Enerji Atölyesi'ne katılmak için www.biletix.com üzerinden temin edilebilir. Atölye için kişi başı katılım ücreti 50 TL'dir.

 

Etkinlik: "Hayvanlardan Öyküler"
Yer: İstanbul Oyuncak Müzesi
Tarih: 22 Aralık Cumartesi
Saat:11.00-12.00 (4 – 6 yaş grubu) /12.30-13.30 (6-10 yaş grubu)
Yaş Grubu: 4-10

 

Etkinlik detayı: İstanbul Oyuncak Müzesi "Hayvanlardan Öyküler" adlı atölye çalışmasında çocuklar, her ay kendi hayal ürünü kahramanlarıyla farklı dünyalar yaratacaklar . Aralık ayındaki ilk atölye çalışmasında çocuklar, öykülerin kahramanları olan hayvanlara kulak verecekler. İnsanlar ve hayvalar arasında geçmişten günümüze gelişen hikayeler işlenecek. En sevdikleri hayvalarla ilgili çalışmalar yaparken, onlarla ilgii bilmedikleri şeyleri öğrenecekler.

 

Faber-Castell'in İstanbul Oyuncak Müzesi'ndeki "Hayvanlardan Öyküler" adlı atölye çalışması müze ziyaretçilerine ücretsiz. Tam giriş ücreti 10 TL, indirimli giriş ücreti 7 TL. Katılım için rezervasyon yaptırmak gerekiyor. Tel: (0216) 359 45 50 – 51

Büyüleyici şıklığıyla Guilloche Ciselé, eşsiz bir yılbaşı hediyesi…

10.12.2012 Graf von Faber-Castell koleksiyonunun tasarım harikası yeni ürünü Guilloche Ciselé serisi, sadelikteki sıklığıyla büyülü bir yılbaşı hediyesine dönüşüyor. Mücevher gibi incelikle işlenen özel seri, derin, mat yüzeyler, parlak işlemelerle birlikte eşsiz ve çekici görünüşüyle sıradan cümleleri sanata dönüştürüyor. Mükemmel dörtlüden oluşan yeni seride, kurşun kalem, tükenmez kalem, roller kalem ve dolma kalem bulunuyor.

Tasarımı ve tarzı ile farklılık yaratan ürünler sunan Graf von Faber-Castell, koleksiyonunun yeni serisi Guilloche Ciselé kalemi muhteşem bir yılbaşı hediyesi olarak göz kamaştırıyor. Balıksırtı desenli koyu renk antrasit içerisinde sunulan Graf von Faber-Castell’in yeni serisi, derin, mat yüzeyler, parlak işlemelerle birlikte eşsiz ve çekici bir görünüm ile şıklığını tamamlıyor.

 

Özenle seçilmiş materyaller, fonksiyonellik ve estetiği uyum içinde eşsiz bir yorumla buluşturan Graf von Faber-Castell Guilloche Ciselé serisinde, cilalı, rodyum kaplamalı kapak, uç bölüm ve tutma yeri, gövde ile güzel bir kontrast oluşturuyor.

 

Seri mükemmel bir dörtlüden oluşuyor: mekanik kurşun kalem, tükenmez kalem, roller kalem ile kalem meraklılarını çok memnun edecek olan rodyum kaplı, 18 ayar altın kalem ucu ve kartuş dönüştürme sistemi olan bir dolma kalem.

 

Yılbaşında sevdiklerinize çok özel bir hediye vermek ve yeni yılda kendi hikayelerini yazmasını istiyorsanız tercihinizi“Graf von Faber-Castell Guilloche Ciselé” ‘den yana kullanın. Seçkin satış noktalarında; dolma kalemi 345 euro, roller kalem 225 euro, versatil ve tükenmez kalemi 205 euro’ya sahip olabilirsiniz.

Sonsuzluk, İyi Şans ve Zenginliğin Sembolü Graf von Faber-Castell Yılın Kalemi 2012

10.11.2012 Faber-Castell’in, altın varak ve meşe ağacını bir araya getiren en özel ürünü ‘Graf von Faber-Castell Yılın Kalemi 2012’, göz alıcı tasarımıyla en özel anlarınızı ölümsüzleştiriyor. 8 bin yıl bataklıklarda gömülü kalan meşenin esrarengiz güzelliği ile altının parlaklığının kusursuz birleşimi olan Graf von Faber-Castell Yılın Kalemi 2012, sonsuzluğu ve zenginliği sembolize ediyor.

Yüzlerce hikayeyi çizgilerinde barındıran derin dokusu ve bin yıllara dayanan geçmişiyle sonsuzluğun sembolü bataklık meşesi ile insanoğlunu büyüleyen, uğruna nice savaşlar verdiği altın bir araya gelerek Graf von Faber-Castell Yılın Kalemi 2012’yi yarattılar. 2003’ten bu yana her yıl işinin ustası zanaatkarlar; mamut dişi, amber veya vatoz derisi gibi çok özel materyalleri bir araya getirerek olağanüstü dolma kalemler üretiyorlar. İşte Faber-Castell’in 10. kez ürettiği Graf von Faber-Castell Yılın Kalemi 2012’de de yine birbirine zıt iki malzemeyi buluşturdu: Sonsuzluğun sembolü meşe ağacı ve iyi şans sembolü altın.

 

Bu sanat eseri dolma kalemin M, F ve B ölçülerinde ve 18 ayar çift renkli altın uçlarının her biri, elle ayarlanabiliyor. Tüm metal parçaların 24 ayar altın kaplama olduğu Graf von Faber Castell Yılın Kalemi 2012, kapak içerisinde yer alan satranç tahtası deseninde, limon rengi değerli sitrin taşıyla taçlandırılıyor.

 

3.500 avro değerindeki Graf von Faber-Castell Yılın Kalemi 2012’ye tüm dünyada sadece 1500 kişi sahip olabilecek.

 

Graf von Faber-Castell hakkında

 

Graf von Faber-Castell koleksiyonundaki tüm kalemler, yüksek kalitede el işçiliği ile diğer kalemlerden farklılık göstermektedir. 2003 yılından bu yana, bu iddia “Yılın Kalemi” serisi ile özdeşleşmiştir. Sınırlı sayıda üretilen “Yılın Kalemleri”, fildişi, amber ve at yelesi gibi son derece özel natürel malzemelerden özel olarak hazırlanmaktadır.

Faber-Castell’e sürdürülebilirlik ödülü

01.10.2012 Türk tüketicilerinin ürünlerini yıllardır güvenle kullandığı dünyaca ünlü yazım, işaretleme ve boyama gereçleri firması Faber-Castell sürdürülebilirlik alanındaki çalışmalarından dolayı bir kez daha ödüllendirildi.

ADEL Kalemcilik, dünyaca ünlü yazım gereçleri firması Alman Faber-Castell'in ürünlerini 1969 yılından beri Türk tüketicisiyle buluşturuyor. Türkiye'de olduğu gibi, bütün ülkelerde dünyaca ünlü yazım, boyama ve işaretleme firması Faber-Castell‘in ismi güven ve sosyal, çevresel sorumlulukla birlikte anılıyor. Bu özelliklerinden dolayı pek çok kez ödüle layık görülen Faber-Castell, geçtiğimiz günlerde markasının temel değerlerinden biri olan sürdürülebilirlik alanındaki çalışmalarından dolayı bir kez daha ödüllendirildi. Faber-Castell Brezilya'nın en büyük endüstriyel yenilenebilir enerji kullanıcılarının belirlendiği liste olan Kurumsal Yenilenebilir Enerji Endeksi'nde (CREX) 19 Brezilyalı şirketi geride bırakarak en üst sırada yer aldı. Faber-Castell 2011 yılındaki güç gereksinimlerinin yüzde 100'ünü alternatif yenilenebilir kaynaklardan sağlaması onu en üst sıraya taşıdı.

 

Faber-Castell bundan yirmi yıl kadar önce çevre dostu endüstriyel üretim süreçleri alanında bir öncü olarak, sürdürülebilirlik alanında büyük bir projeye yatırım yaptı. Brezilya'da Sao Carlos'ta on bin hektarlık alana ekilen ve bakımı yapılan çam ormanları kalem üretiminin hammaddesini oluşturmakta. Modern sürdürülebilirlik ilkelerine göre yönetilen ormanlar Orman Yönetim Konseyi'nin (FSC) gereksinimlerini de karşılamakta. Faber-Castell'in kereste fabrikalarının ve ahşap gövdeli kurşun kalemler için üretim tesislerinin tümü FSC sertifikalıdır. Bu ormanlardaki ağaçlar kullanılarak üretilen Eco-Pencils kalemlerinin tüm yan ürünleri de kullanılarak hammaddelerin atılması ve atık üretilmesi önlenmektedir.

 

Her yıl Faber-Castell Brezilya tarafından üretilen 1.9 milyar EcoPencils'in % 98'i, FSC (Orman Yönetim Konseyi) tarafından onaylanan ağaçlardan geri kalan % 2 de yeniden ağaçlandırma kapsamında elde edilen ağaçlardan üretiliyor.

 

Faber-Castell'in pozitif karbon ayak izi

 

Faber-Castell Grubu, potansiyel optimizasyon alanlarını belirleyebilmek üzere sera gazı emisyonlarını kayıt altına almaktadır. Bu kayıtlar özellikle yenilenebilir enerji kullanımının artırılması ve şirketin ağaç dikiminin objektif bir şekilde ölçülmesi açısından önemlidir. Faber-Castell, dünya genelindeki tüm üretim yerlerinde iklimle ilgili verilerin ölçülmesi için şirket dışı uzmanlardan yardım almaya karar vererek en son standartlara göre genel karbon ayak izini ölçmüştür. 2011 yılının Temmuz ayında, Faber-Castell'in karbon ayak izi TÜV Rheinland tarafından değerlendirmeye alınmış ve uluslararası ISO 14064 standardına paralel olarak onaylanmıştır.

KALEM TEKNOLOJİYE YENİLMİYOR BİLGİSAYARLAR

01.10.2012 DİJİTAL AJANDALAR VE TELEFONLAR KALEMLE YAPTIĞIMIZ PEK ÇOK İŞİ DAHA HIZLI YAPMAMIZI SAĞLIYOR BELKİ AAAA PEK ÇOK İŞADAMI İÇİN KALEM GÖNÜLLERDEKİ FARKLI VE ÖZEL YERİNİ KORUYOR. ÇÜNKÜ KALEMLER İŞ DÜNYASI İÇİN PRESTİJ, İMZA, SONUÇ VE BAŞARININ SİMGESİ

Zamanın paradan daha değerli bir hal aldığı günümüz dünyasında, elektronik iletişim araçları hayatımızın her alanını işgal etmeye başladı. İşlerimizin önemli bölümünü bilgisayarla hatta telefonla yürütür olduk. Bu hızlı değişimle birlikte "Tuşlar kalemin yerini alabilir mi?" sorusuna cevap aramaya karar verdik. . . Sonuç olarak gördük ki 'kalem' bir yazım aracından çok daha fazla şey ifade ediyor yani vazgeçmek kolay değil! Kalem teknolojisi her gün gelişiyor, pazara yeni markalar giriyor. Koleksiyonerlerin sayısı da yavaş da olsa artış eğiliminde ayrıca birçok kişi kağıt ve kalemin sıcaklığını, yazım zevkini, bilgisayar klavyesinin standart yazı tipiyle mukayese bile etmiyor. Durum böyle olunca da prestij unsuru olan kalem, önemini hâlâ koruyor. İşadamlarının arasında irili ufaklı kalem koleksiyonu sahibi kişilerin sayısı da oldukça fazla. .

Ayrıca eskiden dolmakalem ile yakalayabildiğimiz akıcı yazıyı günümüzde roller veya jel kalem ile yakalamak da mümkün. Ancak ne olursa olsun lüks segmentte dolmakalemin tercih edildiği kesin.

KALEM SATIN ALIRKEN. . .

ÖNCELİKLE ALACAĞINIZ KALEMİN YETKİLİ BUTİK YA DA BAYİDEN ALINDIĞI VE GERÇEKLİĞİ HAKKINDA GARANTİ BELGESİ GİBİ EVRAKLARIN TAM OLDUĞUNU KONTROL EDİN

Dikkat etmeniz gereken en önemli nokta tabi ki kalemin uç ve yazım kalitesidir. Ayrıca, kalem denge merkezinin olması, tutuş rahatlığı sağlaması, bir arıza durumunda birebir değiştirilmesi veya en kısa sürede tamir edilip geri verilmesi de dikkat edilmesi gereken faktörlerden bazıları. . . Kalem alırken, kalemi mutlaka deneyin, yazı kalitesini ve tutuş rahatlığını ölçün. Bilinçsiz marka tutkunları kervanına katılmayın. Herkesin sahip olmadığı bir kaleme sahip olmak isteyenlerdenseniz, ürünün sorti bir üretim mı veya devamı olan bir ürün mü olduğunu yetkili kişilerden öğrenin. Tabi tüm hususlara dikkat ederken; zevkinizi geri plana atmayın. Beğendiğiniz bir tasarımı almaya özen gösterin. Satış sonrası servis ve garanti kapsamını öğrenin

SONSUZLUK, İYİ ŞANS VE ZENGİNLİĞİN SEMBOLÜ 8 BİN YIL BATAKLIKLARDA GÖMÜLÜ KALAN MEŞENİN ESRARENGİZ GÜZELLİĞİ İLE ALTININ PARLAKLIĞININ KUSURSUZ BİRLEŞİMİ OLAN 'GRAF VON FABER-CASTELL YILIN KALEMİ 2012', SONSUZLUĞU, İYİ ŞANS VE ZENGİNLİĞİ SEMBOLİZE EDİYOR

Çok az sayıda ağaç tarihi sulak alan meşesinin esrarengiz güzelliğini yansıtabiliyor. Meşe ağacının böylesine talep edilen ve değerli bir ahşaba dönüşmesi çok uzun zaman alıyor. Derin ve genellikle boğum boğum olan dokusuyla bu olağanüstü ağacın parçaları, bataklıklarda 8bin yıl boyunca gömülü kalmış. Kalemin gövdesini oluşturan meşenin derin dokusuyla incecik altın yapraklarını en mükemmel şekilde bütünleştirmek, olağanüstü zanaat, özel bir beceri ve sanatın eseri. 'Graf von Faber-Castell Yılın Kalemi 2012'nin yaratım aşamasında, altın yapraklar meşeye, ince bir sincap tüyü fırça yardımıyla özenle, tek tek uygulandı. Mısıra ve 4 bin yıl öncesine dayanan bu özel teknik, bugün sadece birkaç kişi tarafından yapılabiliyor. İşte bu ustalardan biri olan ve kendini antik Venedik yaldız sanatına adayan Ernst D. Feldmann, meşe kalem silindirinin üzerine katman katman yerleştirdi. Reçineye gömülerek de saf altının sahip olduğu eşsiz yansıma ortaya çıkarıldı. Her biri ayn numaraya sahip kalemler, koyu siyah renkte özel bir ahşap kutu içerisinde yer alıyor. Ernst D. Feldmann tarafından bizzat imzalanmış sertifika Bin 700 yaşındaki Alman meşesi üzerinde 24 ayar altın varak kaplama uygulandığı ve serinin 1. 500 adetle sınırlı olduğunu tasdik ediyor. Cam kapaklı ve ıhlamur ağacından yapılmış iki adet çıkarılabilir tablaya sahip kutusu, koleksiyonerlerin en gözde kalemlerini özenle dizmelerini sağlıyor.

3 BİN 500 EURO DEĞERİNDEKİ 'GRAF VON FABER-CASTELL YILIN KALEMİ 2012'YE SADECE 1500 KİŞİ SAHİP OLABİLECEK. BU SANAT ESERİ DOLMA KALEMİN M, F VE B ÖLÇÜLERİNDE VE 18 AYAR ÇİFT RENKLİ ALTIN UÇLARININ HER BİRİ, ELLE AYARLANABİLiYOR. TÜM METAL PARÇALARIN 24 AYAR ALTIN KAPLAMA OLDUĞU 'GRAF VON FABER CASTELL YILIN KALEMİ 2012', KAPAK İÇERİSİNDE YER ALAN SATRANÇ TAHTASI DESENİNDE LİMON RENGİ ÇOK DEĞERLİ SİTRİN TAŞIYLA TAÇLANDIRILIYOR

Faber-Castell Party Kids’de de çocuklarla birlikte

20.09.2012 Okulda, evde her an çocukların yanında olan Faber-Castell, artık partilerde de onları yalnız bırakmıyor. Çocuklar için birbirinden eğlenceli partilere imza atan Party Kids etkinliklerinde, çocuklar eğlenirken, şimdi Faber-Castell markalı ürünlerle de yaratıcılıklarını sergileyebilecekler.

Dünyaca ünlü yazım, işaretleme ve boyama gereçleri firması Faber-Castell çocukları hiçbir zaman unutmuyor. Evde, okulda, tatilde her zaman çocukların yanında olan Faber-Castell, onları şimdi de partilerinde yalnız bırakmayacak. Çocuklar için birbirinden yaratıcı organizasyonlara imza atan Party Kids'in tüm etkinliklerinde artık Faber-Castell ürünleri de yer alacak. Doğum günü partilerinde ya da outdoor etkinliklerinde bundan böyle çocuklar hem eğleniyor hem de özel olarak oluşturulan boyama alanlarında yaratıcılıklarını da sergiliyor olacaklar. Çocuklar Party Kids'in hazırladığı birbirinden değişik temalı eğlenceli partilerde boya kalemlerinden, oyun hamuruna kadar pek çok ürünün de yer aldığı özel dekorasyonlu Faber-Castell odasında hayallerini resme dökme imkanına kavuşacaklar.

Okul alışverişi yaparken aldığınız ürünlere dikkat edin!

27.08.2012 Yeni bir eğitim yılına daha merhaba derken kırtasiye alışverişleri de başlıyor. Kaliteli ve güvenilir ürünler ile ailelerden tam not alan Adel Kalemcilik'in Genel Müdürü Evrim Hizaler; ürettikleri Adel ve Faber-Castell ürünlerinin son derece güvenli olduğunu belirterek aileleri, üreticisini bilmedikleri hiçbir ürünü satın almamaları konusunda uyarıyor.

Ürün güvenliğini ilke olarak benimseyen, dünyaca ünlü yazım ve çizim gereçleri firması Faber-Castell, boya kalemleri, keçeli kalemler, pastel boyalar, guvaş boyalar, suluboyalar, parmak boyaları, oyun hamurları ve oyuncak sınıfına giren tüm ürünlerini testlerden geçirerek belgeliyor. Böylece sağlık ve kaliteye verdiği önemi de kanıtlamış oluyor. Kırtasiye ürünü satın alırken markanın kaliteli olmasının güven yarattığını vurgulayan; Türkiye yazım, çizim, boyama ürünleri pazarının lideri ADEL Kalemcilik Genel Müdürü Evrim Hizaler, üreticisi belli olmayan ürünlerin satın alınmaması gerektiğini belirtti

 

"Aileler kaliteye güveniyor!"

 

Sektörün öncü kuruluşu olarak tüketici ve üreticileri bilinçlendirme misyonunu benimsediklerinin altını çizen Hizaler, ailelerin artık kırtasiye ve oyuncak alışverişinde daha bilinçli olduklarını ve markasız ürünlerin satın alınmaması konusunda daha bilinçli davrandıklarını, markanın güvenilirliğine ve üreticisinin kurumsallığına dikkat ederek çocukları için markalı ürünleri tercih etmeye özen gösterdiklerini söyledi.

 

Hizaler, "Ürün güvenliği ve kalite odaklı yaklaşımımızla satışa sunduğumuz her üründe uzun ömürlülük, dayanıklılık, iyi örtücülük ve renklerin canlılığı olmazsa olmaz kriterlerimiz olarak sayıyoruz. Sektöre duyduğumuz sorumlulukla ayrıca ürün güvenliği konusunda farkındalık yaratmak üzerine çalışmalar yapıyoruz. Üreticisi belli olmayan ürünlerin satın alınmaması gerektiğini, kalite ve güvenlik testlerini geçmiş, kimyasal ve toksik madde içermeyen ürünlerin kullanılmasının çocukların sağlığı açısından daha güvenli olduğunu her platformda vurguluyoruz." açıklamasında bulundu.

 

Evrim Hizaler bu bağlamda, ürünlerimiz üretim esnasında Faber-Castell ve Adel laboratuarları ile dünya çapında akredite bir laboratuar olan SGS tarafından, çeşit ve renk bazında zorunlu testlere tabi tutulmaktadır" dedi.

Faber-Castell’le Sınıflar Renkleniyor!

13.08.2012 Yaz mevsiminin ardından tekrar okul heyecanı başlıyor. Dünyaca ünlü yazım, işaretleme ve boyama gereçleri firması Faber-Castell de çocukların okula dönüş heyecanına rengârenk kalemleri ve boyalarıyla eşlik ediyor.

Faber-Castell’le rengârenk bir okul dönemi daha başlıyor. Her zaman yenilikçi ürünleriyle çocukların hayatını renklendiren Faber-Castell, Grip ailesiyle bu yıl da onların en yakın arkadaşı olacak.

 

Elleri yormayan ergonomik üçgen gövdesi, parlak, canlı ve örtücü renkleriyle Grip Boya Kalemleri, gövdelerinde yer alan isim yazma alanı sayesinde kaybetmeyi imkânsız hale getiriyor. Kalın gövde (jumbo) seçeneği de bulunan bu kalemler, elin kaymasını önleyen yumuşak tutuş imkânı sağlıyor. Ailenin bir diğer üyesi olan canlı ve örtücü renklere sahip Jumbo Wax Crayon Pastel Boyalar, üzerinde bulunan grip noktacıkları sayesinde çocukların yorulmadan çizim ve boyama yapmalarını destekliyor. Silinebilen ve ufalanmayan Jumbo Wax Crayon Pastel Boyalar, kalemtıraşla açılabiliyor. Okul yaşamının vazgeçilmezi Grip Kurşun Kalemler ise kaymayı önleyen grip noktacıkları, üçgen gövdesi ve capcanlı renkleriyle yazı yazmayı keyifli hale getiriyor.

 

Okula dönüşün en renkli üyeleri arasında Faber-Castell köşeli pastel boyaları ve suluboyaları da yer alıyor. Çocukları resme alıştırmak için ideal bir seçim olan ufalanmaz, köşeli pastel boyalar ile çocuklar kâğıt, karton, tahta ve taş üzerine resim yapabiliyor; parlak, canlı ve örtücü renkli Faber-Castell suluboyalarıyla yaratıcılıklarını kolayca sergiliyorlar.

Faber-Castell Sürdürülebilir Kalkınmanın Resmi Sponsoru

03.07.2012 Dünyaca ünlü yazım ve çizim gereçleri markası Faber-Castell, en önemli marka yapıtaşlarından biri olan sosyal ve çevre sorumluluğunu pekiştirerek, Rio de Janerio'da gerçekleşen ve dünyanın en büyük sürdürülebilirlik etkinliği olan Rio +20'nin resmi tedarikçisi oldu.

1992 yılında Brezilya'nın başkenti Rio de Janerio'da gerçekleşen ve sürdürülebilirlik konusundaki en büyük organizasyon olan Rio Dünya Zirvesi'nden sonra bu yıl da Rio +20 - Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Konferansı gerçekleşti. Her iki konferansa da sponsor olan Faber-Castell, 13-22 Haziran tarihleri arasında gerçekleşen Rio +20 için temin ettiği 70.000 adet çevreci kalemle konferansın resmi tedarik sponsoru oldu. Böylece Faber-Castell, bu sponsorlukla sürdürülebilirlik konusundaki kararlılığının arkasında durduğunu bir kez daha gösterdi.

 

Dünyada tekrar ormanlaştırılmış bölgelerdeki ağaçlardan üretilen ahşap kasalı kalemlerin en büyük üreticisi olan Faber-Castell, aynı zamanda Konferans kapsamında 15 Haziran'da düzenlenen İş ve Biyolojik Çeşitlilik Atölyesi'nin (Business and Biodiversity Workshop) de sponsoru oldu. Etkinlik kapsamında Faber-Castell Brezilya Ağaç ve Ahşap Bölümü Müdürü Jairo Cantarelli tarafından "Tedarik Zinciri ve Biyolojik Çeşitlilik " başlıklı panelde bir sunum yapıldı.

 

Faber-Castell'in de imzalamış olduğu Almanya Çevre Bakanlığı Biyolojik Çeşitlilik Programı ile ilgili atölyede Cantarelli bu sözleşmenin genel olarak biyolojik çeşitliliği savunduğunu ve programa katılan şirketlerin çevre üzerindeki etkilerini planladığını dile getirdi. Bu konuda Faber-Castell'in etkinliklerini değerlendiren Cantarelli "Faber-Castell'de kalemlerin üretiminde kullanılan ana ham madde ağaçtır, yeniden ormanlaştırılmış alanlarda mevcut olan fauna ve floranın ve şirketin malvarlığının korunması ile gelişmekte olan üretim süreçleri dengelenmektedir. Bunun kanıtlarından biri de Faber-Castell'in Brezilya'da bulunan orman parklarında 500'ün üzerinde farklı hayvan türünün yaşıyor olmasıdır" şeklinde konuştu.

 

Çevre sorumluluğu

 

Rio +20 için kılavuzluk eden ilke olan sürdürülebilir kalkınma, 250'yi aşkın yıldır faaliyette olan Faber-Castell'in çok önemli yapıtaşlarından bir tanesidir. Faber-Castell'in farklı iş kollarının çevreye karşı sorumluluğu üretim ve dağıtımın her aşamasında varlığını göstermektedir. Faber-Castell 1980'li yıllardan itibaren üretiminin çok büyük bir kısmını yeniden ormanlaştırılan alanlardaki ağaçlar ile gerçekleştirmeye başladı. Gerçekleştirdiği en büyük projesi ile Faber-Castell, Brezilya'nın Prata şehrindeki 9.600 hektarlık bölümü 11 orman parkına bölerek, 2600 hektarlık kısmını kalıcı koruma için rezerve ederek, 6.700 hektarına da ormanlaşması en kolay ağaçlardan biri olan Pinus caribaea ekerek sürdürülebilirlik konusundaki projelerini zirveye taşıdı. Bu öncülüğü ile Faber-Castell Brezilya, São Carlos (SP) şehrinde bulunan EcoLápis fabrikası ve yılda 1.9 milyar birim üretimi ile dünyanın en büyük çevreci kalem üreticisi unvanına sahip oldu. 1999 yılında Prata projesi, orman yönetimi alanında uluslararası bir lider olan FSC'nin (Orman İdare Konseyi) onayını almış ve geçtiğimiz günlerde Faber-Castell EcoLápis de FSC tarafından onaylanmıştır.

 

2004 yılında Faber-Castell, ISO 14001 sertifikası da almış ve bu sertifikasını 2010 yılında yenilemiştir. Son olarak şirket, önemli hedeflerinden bir diğerini daha gerçekleştirerek Faber-Castell tarafından üretilen kalemlerin %95'inde FSC onaylı ağaç kullanmaya başlamıştır. Şirketin ahşap kasalı diğer kalemleri ise yönetilebilir ormanlardan üretilmektedir.

 

Faber-Castell aynı zamanda insan hakları, işçi ilişkileri, çevre ve yolsuzluğun önlenmesi ile ilgili hususlarda da dünya genelinde kabul görmüş iş uygulamaları ve temel değerlerin uluslararası iş toplumuna kaydırıldığı BM inisiyatifi olan Global Compact – Küresel İlkeler Sözleşmesi'nin de bir tarafıdır.

“Çocuklar Gülsün Diye” Projelerine Faber-Castell Desteği

31.05.2012 Yazım, çizim, boyama ürünleri pazarının lideri Faber-Castell, "Çocuklar Gülsün Diye" derneği ile çok önemli bir birlikteliğe imza attı. 23 Nisan'da Van'da açılışı yapılan anaokulunun her türlü kırtasiye ihtiyacını karşılayan Faber-Castell, bundan sonraki süreçte de derneğin tüm projeleri için desteğini artırarak sürdürecek.

Çocuklara yönelik düzenlediği yaratıcı ve öğretici çalışmalarını her dönemde sürdüren Faber-Castell, Gülben Ergen'in kurucusu ve başkanı olduğu Çocuklar Gülsün Diye Derneği'ni kırtasiye malzemeleriyle desteklemek için önemli bir işbirliğine imza attı.

 

Derneğin 7.2'lik deprem felaketi ile sarsılan Van'ın Erciş ilçesinin Yukarı Işıklı Köyü'nde açtığı 10. ana okulunun tüm kırtasiye malzemelerini karşılayan Faber-Castell, bundan böyle Çocuklar Gülsün Diye Derneği'nin açacağı tüm anaokullarının, boyadan kaleme, silgiden deftere kadar bütün ihtiyaçlarını karşılayacak.

 

Faber-Castell'in, Çocuklar Gülsün Diye Derneği'yle yaptığı bu işbirliği hakkında konuşan Adel Kalemcilik Pazarlama Direktörü Ayşe Kırımlı şunları söyledi: "Türkiye'nin geleceği olan çocuklarımızın yüzünü güldürecek bu projede yer almaktan dolayı çok mutlu ve gururluyuz. Faber-Castell olarak, Çocuklar Gülsün Diye Derneği'ne desteğimizi artırarak devam ettirmeyi planlıyoruz".

Faber-Castell’le çocuklar yaratıcılıklarını parmaklarıyla renklendirecek, Pop-Art sanat akımını keşfedecekler

22.05.2012 Faber-Castell çocukların yaratıcılığını geliştirmeye yönelik haftasonu aktivitelerine devam ediyor. Bu haftasonu çocuklar isterlerse parmaklarını kullanarak yaratıcı dünyalarının renklerini yansıtacaklar, isterlerse önemli sanat akımlarından Pop-Art’ı keşfedip, kendi 3 boyutlu pop-art’larını yapacaklar.

Etkinlik: Boyama Atölyesi “Parım Parım Parmaklarım”
Yer: Rahmi M. Koç Müzesi Faber-Castell ile Hafta Sonu Eğitim Atölyesi / Fenerbahçe Vapuru
Tarih: 26 Mayıs 2012, Cumartesi
Saat: 11.00-12.00
Yaş Grubu: 4-6 yaş
Etkinlik detayı: Rahmi M. Koç Müzesi “Faber-Castell ile Hafta Sonu Eğitim Atölyesi” çerçevesinde düzenlenen “Parım Parım Parmaklarım" atölyesinde çocuklar kalemsiz, fırçasız, 10 parmaklarının 10 marifetiyle
Haliç’in renklerini canlandıracaklar.

 

*Rahmi M. Koç Müzesi’ndeki “Parım Parım Parmaklarım” Boyama Atölyesi’ne katılmak için 0212 369 66 00 numaralı telefonları arayarak rezervasyon yaptırılması gerekiyor. Atölye için kişi başı katılım ücreti 25 TL’dir.

 


Etkinlik: “Pop-Art” 3 Boyutlu Resim Atölyesi
Yer: İstanbul Oyuncak Müzesi
Tarih: 26 Mayıs 2012, Cumartesi
Saat: 11.00-13.00
Yaş Grubu: 4-8 yaş
Etkinlik detayı: “Faber-Castell’le Hayallerim Atölyesi” kapsamında düzenlenen “Pop-Art” 3 Boyutlu Resim Atölyesi’nde çocuklar önemli sanat akımı Pop-Art’ı tanıyıp, kendi 3 boyutlu pop-art resimlerini yaratacaklar.

 

*Atölye çalışmasına katılmak için 0216 359 45 50-51 numaralı telefonları arayarak rezervasyon yaptırılması gerekiyor. Atölye çalışmaları müze ziyaretçilerine ücretsizdir. Müze giriş ücreti tam bilet 8 TL, indirimli bilet 5 TL.

Faber-Castell çocukların yaz tatilini renklendiriyor

10.05.2012 Dünyaca ünlü yazım, işaretleme ve boyama gereçleri firması Faber-Castell yaz tatilinde de çocukların en yakın arkadaşı olacak. Çocukların hem yaratıcılıklarını geliştirebilecekleri hem de eğlenecekleri resim aktiviteleri için, Faber-Castell'in suluboya, pastel boya ve parmak boyaları yaz tatilleri için biçilmiş kaftan.

Çocukların yaz tatillerini faydalı bir şekilde geçirmelerinin en iyi yolu yaratıcı çalışmalarla onları hem eğitmek hem de eğlendirmekten geçiyor. Çocukların en iyi dostlarından olan Faber-Castell'in suluboya, pastel boya ve parmak boyaları yaz tatillerinde de onları yalnız bırakmıyor. Minikleri resme alıştırmak için ideal suluboylar, parlak canlı ve örtücü renkleriyle kağıt ve benzeri yüzeylerde etkili sonuçlar veriyor. Pastel boyaları tercih eden çocuklar ise, kağıt, karton ve tahta üzerine istedikleri resimleri Faber-Castell'in ufalanmayan pastel boyaları ile çizebiliyorlar. Rahat ve yumuşak kullanımları ve 47 derece ısıya kadar dayanıklılıklarıyla yaz tatilinde ideal çeşitlenmeler sunan Faber-Castell pastel boyalar, çantalı ve kutulu ambalaj seçenekleri ile 36 farklı rengi taşıma kolaylığı da sağlıyor.

 

3 yaş üzeri çocukların yaratıcılıklarını özgürce sergileme imkanı veren bir diğer boya da parmak boyası. 6 rengi bulunan parmak boyası, kağıt ve karton üzerinde fırça ya da sünger ile kullanıma uygun. Sağlığa zararlı hiçbir madde içermeyen parmak boyasının renk karışımları, çocukların dünyalarını daha da renklendiriyor.

 

Faber-Castell'in tüm boyama ürünleri, Türkiye ve dünya çapında akredite bir laboratuvar olan SGS Laboratuvarları'nda testlere tabi tutularak çocukların sağlığı için ürün güvenliği test ediliyor. Böylece çocuklara ulaşan boyama ürünleri anne-babalar tarafından gönül rahatlığıyla satın alınması için ulusal ve uluslar arası tüm standartlara uygun olarak üretiliyor.

 

Ürünlerin tavsiye edilen satış fiyatı, Faber-Castell "Suluboya" 6 TL, "Pastel Boyalar", 5 TL, "parmak boyası" 10TL'dir.

Faber-Castell’den öğretmenlere ‘Yaratıcı Çocuk, Yaratıcı Beyin’ seminerleri

30.04.2012 Yazım, çizim, boyama ürünleri pazarının lideri Faber-Castell, öğretmenlerin kişisel gelişimlerine katkı sağlamak amacıyla 28 Nisan'da 'Yaratıcı Çocuk, Yaratıcı Beyin' isimli bir seminer düzenledi. Konuşmacı olarak Marmara Üniversitesi Eğitim Fakültesi öğretim görevlisi Yrd. Doç. Dr. Özgül Polat'ın katıldığı seminere, ilk öğretim öğretmenleri büyük ilgi gösterdi.

Çocukların zihinsel, fiziksel ve kültürel gelişimleri kadar, onları eğiten öğretmenlerin de kişisel gelişimlerine önem veren Faber-Castell, 'Yaratıcı Çocuk, Yaratcı Beyin' isimli bir seminer düzenledi. 28 Nisan'da Double Tree by Hilton'da gerçekleştirilen seminere 130'dan fazla ilk öğretim okulu öğretmeni katıldı. Adel Kalemcilik Pazarlama Direktörü Ayşe Kırımlı, bu seminerin Faber-Castell tarafından çok önemsendiğini vurgulayarak ilköğretim öğretmenlerine bu seminerler aracılığıyla yeni ufuklar sunmalarından dolayı mutlu olduklarını belirtti. Kırımlı ayrıca bu seminerlerin daha sonra İstanbul dışında başka illerde de sürdürüleceğini sözlerine ekledi.

 

Seminere konuşmacı olarak katılan Marmara Üniversitesi Eğitim Fakültesi öğretim görevlisi Yrd. Doç. Dr. Özgül Polat yaratıcı düşünce ve soru sormanın beynin gelişimindeki önemini vurgulayan bir sunum gerçekleştirdi. Çocukların beyinlerinin çok büyük bir kısmının ilkokul çağındaki etkenlerle geliştiğini bu anlamda ilköğretim öğretmenlerinin rolünün çok büyük olduğunu vurguladı. Sunumunun sonunda da beyni geliştirmek için yapılan yaratıcı çalışmalar ve egzersizler hakkında öğretmenlere örnekler sundu.

 

Seminerde ayrıca Marmara Üniversitesi Eğitim Fakültesi'nde Yard. Doç. Dr. Oya Abacı'nın desteği ile sanat etkinliği uygulama çalışmaları yapıldı. Abacı, öğretmenlerle Faber-Castell'in farklı ürünleri eşliğinde yaratıcı sanat çalışmaları yaptı.

 

Seminere katılan ilköğretim öğretmenleri, sunum ve proje çalışmasından aldıkları bilgi ve fikirleri sınıflarında uygulamak üzere notlar alarak seminerden kazanımlarını artırdılar.

“0.5 Ucu Olan Var Mı?” ile sosyal medyada yeni dönem!

01.04.2012 Okul yıllarının vazgeçilmez cümlesi “0.5 Ucu Olan Var Mı?” Faber-Castell’in, Facebook uygulamasının ismi oldu. Faber-Castell Facebook sayfası üzerinden kullanıcılara sunulan uygulama, adinteractive prodüksiyonu ile sosyal medyada yeni bir dönem başlattı. Uygulama boyunca en çok “0.5 ucu olan var mı?” yazanlar birbirinden değerli hediyeler kazandılar. Ayrıca kampanya boyunca sayfanın fan sayısı, iki katına çıkarak 45.317 sayısına ulaştı!

Faber-Castell’in “0.5 Ucu Olan Var Mı?” adlı uygulaması Faber-Castell’in Facebook sayfası üzerinden 15 Şubat 2012 tarihinde kullanıcılara sunuldu. Facebook uygulamaları arasında bir ilk olan “0.5 Ucu Olan Var Mı?” uygulamasının diğer uygulamalardan farkı; uygulama dışında da oynanarak yayılması, merak etkisi uyandırması ve kullanıcıların kendi istekleriyle Facebook üzerinde birbirinden farklı her yere uygulamanın sloganını yazarak ödüllere yaklaşma imkanı bulması oldu. Bu eğlenceli uygulama kendi kendine yayılarak viral etki yarattı ve uygulamayı kabul eden kullanıcılar, kampanya boyunca Facebook üzerinde mümkün olan her alana yaklaşık 100.000 kez “0.5 ucu olan var mı?” yazdı.

 

adinteractive tarafından hazırlanan uygulamada kullanıcılar, uygulama tarafından kendilerine verilen her sanal Faber-Castell 0.5 uç ile 10’ar kez Facebook’ta arkadaşlarının duvarına, arkadaşlarının fotoğraflarının altına yorum olarak ya da arkadaşlarının iletilerinin altına yorum olarak “0.5 ucu olan var mı?” yazdılar. Ucu biten kullanıcılar ise arkadaşlarını davet ederek uç isteyip, aldıkları uçlarla daha çok yazma imkanı yakaladılar. Faber-Castell’in Facebook sayfasının fan sayısı, kampanya boyunca iki katına çıkarak 45.317 kişiye ulaştı. Kullanıcıların da sahiplenmesiyle büyük bir hızla yayılan ve ilk kez bu şekilde yapılan bir uygulama özelliği taşıdığı için “0.5 ucu olan var mı?” ile bir ilke imza atıldı!

 

Uygulama boyunca en çok “0.5 ucu olan var mı?” yazan kullanıcılardan 1.’ye Apple iPad, 2.’ye Samsung Galaxy Ace 5830 cep telefonu, 3.’ye iPod Shuffle ve ardından gelen 100 kişiye Faber-Castell Yazım Seti hediye edildi.

Faber-Castell’in 250. yılı onuruna görkemli gala

03.03.2012 Temelleri 1761 yılında atılan, dünyanın en ünlü yazım-çizim gereçleri markası Faber-Castell’in, 250. kuruluş yıldönümü nedeniyle Dünya genelinde gerçekleştirilecek etkinlikler İstanbul’dan başladı. 250. yılın dünya lansmanı için Türkiye’ye gelen Faber-Castell’in 8. kuşak temsilcisi Kont Anton Wolfgang von Faber-Castell’in katılımıyla Çırağan Sarayı’nda 2 Mart Çarşamba gecesi bir gala yemeği düzenlendi.

Almanya’nın Nürnberg kenti yakınlarındaki Stein kasabasında, marangoz Kaspar Faber’in 1761 yılında ilk kurşun kalemini üretmesiyle temelleri atılan Faber-Castell, bu yıl 250. kuruluş yıldönümünü kutluyor.

250. yıl için planlanan özel etkinlikler İstanbul Çırağan Sarayı’nda gerçekleştirilen bir gala yemeğiyle start alırken, gecenin ev sahipliğini Faber-Castell’in 8. kuşak temsilcisi Kont Anton Wolfgang von Faber-Castell ve Anadolu Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Özilhan üstlendi.

Enbe Orkestrası’nın çaldığı şarkılar ve Sunay Akın’ın kısa gösterisiyle renklenen geceye, ADEL Kalemcilik’in iş ortakları ve sosyal paydaşlarının da aralarında bulunduğu yaklaşık 300 kişilik bir davetli grubu katıldı.

Kont Faber-Castell, gecenin açılışında yaptığı kısa konuşmada, şirketin 250 yıllık başarı hikayesinin sırrını “her zaman öğrenmeye meraklı olmak ve müşterinin yararına olacak bakış açısını hiçbir zaman kaybetmemek” olarak açıkladı.

ADEL Kalemcilik hakkında

1969 yılında faaliyete geçen ADEL Kalemcilik, Anadolu Grubu ile dünyaca ünlü yazım gereçleri firması Alman Faber-Castell A.G.'nin ortaklığıdır. 1996'da halka açılan ADEL'in bugün %27 civarında hissesi İstanbul Menkul Kıymetler Borsası'nda işlem görmektedir.

ADEL, Türkiye yazım, çizim, boyama ürünleri pazarının lideri olarak İstanbul'daki tesisinde; ağaç cidarlı kurşun kalemler, boya ve kopya kalemleri, tükenmez kalemler, mekanik kurşunkalemler ve minleri, sıvı mürekkepli kalemler, keçeli kalemler, pastel boyalar, suluboyalar, silgiler, parmak boyası, guvaş boya ve oyun hamuru üretmektedir. Üretilen bu ürünler Faber-Castell, Johann Faber, ADEL, Eberhard Faber ve Atlas markalarıyla güçlü bir satış ağı ile tüm Türkiye'ye pazarlanmaktadır.

Ayrıca, Faber-Castell ürünlerinin tek yetkili Türkiye distribütörü olarak dünyanın farklı bölgelerinde üretilen Faber-Castell ürünlerini de ithal ederek ülkemizde tüketicilere sunmaktadır.

ADEL Kalemcilik, 54 ülkeye ADEL markalı ürünlerini ve Faber-Castell sistemine de Faber-Castell markasıyla ürettiği ürünleri ihraç etmektedir.

ADEL İstanbul fabrikası için EN ISO 9001: 2008 sertifikasına sahiptir.

O’nu kalbinden vuracaksınız!

06.01.2012 Dünyaca ünlü yazım çizim gereçleri firması Faber-Castell; Design Serisi‘nin aşk kadar çekici Loom Kalemleri ile size, Sevgililer Günü'nde aşkınızı anlatmanın en estetik yolunu sunuyor! O'nu kalbinden vurmaya hazır mısınız?

14 Şubat Sevgililer Günü'nün büyüsüne inanan Faber-Castell; romantik bir kutlama vaat ederek sizin için aşkınıza en özel hediyeyi seçiyor. Siz de Faber-Castell Design Serisi‘nden estetiğin ideallik ile buluştuğu, aşk kadar çekici Loom'u tercih edin; Sevgililer Günü'nde kulağına ne kadar özel olduğunu fısıldarken, hayatın her anında O'nun yanında olduğunuzu da hissettirin...

 

Faber-Castell Design Serisi'nde yer alan Loom Roller, Versatil ve Tükenmez Kalemleri; metalik gümüş, turuncu, mavi, mor ve piyano siyahı ile piyano beyazından oluşan 6 renk seçeneği ile her zevke ve beğeniye hitap ediyor.

 

Faber-Castell Design Loom Versatil Kalemler, 0.7 mm uç kalınlığı ile rahat bir kullanım sunarken, Faber-Castell Design Loom Tükenmez ve Roller Kalemler geniş kapasiteli refil ve B ucu ile yazınızın güzelliğini sergiliyor. Kapağın çevirme mekanizmasıyla harekete geçerek kolay bir kullanım sağlayan Faber-Castell Design Loom Serisi, yaylı metal klips mekanizması sayesinde cepte ve ajanda da güvenle taşınabiliyor.

Yılbaşı maskeniz Faber-Castell atölyesinden!

31.12.2011 Yılbaşı gecesi yaratıcılığını sergilemek ve sevdiklerine en özel hediyeyi vermek isteyen tüm çocukları, 31 Aralık Cumartesi günü İstanbul Oyuncak Müzesi’nde düzenlenecek Faber-Castell atölyesine bekliyoruz! Yeni yıla kendi tasarladığınız yılbaşı maskeleri ile ‘merhaba’ deyin, tüm 2012’yi sevinç içinde geçirin…

Etkinlik: “Yılbaşı Akşamına Maskemi Hazırlıyorum” Resim Atölyesi

Yer: İstanbul Oyuncak Müzesi

Tarih: 31 Aralık 2011, Cumartesi

Saat: 11:00-13:00

Yaş Grubu: 4-8

Etkinlik detayı: “Faber-Castell’le Hayallerim Atölyesi” kapsamında düzenlenecek atölyede hayallerini boyalarla kağıda dökecek çocuklar; birbirinden yaratıcı şekillerde rengarenk yılbaşı maskeleri yapacaklar . Bu gizemli macerada öncesinde tüm çocuklar müzeyi gezerek, mekanın masalsı dünyasıyla da tanışacaklar. 

 

*Atölye çalışmasına katılmak için 0 216 359 45 50 - 51 numaralı telefonları arayarak rezervasyon yaptırılması gerekmektedir. Atölye çalışmaları müze ziyaretçilerine ücretsizdir. Müze giriş ücreti; tam bilet 8 TL, indirimli bilet 5 TL.

Yaratıcı çocuklar, Faber-Castell atölyelerinde buluşuyor

03.12.2011 Hem yaratıcılıklarını sergilemek, hem de el becerini geliştirmek isteyen tüm çocukları 3 Aralık Cumartesi günü İstanbul Oyuncak Müzesi ve Rahmi Koç Müzesi’nde düzenlenecek Faber-Castell atölyelerine bekliyoruz!

Etkinlik: “Noelmurta” Boyama Atölyesi 

Yer: Rahmi M. Koç Müzesi Eğitim Birimi / Fenerbahçe Vapuru

Tarih: 3 Aralık 2011, Cumartesi

Saat:14:00-15:00 

Yaş Grubu: 4-5

Etkinlik detayı: REtkinlik detayı: Rahmi M. Koç Müzesi Eğitim Birimi ve uzman eğitimciler eşliğinde, 4 – 5  yaş arasındaki çocuklar, yapacakları Noel Baba şeklindeki sürpriz yumurtalarla Noel Baba’nın gizemli yolculuğunun peşine düşecek, gizlice bacadan mı girdiğini yoksa yumurtadan mı çıktığını öğrenecekler. Yılbaşına özel, sadece bir kez gerçekleşecek bu atölyemize tüm minik arkadaşlarımızı bekliyoruz.

*Rahmi M. Koç Müzesi’ndeki “Noelmurta” adlı Boyama Atölyesi’ne katılmak için 0212 369 66 00 numaralı telefonları arayarak rezervasyon yaptırılması gerekmektedir. Atölye için kişi başı katılım ücreti 20 TL’dir.

Etkinlik: “Ege Denizi’nde Yelkenlim ile Geziyorum” Resim Atölyesi

Yer: İstanbul Oyuncak Müzesi

Tarih: 3 Aralık 2011, Cumartesi

Saat: 11:00-13:00

Yaş Grubu: 4-8

Etkinlik detayı: “Faber-Castell’le Hayallerim Atölyesi” kapsamında düzenlenecek atölyede çocuklar, gözlem gücünü geliştiriyor! Ege Denizi’ne doğru yolculuğa çıkacak olan minikler, yaratıcılıklarını kullanarak tasarladıkları yelkenlileriyle masmavi denizleri keşfediyor. Aynı zamanda tüm çocuklar, atölye çalışması öncesinde müzeyi gezerek, mekanın masalsı dünyasıyla da tanışıyorlar.

 

*Atölye çalışmasına katılmak için 0 216 359 45 50 - 51 numaralı telefonları arayarak rezervasyon yaptırılması gerekmektedir. Atölye çalışmaları müze ziyaretçilerine ücretsizdir. Müze giriş ücreti; tam bilet 8 TL, indirimli bilet 5 TL.

Faber-Castell Vitrin Yarışması’nın birincilik ödülü Karadeniz Bölgesi’nin

20.10.2011 Dünyaca ünlü yazım, işaretleme ve boyama gereçleri firması Faber-Castell, kuruluşunun 250. yıl dönümünü kutlamak üzere başlattığı “Vitrin Yarışması”nı sonuçlandırdı. Jüri oylaması sonucunda Türkiye genelinde seçilen ilk 3 kırtasiye perakendecisi 10.000, 7.500 ve 5.000 TL değerinde ürün ve LED TV hediyeleri ile ödüllendirildi.

Faber-Castell’in 250. yıl dönümünü kutlamak üzere Türkiye genelinde başlattığı “Vitrin Yarışması” sonuçlandı. Mağazasının vitrinini en yaratıcı şekilde düzenleyen ilk 3 kırtasiye perakendecisi 10.000, 7.500 ve 5.000 TL değerinde ürün ve LED TV ile ödüllendirildi.

 

Türkiye’nin 7 bölgesinden toplam 467 perakendecinin katıldığı yarışmanın birincisi Karadeniz Bölgesi’nden Hikmet Amca Kırtasiye, ikincisi Doğu Anadolu Bölgesi’nden Batı Kitap Kırtasiye, üçüncüsü ise Akdeniz Bölgesi’nden Ercanlar Kırtasiye Market olarak belirlendi.

 

Yalnız Faber-Castell markalı ürünlerin ve promosyon malzemelerinin kullanıldığı Vitrin Yarışması’nda Türkiye genelinde ilk üçe girmeye hak kazanan perakendeciler, diğer ödüllere ek olarak 36, 40 ve 42 inch LED TV’lerin de sahibi oldu.

 

Yarışmanın jüri üyeliğini Marketing Türkiye Genel Yayın Yönetmeni Günseli Özen Ocakoğlu, Mimar Sinan Üniversitesi Tiyatro Ana Sanat Dalı Öğretim Üyesi Prof. Bengi Bugay, Adel Kalemcilik Pazarlama Müdürü Müge Özel, Adel Kalemcilik Satış Müdürü Kemal Akyüzlü ve Adel Kalemcilik Satış Şefi Ercan Kestane üstlendi.

 

Ödül kazanan yarışmacıların isimlerine ve vitrin görsellerine www.faber-castellvitrini.com web sitesinden ulaşabilirsiniz.  

Faber-Castell Vitrin Yarışması’nın birincilik ödülü Karadeniz Bölgesi’nin

11.10.2011 Dünyaca ünlü yazım, işaretleme ve boyama gereçleri firması Faber-Castell, kuruluşunun 250. yıl dönümünü kutlamak üzere başlattığı “Vitrin Yarışması” sonuçlandı. Jüri oylaması sonucunda Türkiye genelinde seçilen ilk 3 kırtasiye perakendecisi 10.000, 7.500 ve 5.000 TL değerinde ürün ve LED TV hediyeleri ile ödüllendirildi.

Yalnız Faber-Castell markalı ürünlerin ve promosyon malzemelerinin kullanıldığı Vitrin Yarışması’na, Türkiye’nin 7 bölgesinden toplam 467 perakendeci katıldı. Yarışmanın birincisi Karadeniz Bölgesi’nden Hikmet Amca Kırtasiye, ikincisi Doğu Anadolu Bölgesi’nden Batı Kitap Kırtasiye, üçüncüsü ise Akdeniz Bölgesi’nden Ercanlar Kırtasiye Market olarak belirlendi.

Ödül kazanan yarışmacıların isimlerine ve vitrin görsellerine www.faber-castellvitrini.com web sitesinden ulaşabilirsiniz.  

Minikler, Faber-Castell’le mutfak atölyesinde

08.10.2011 Yaratıcılıklarını sergilerken, el becerilerini de geliştiren çocuklar için düzenlenen Faber-Castell atölyeleri, Rahmi M. Koç Müzesi’nde gerçekleşecek “Kurabiyem Benim Şekerparem” Mutfak Atölyesi ile devam ediyor. Minikler; 8 Ekim Cumartesi Günü Rahmi M. Koç Müzesi’ndeki Fenerbahçe Vapuru’nda, Faber-Castell’in desteğiyle gerçekleşecek mutfak atölyesinde kurabiye pişirecekler.

Etkinlik: “Kurabiyem Benim Şekerparem” Mutfak Atölyesi 

Yer: Rahmi M. Koç Müzesi Eğitim Birimi

Tarih: 8 Ekim 2011, Cumartesi

Saat: 14:00-15:30 

Yaş Grubu: 4-6

Etkinlik detayı: Minikler, Rahmi M. Koç Müzesi Eğitim Birimi eşliğinde ve Faber-Castell’in desteğiyle mutfak sanatını öğrenerek kurabiye pişirecekler. El becerilerini geliştirirken, temel mutfak bilgilerini de öğrenen minikleri eğlenceli bir haftasonu bekliyor. 

*Rahmi M. Koç Müzesi’ndeki “Kurabiyem Benim Şekerparem” adlı Mutfak Atölyesi’ne katılmak için 0212 369 66 00 numaralı telefonları arayarak rezervasyon yaptırılması gerekmektedir. Atölye için kişi başı katılım ücreti 25 TL’dir.

Faber Castell ile rengarenk bir haftasonu…

10.09.2011 El becerilerini geliştirmek ve yaratıcılıklarını sergilemek isteyen çocuklar için Faber-Castell’in desteğiyle düzenlenen atölyeler, 10 Eylül Cumartesi günü Rahmi Koç Müzesi’nde devam ediyor… Faber-Castell, 10 Eylül Cumartesi günü Rahmi Koç Müzesi’nde gerçekleşecek “Düş Bahçesi” Boyama Atölyesi’nde yaratıcı minikleri biraraya getiriyor.

Etkinlik: “Düş Bahçesi” Boyama Atölyesi

Yer: Rahmi M. Koç Müzesi

Tarih: 10 Eylül 2011, Cumartesi

Saat: 11:00-12:30

Yaş Grubu: 5-7

Etkinlik detayı: Çocuklar, Faber-Castell’in desteğiyle Rahmi M. Koç Müzesi’nde saksıları en sevdikleri renkler ile süsleyecekler. Özenle boyadıkları saksılarına çiçekler ekip yeni umutlar yeşerten çocuklar, atölye sonrasında evlerine rengarenk çiçeklerle dönecekler.

 

*Rahmi M. Koç Müzesinde gerçekleşecek “Düş Bahçesi” Boyama Atölyesine katılmak için 0212 369 66 00 numaralı telefonları arayarak rezervasyon yaptırılması gerekmektedir. Atölye için kişi başı katılım ücreti 30 TL’dir.

Faber Castell ile takı tasarım atölyesi Rahmi M. Koç Müzesi’nde

16.07.2011 Faber-Castell, el becerilerini geliştirmek ve yaratıcılıklarını sergilemek isteyen tüm çocukları 16 Temmuz Cumartesi günü gerçekleşecek “Taktım Takıştırdım” Boyama Atölyesi’ne davet ediyor. Yaratıcı minikler; Rahmi M. Koç Müzesi’nde düzenlenecek olan atölyede, boncuklarını Faber-Castell’in rengarenk boyama kalemleriyle süsleyerek farklı aksesuarlar tasarlayacaklar. Hem erkek hem de kız çocuklarına hitap eden atölyede yaratıcı beyleri bir de sürpriz bekliyor.


 

Etkinlik: “Takdım Takıştırdım” Boyama Atölyesi

Yer: Rahmi M. Koç Müzesi

Tarih: 16 Temmuz 2011, Cumartesi

Saat: 14:00-15:30

Yaş Grubu: 8-12

Etkinlik detayı: Çocuklar, Rahmi M. Koç Müzesi Eğitim Birimi eşliğinde Faber-Castell boyalarını kullanarak rengarenk boncuklar tasarlayacaklar. Boncuklarını iplere dizerek yaratıcı aksesuarlar oluşturan çocuklar, keyifli bir gün geçirecek.  

 

*Rahmi M. Koç Müzesi’ndeki “Takdım Takıştırdım” Boyama Atölyesine katılmak için 0212 369 66 00 numaralı telefonları arayarak rezervasyon yaptırılması gerekmektedir. Atölye için kişi başı katılım ücreti 25 TL. 

Miniklerin tasarımları Faber-Castell ile rengarenk

02.07.2011 El becerilerini geliştirirken, boyama aktivitelerine de katılmak isteyen çocuklar için yıl boyunca düzenlenen Faber-Castell atölyeleri; Temmuz ayında da minik sanatçıların hayal dünyasına renk katmaya devam ediyor. Faber-Castell, 2 Temmuz Cumartesi günü Rahmi M. Koç Müzesi’nde moda ve renk seçimleri konusunda çocuklara tüyolar vererek, onların kendi tasarımlarını yaratmalarına da yardımcı oluyor. Çocukların hayal güçlerini sınırların ötesine taşıyan Faber-Castell renkleri sayesinde minikler, kendi yarattıkları tasarımların mankeni de oluyor.

Etkinlik: “Moda Değişiyor” Boyama Atölyesi   

Yer: Rahmi M. Koç Müzesi

Tarih: 2 Temmuz 2011, Cumartesi

Saat: 11:00-12:30

Yaş Grubu: 5-7

Etkinlik detayı: Rahmi M. Koç Müzesi Eğitim Birimi eşliğinde çocuklar; giymekten hoşlandıkları kıyafetleri en sevdikleri renklerle buluşturarak modaya yön verecekler. Kendi modasını yaratan minikler; hem birbirine yakışan renkleri Faber-Castell boya kalemleriyle keşfedecek, hem de mankenlik yapacaklar.

 

*Rahmi M. Koç Müzesi’nde düzenlenecek “Moda Değişiyor” adlı Boyama Atölyesi ‘ne 

katılmak için 0212 369 66 00 numaralı telefonları arayarak rezervasyon yaptırılması gerekmektedir. Atölye için kişi başı katılım ücreti 30 TL’dir.

 

 

’12 Sanatçı 120 Gelecek’ sergisi Sakıp Sabancı Müzesi’nde

25.05.2011 Büyük ressamlar ve minik ressam adaylarının ortak eserleri görücüye çıktı!

Faber-Castell’in hayata geçirdiği ve geleceğin sanatçıları olmaya aday çocuklarımızda erken yaşta sanat bilinci ve sevgisinin oluşturulmasını hedefleyen  ‘12 Sanatçı 120 Gelecek’ projesinin en önemli üretisi olan sergi, 25–31 Mayıs tarihleri arasında Sakıp Sabancı Müzesi’ndeki The Seed Etkinlik Merkezi’nde düzenlendi.

Geleceğin sanatçı adayları olan gençlerin dikkatini resim sanatına çekmek, onların önünde farklı ve renkli bir ufuk açmak amacıyla gerçekleştirilen 12 Sanatçı 120 Gelecek isimli eğitim, kültür ve sosyal sorumluluk projesi kapsamında, 6, 7 ve 8. sınıf öğrencileri, Türk Resim Sanatı’nın usta isimlerinin atölye ve sergilerine konuk oldu. Usta ressamlar gençlerin elindeki boş sayfalara Faber-Castell’in rengarenk ürünlerini kullanarak ilk dokunuşu gerçekleştirdi ve ‘minik ressamlar’a yol gösterdi.

Faber-Castell ile vitrinler renkleniyor…

31.01.2010 Dünyaca ünlü yazım gereçleri firması Faber-Castell, kuruluşunun 250. yılında, markanın ürünlerini en yaratıcı şekilde kullanarak vitrinini tasarlayan ve jüri oylaması sonucunda, Türkiye genelinde seçilen ilk 3 kırtasiye perakendecisine 10.000, 7.500 ve 5.000 TL değerinde ürün ve LED TV hediye edecek.

Faber-Castell, kuruluşunun 250. yıl dönümünü kutlamak üzere Türkiye genelinde başlattığı “Vitrin Yarışması” ile mağazasının vitrinini en yaratıcı şekilde düzenleyen ilk 3 kırtasiye perakendecisine 10.000, 7.500 ve 5.000 TL değerinde ürün ve LED TV armağan ediyor. Türkiye genelindeki, 7 farklı bölgeden tüm kırtasiye perakendecilerinin katılabileceği yarışmada, vitrinlerin 1 Ağustos – 10 Ekim 2011 tarihleri arasında aynı düzende korunması gerekiyor.

 

Türkiye’deki bölgelerden belirlenen ilk 3 kırtasiye perakendecisinin oluşturacağı 21 kişilik kazanan listesinde her bölgenin birincileri arasından ilk 3’e kalanlar belirleniyor. Böylelikle Türkiye 1., 2. ve 3.’sü belirlenmiş oluyor. Yalnız Faber-Castell markalı ürünlerin ve promosyon malzemelerinin kullanılmasının ön görüldüğü yarışmada Türkiye genelinde kazanan ilk 3 kırtasiye perakendecisi ödüllere ek olarak 36, 40 ve 42 inch LED TV’lere de sahip oluyor.

 

Ödül kazananlar 10 Ekim günü www.faber-castellvitrini.com web sitesinden duyurulacak. 

“Kalemlerin Yıldızı” Bağdat Caddesi’nde parlamaya devam ediyor!

31.01.2010 ADEL Kalemcilik, UNICEF Türkiye’nin “2015’e kadar Temel Eğitimsiz Çocuk Kalmasın” hedefine öncülük eden “Stars of İstanbul” projesine “Kalemlerin Yıldızı” ile destek olmaya devam ediyor. 1 yıldızın 100 çocuğun eğitimine destek vereceği proje kapsamında sergilenen “Kalemlerin Yıldızı”, 8 Eylül – 8 Aralık tarihleri arasında Bağdat Caddesi’nde çocukların geleceğinin parlamasına katkıda bulunmak amacıyla yerini koruyacak.

Dünyaca ünlü yazım, işaretleme ve boyama gereçleri firması Faber-Castell’in ortağı ADEL Kalemcilik, UNICEF Türkiye yararına düzenlenen ve eğitimi yarıda kalmış çocuklara parlak bir gelecek sağlama amacı taşıyan “Stars of İstanbul” projesine Eylül, Ekim ve Kasım aylarında Bağdat Caddesi’nde sergileyeceği Kalemlerin Yıldızı ile destek vermeye devam ediyor.

 

ADEL Kalemcilik’in “Kalemlerin Yıldızı” tasarımı, çocuklara rengârenk hayalleri ve sınırsız yaratıcılığı armağan ederken, çocukların geleceklerine de“eğitim” ile ışık saçmayı hedefliyor.

 

Lowe İstanbul’un tasarımı olan “Kalemlerin Yıldızı”, 10 - 11 Eylül ve 17 – 18 Eylül tarihlerinde Bağdat Caddesi’nde, hem çocukların dikkatini çekmek hem de onlara yaratıcılıklarını kanıtlama fırsatı vermek amacıyla çeşitli aktivitelere ev sahipliği yaptı. Yıldızın üzerindeki resim alanını Faber-Castell’in birbirinden renkli ürünlerini kullanarak diledikleri gibi boyayan yaratıcı minikler, eğlenceli bir gün geçirdi. Etkinliğin sonunda “Faber-Castell Kalem Adam” etrafındaki miniklere Faber-Castell’den dağıtılan hediyelerin yanı sıra çocukların yıldızla beraber çekildikleri fotoğraflar www.facebook.com/Faber-CastellTurkiye adresinde yayınlandı.